facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir


چه عواملی در بروز زودرس آب مروارید موثر است؟
دکتر محمدرضا فرتوک زاده - متخصص چشم پزشکی

چه عواملی در بروز زودرس آب مروارید موث ...

دکتر محمدرضا فرتوک زاده [ متخصص چشم پزشکی ]

آدرس وب سایت : www.drfartookzadeh.ir
آدرس مطب : تلفن مطب : -
چه عواملی در بروز زودرس آب مروارید موثر است؟

چه عواملی در بروز زودرس آب مروارید موثر است؟ (چه کنیم که دیرتر دچار آب مروارید شویم؟)
متاسفانه فعلاً راهی برای پیشگیری از آب مروارید یا کدورت تدریجی عدسی داخلی چشم وجود ندارد.آنچه مطرح میشود فقط در تاخیر بروز آن موثر است.انشااله طب جدید و سنتی ایرانی- اسلامی بتواند با کمک هم راهی برای پیشگیری نهائی از بروز اب مروارید بیابند.

اولین مطلب که قطعا در بروز آب مروارید موثر است سن شخص است این نوع آب مروارید به آب مروارید سالمندی شهرت دارد (Senile Cataract)خوب معلوم است اگر توانستید از سالمند شدن خود جلوگیری کنید آب مروارید نخواهید گرفت.اگر توانستید سلامتی، شادابی و قدرت بدنی مناسب خود را در سنین سالمندی هم حفظ کنید حتماً دیرتر مبتلا به آب مروارید میشود

چگونه؟
ورزش سبک، مکرر و همیشگی (پیاده روی که نفس هایتان به شماره بیافتد و ضربان قلبتان تندتر شود و عرق روی چهره تان بشیند- حدود 20 دقیقه پیاده روی تند این حالت را در یک فرد معمولی ایجاد میکند)خوردن سبزی های تازه ، سبزی خوردن و میوه در شادابی و سلامت انسان مفید است.

احتراز از اشعه ماوراء بنفش (با توجه به اینکه لایه اوزون در چند نقطه آسیب دیده اشعه ماورائ بنفش بیشتری به سطح زمین میرسد و تولید بیماریهای گوناگون میکند در بعضی مناطق که سوراخ لایه اوزون بالای سرشان است از هر 6 نفر یک نفر سرطان پوست دارد)

البته هرچه دریافت اشعه ماوراء بنفش Ultra Violet (UV)بیشتر شود احتمال بروز آب مروارید هم بیشتر است.از عینک آفتابی و کلاه لبه دار استفاده کنیم تردد در فضای باز در زمان تابش شدید و عمودی خورشید کمتر باشد.عینک آفتابی هچه پهن تر و دارای شیشه بزرگتر باشد بهتر است.

هرچه انحنا داشته باشد که مانع ورود اشعه ماوراء بنفش از اطراف و پایین شود بهتر است.حتماً باید با دستگاه سنجش ماوراء بنفش بررسی شود و 400 UVباشد. این دستگاهها در مطب دکترهای چشم پزشک و عینک فروشی های معتبر وجود دارد.عینک آفتابی در رنگهای طوسی، خاکستری و مشکی خوب است.

کشاورزان، ماهیگیران، دشت بانان، جنگل بانان، شکارچیان، گله داران، چوپانان، قایقرانان و تماشاچیان مسابقات در فضای باز حتماً از کلاه لبه دار استفاده کنند.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
آیا میدانید شستشوي مكرر دستها با آب و صابون يكي از راههاي پيشگيري از سرماخوردگي است ؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان