facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir


سندرم تخمدان پلی کیستیک-قسمت آخر
دکتر صدیقه آذری - متخصص زنان و زایمان

سندرم تخمدان پلی کیستیک-قسمت آخر

دکتر صدیقه آذری [ متخصص زنان و زایمان ]

آدرس وب سایت : www.drs-azari.ir
آدرس مطب : تهران صادقیه پشت بیمارستان ابن سینا خیابان اعتمادیان پلاک 28 ساختمان فدک طبقه 3 واحد13 تلفن مطب : 44048016 - 021
سندرم تخمدان پلی کیستیک-قسمت آخر

اولین قدم در درمان بیماران با تخمدان پلی کیستیک کاهش وزن است که بعد از آن دراکثریت این افراد تخمک گذاری منظم می شود و موهای زاید جدید ایجاد نمی شود. و حتی بسیاری بدون نیاز به درمان بیشتر باردار می شوند.

درمان چاقی :
ورزش نکردن مرتب و روزانه ، انجام فعالیتهای نشسته و مصرف کالری بیش از نیاز، موجب تجمع چربی در نواحی از بدن می شود از جمله در ناحیه شکم ، باسن و پهلوها ، پستانها ، بازوها و حتی در صورت و ... میشود. بخصوص تجمع چربی در ناحیه شکمی در خانمها شانس دیابت و عوارض عروقی را افزایش می دهد.

این بافت چربی، برای بدن یک انبار انرژی است و بدن مازاد نیاز خود را در آن ذخیره می کندو در مواقع نیاز از آن برداشت می کند.پس باید کاری کرد که بدن نیازمند انرژی بافت چربی شود.

دریافت کالری کمتر و ورزش کردن ، راه رسیدن به این مقصود است. که برای بسیاری از بیماران بسیار سخت می باشد. چرا که تهیه غذای جدا از سفره خانواده همیشه مقدور نمی باشد. و از سویی گذاشتن وقت کافی برای ورزش کردن همیشه برای بیماران غیر عملی است.

- روش دیگر برداشتن بافت چربی با جراحی است که عوارض مربوط به جراحی مانند عفونت و عوارض ناشی از بیهوشی است .

- بستن کمربند شوک کننده مورد سوال بسیاری از بیماران است که متاسفانه نتایج زیادی از آن مشاهده نشده است. یا بسیاری از افراد در مورد استفاده از تردمیل سوال می کنند که لازم به ذکر است استفاده صحیح از این وسیله بسیار مهم است که در صورت عدم رعایت می تواند خطراتی برای ستون فقرات کمری و یا زانوها باشد و باید زیر نظر افراد متخصص در مراکز بدنسازی استفاده شود.

- طی سالیان اخیر روشهایی مانند لیپوساکشن رایج شده است که خود نیز عوارض مربوط به بیهوشی و آمبولی چربی و عفونت را دارد.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
كودك بايد بداند كه رفتار خوب و بد در نظر پدر و مادر يكسان نيست و رفتار صحيح و شايسته تأييد مي‌شود ، اما هر كار مورد تأييد هم به تشويق و جايزه نياز ندارد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان