facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

برجسته کردن لب با تزریق  فیلر
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی

برجسته کردن لب با تزریق فیلر

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آدرس وب سایت : www.drvaez.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول تلفن مطب : 36284487 - 031
برجسته کردن لب با تزریق  فیلر

لبهای پر با لبه های مشخص همیشه نشانگر زیبایی و جوانی است.در مطالعه ای که اخیراً توسط دکتر مسنجر و همکارانش انجام شد بررسی کردند که چرا بعضی از خانمها در سنین بالا هم، جوانتر از همسنهای خود به نظر میرسند. نتیجه جالب بود. در کل سه دلیل برای جوانتر به نظر رسیدن خانمها در سنین بالا وجود دارد: وراثت، استفاده از ضدآفتاب و لبهای پُرتر. برای وراثت نمیتوان اقدامی انجام داد.برای استفاده از ضد آفتاب اگر جوان هستید و این مقاله را میخوانید باید از همین امروز شروع کنید. برای لبهای پرتر اگر وراثتی داشته باشید که عالی است ولی اگر وراثتی نداشته اید یا در اثر افزایش سن لبهای شما تحلیل رفته است اگر میخواهید بهترین تزریق ژل لب را داشته باشید،این مقاله به شماکمک میکند که تصمیم درستی بگیرید.

امروزه پرکننده های تزریقی شایع ترین روش برجسته کردن لب (یا همان پروتز لب) هستند.پرکننده های متفاوتی برای تزریق در لب یا اطراف لب وجود دارد ولی ژلهای هیالورونیک اسید پرکاربرد ترین و به نظر من بهترین آنها هستند.هیالورونیک اسید ماده ای طبيعى است كه در همه موجودات زنده وجود دارد. غلظتهاى زیاد این ماده در بافت همبند و در مايع اطرا ف چشم وجود دارد. این ماده همچنين در غضروف، مايع مفصلی و در بافت همبند پوست یافت میشود. در بافت پوستى، اسيدهيالورونيك يك ماده ژله ای است كه فضاى بين كلاژن و فيبرهاى الاستین را پر میكند.

تزریق چربی و ایمپلنت هم انتخابهای دیگر برای برجسته سازی لب هستند ولی عوارض خاص خود را دارند. به نظر من چربی برای قوام دهی لب زیاد مناسب نیست به این دلیل که برجستگی زیاد و پُف آلودگی به لب میدهد. از طرف دیگر ایمپلنت ضمن این که نیاز به عمل جراحی دارد قابلیت تغییر ندارد در صورتی که در مورد ژل افزایش اندازه یا تغییر فرم به راحتی انجام میشود.به طور کلی تغییر شکل، ساختار و حجم لب با پرکننده هیالورونیک اسید به راحتی و با انعطاف زیادی انجام میشود.برای مثال باتزریق ژل لب طی یک جلسه امکان اینکه لبِ مورد نظر و ایده آل فرد ایجاد شود بسیار زیاد است.

مدت دوام ژلهای هیالورونیک بستگی زیادی به نوع ژل مصرفی دارد. ژلهای با کیفیت ممکن است تا 3 سال دوام داشته باشد ولی معمولاً اکثر ژلها حدود 1 سال دوام دارند. بدلیل اینکه لبها بسیار متحرک هستند مدت دوام ژل در آنها بسیار متفاوت است.ژلهای هیالورونیک باکیفیتی که در حال حاضر به کار میروند ژویدرم (Juvederm) یا بلوترو(Belotero) یا رستیلان (Restylane) هستند. تکنیک تزریق این ژلها نسبتا مشابه است و از نظر اثر نسبتاً مشابه هستند. البته به نظر من ژویدرم (Juvederm) قوام دهی و دوام بیشتری دارد. شرکت آلرگان دو محصول تخصصی برای لب تولید کرده است که به نامهای Juvederm Volbella و juvederm Smile شناخته میشوند این دو در حجم دهی و فرم دهی به لب اثر فوق العاده ای دارند. (عکس ها قبل و بعد)

تزربق ژلهای هیالورونیک اسید مزایای زیادی دارد که به شرح زیر میباشد :
1- کنترل حجم لب: بدلیل اینکه میتوان ژلهای هیالورونیک را به تدریج تزریق کرد و حتی در جلسات متعددی تزریق شود بنابراین کنترل حجم مورد نظر بیمار یا حجم ایدهآل،کاملاً تحت کنترل پزشک میباشد.
2- عدم ایجاد توده: اگر حین تزریق ژلهای هیالورونیک تودهای ایجاد شود با حرکت لب برطرف میشود. در مورد سایر ژلها یا چربی این توده به راحتی از بین نمیرود.
3- تورم و کبودی کمتر: ژلهای هیالورونیک نسبت به سایر پرکننده ها کبودی و تورم کمتری ایجاد میکنند بنابراین بیمار میتواند سریعتر به سرکار برگردد.
4- دوام مناسب: ژلهای هیالورونیک نسبت به سایر پرکننده ها دوام مناسبی دارند البته همانطوری که گفته شد این ژلها دایمی نیستند.
5- عدم واکنش حساسیتی: بدلیل اینکه ژلهای هیالورونیک از موادی مشابه آنچه در بدن ما وجود دارد ساخته شده است احتمال واکنش آلرژیک بسیار نادر است. البته اگر به لیدوکایین حساسیت دارید حتماً به پزشکتان اطلاع دهید.لطفاً برای مشاهده عکسهای قبل و بعد تزریق ژل لب اینجا را کلیک کنید.

پانوشت:
تمامی فیلرها یا ژل های معتبر دارای برچسب هایی هستند که مشخصات مهم فیلر مثل نام فیلر، شماره تولید، تاریخ انقضا و حجم فیلر برروی آن درج شده است. اگر به سلامتتان اهمیت میدهید حتما از پزشکتان بخواهید که برچسب فیلر را در اختیار شما قرار دهد و آنرا در جایی نگهداری کنید. حتی اگر فیلر شما برچسب ندارد، میتوانید جعبه آنرا دریافت کنید و عکس جعبه یا خود آن را نگهداری کنید.داشتن این اطلاعات در آینده برای شما مفید است از طرف دیگر با این کار از اینکه به شما فیلرهای بی کیفیت یا فله ای تزریق شود جلوگیری میکنید.برای کمک به سلامت جامعه در انتشار این پیام کوشا باشید.

برای مشاهده ویدیوی همه کاربرهای فیلراینجا را کلیک کنید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
آیا میدانید افراد ديابتي بايد در هنگام ورزش يك كربوهيدرات ساده مانند قند، آب نبات يا شكلات به همراه داشته باشند ؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان