facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir


جوانسازی پوست - قسمت اول
دکتر شهریار پیرانی - پوست و مو

جوانسازی پوست - قسمت اول

دکتر شهریار پیرانی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drpirani.ir
آدرس مطب : تهران خ ولی عصر روبروی جام جم کوچه خرسند پ 76 طبقه دوم واحد 6 تلفن مطب : 26201037 - 021
جوانسازی پوست - قسمت اول

داشتن پوست شاداب ، صاف ، بدون لک و چین و چروک از خواستهای اکثریت مردم جهان است . و در همین راستا کمپانی ها و افراد زیادی برای ارایه این خواسته در سراسر دنیا فعالیت می کنند . ولی آیا این همه روش ، دستگاه و محصولات متنوع که عرضه میشه واقعا موثر و مورد نیاز است خود جای سئوال و بررسی دارد که هدف از این مقاله بحث در این زمینه نیست وهدف بیشتر کمک به کسانی است که چکار کنیم که پوست بهتری داشته باشیم.

اصول اولیه مراقبت از پوست در واقع استفاده از ضدآفتاب است که باید از سن 6 ماهگی شروع شود . استفاده صحیح از ضد آفتاب در هر رده سنی و همچنین اجتناب از تماس مدوام تابش آفتاب به پوست کمک زیادی به جلوگیری از ایجاد چین و چروک و خراب شدن پوست می کند. ( متاسفانه این باور غلط وجود دارد ، موقعی که ما از ضد آفتاب استفاده میکنیم ، تماس با اشعه آفتاب به مدت طولانی ضرری ندارد . در صورتیکه اگرحداکثر بیش از 20 دقیقه جلوی آفتاب قرار میگیریم باید از روشهای محافظتی دیگری استفاده کنیم ) تغذیه ، دوری از استرس ، خواب به موقع و کافی از ارکان مهم مراقبت پوست است .

تغذیه :
استفاده ازمیوه و سبزیجات تازه ، غلات ، پروتئین ، لبنیات و..... کمک فراوانی به باسازی و تامین مواد مورد نیاز پوست می کند.( جو دوسر و جوانه ها را حتما در رژیم غذایی روزانه قرار دهید) نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز فراموش نشه.

خواب :
خواب کافی و به موقع و رفع خستگی باعث میشود که پوست شاداب تر شود . دیر خوابیدن و دیر بیدارشدن نیز در دراز مدت روی ساختار پوست اثر گذاشته و میتواند یکی از علل پف زیر چشم باشد . بعد از رعایت نکات بالا مراقبت از پوست بستگی به نوع آن دارد.

پوست به چهار نوع تقسیم می شود :
1- خشک
2- چرب
3- معمولی
4- مختلط

توصیه میشود که انتخاب شوینده ، ضدآفتاب و کرمها بر اساس نوع پوست باشد ( البته لازم به تذکر است که امکان دارد جنس نوع پوست بعداز گذشت زمان تبدیل به نوع دیگری شود )

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
تشويق بايد مناسب علائق و پسندهاي كودك باشد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان