facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
خونریزی حین نزدیکی
دکتر مریم محمد بیگی - متخصص زنان و زایمان

خونریزی حین نزدیکی

دکتر مریم محمد بیگی [ متخصص زنان و زایمان ]

آدرس وب سایت : www.drmohamadbeigi.ir
آدرس مطب : 1 تلفن مطب : 1 - 1
خونریزی حین نزدیکی

بعد از پایان رابطه جنسی وجود خونریزی برای خانم ها ایجاد نگرانی می کند . خونریزی بعد از مقاربت علل متعددی دارد که اکثراً خوش خیم است ولی بهتر است به آن توجه شود و به پزشک مراجعه شود .

1 . دیسپلازی سرویکس که به راحتی در معاینه پاپ اسمیر دیده می شود که مرحله قبل ازسرطان می باشد و با تشخیص به موقع به راحتی قابل درمان است در صورتی که دیسپلازی تشخیص داده نشود و به سرطان تبدیل شود ، درمان آن سخت تر و بهبودی آن کمتر می باشد . وجود شرکای جنسی متعدد و ابتلا به بیماری های مقاربتی شانس آن را افزایش می دهد . لکه بینی بعد از مقاربت از علامت های هشدار دهنده است و با مراجعه به پزشک و معاینه صحیح و انجام پاپ اسمیر از وجود آن مطلع می شویم .

2 دومین دلیل : سرویست یا التهاب دهانه رحم است که جزء شایع ترین بیمار های زنانه است که به دلیل وجود بیمارهای باکتریایی از جمله کلامید یا وگنوکوک می باشد که هر دو عموما از طریق فعالیت جنسی می باشد که بیماران اغلب با شکایت ترشحات بد بود و چرکی و گاهی با درد در ناحیه کمر و شکم به پزشک مراجعه می کنند . در معاینه تورم ، قرمزی و گاهی هم زخمی به شکل ضایعه ای مخملی شکل دیده می شود . با داروی خوراکی و موضعی قابل درمان هستند و باید درمان به طور کامل انجام شود .

3 . پولیپ سرویکس : ضایعاتی هستند که در 95% موارد خوش خیم هستند و حالتی نرم و رنگی متمایل به قرمز یا بنفش می باشد . بسیار حساس هستند و به راحتی دچار خونریزی می شوند . گاهی اوقات نیز هیچ علامتی ندارند . بهتر است در حین معاینه رحم در خانم های جوان برداشته شوند . در خانم های سن یائسگی بهتر است سونوگرافی واژینال انجام شود تا در صورت وجود پولیپ همزمان رحم کورتاژ شود و به طور کامل برداشته شوند .

4 . واژنیت ها می تواند از نوع قارچی یا تریکومونا باشند .عفونت های قارچی با خارش ، سوزش ، ترشحات سفید رنگ و پنیری شکل مشخص می شوند به راحتی با درمان های خوراکی یا موضعی قابل درمان هستند .عفونت های تریکومونایی از طریق رابطه جنسی انتقال پیدا میکنند و در صورت مصرف داروهای خوراکی قابل درمان هستند که همسر نیز باید به طور همزمان درمان شود . هر دوی این عفونت ها نیز می تواند باعث ایجاد لکه بینی حین مقاربت شوند .

5 . آندومتریوز : هنگامی که بافت آندومتر رحم در جایی غیر از رحم جایگزین شود که می تواند در تخمدان ، لوله های رحمی ، واژن یا محل بخیه ای زایمان ، یا محل سزارین ، حتی حالب و مثانه قرار بگیرد . وجود این بافت نا بجا در واژن و یا دهانه رحم در صورت ضربه و یا حتی گاهی به طور خود به خد می تواند ایجاد لکه بینی کند که با معاینه واژینال قابل شناسایی است و در صورت وجود آن قابل برداشت با جراحی می باشد .

6 . فیبروم های واژینال : جزء تومورهای خوش خیم هستند و در صورتیکه علامتی نداشته باشند نیاز به درمان ندارند و معمولا بعد از زمان یائسگی کوچک می شوند گاهی به طور کامل از بین می روند . وجود نوع واژینال آن که از دهانه رحم بیرون می زند می تواند باعث ایجاد خونریزی شوند که بهتر است با روش جراحی برداشته شوند.

7 . در خانم های یائسه که دچار خشکی واژن می شوند نیز احتمال لکه بینی وجود دارد که بعد از معاینه و انجام پاپ اسمیر و رد علت های دیگر با مصرف کرم های واژینال به راحتی قابل درمان است .

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینیمطالب و مقالات پزشکی مرتبط
دکتر ندا مقتدری اصفهانی - متخصص زنان و زایمان

علل بوی بد واژن حین نزدیکی

دکتر ندا مقتدری اصفهانی [ متخصص زنان و زایمان ]

آدرس وب سایت : www.dr-moghtaderi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، توحید میانی ، جنب پارکینگ طبقاتی تلفن مطب : 36288896 - 031
دکتر سمیرامیس هوشیار - متخصص زنان و زایمان

خونریزی بعد از نزدیکی

دکتر سمیرامیس هوشیار [ متخصص زنان و زایمان ]

آدرس وب سایت : www.semiramiss-hooshiar.ir
تلفن مطب : 32318919 - 071
دکتر ندا مقتدری اصفهانی - متخصص زنان و زایمان

تست بعد از نزدیکی یا PCT

دکتر ندا مقتدری اصفهانی [ متخصص زنان و زایمان ]

آدرس وب سایت : www.dr-moghtaderi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، توحید میانی ، جنب پارکینگ طبقاتی تلفن مطب : 36288896 - 031
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی

نزدیکی و رابطه زناشوئی در بارداری

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آدرس وب سایت : www.drseif-radiology.ir
آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین چهلستون و بیستون ، راديولوژي و سونوگرافي شقایق تلفن مطب : 88553155 - 021
پیامهای بهداشتی
آیا میدانید بیش از نیمی از افراد مبتلا به دیابت ، از وجود بیماری خود بی اطلاع هستند ؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان