facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
چگونه به افزایش سطح پروژسترون بطور طبیعی کمک کنیم
دکتر حمید کوچه باغی - پزشک عمومی

چگونه به افزایش سطح پروژسترون بطور طبی ...

دکتر حمید کوچه باغی [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.drkouchehbaghi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان طیب ، ساختمان نقش جهان ، طبقه سوم تلفن مطب : 32239966 - 031
چگونه به افزایش سطح پروژسترون بطور طبیعی کمک کنیم

تعادل هورمون پروژسترون واستروژن در زنان بسيار ضروري است. هر دو این هورمون ها نقش محوری را در زنان بازي ميكنند جلوگیری از بی نظمی در سیکل قاعدگی، کاهش شدت PMS (سندرم پیش از قاعدگی) و همچنین جلوگیری از به وجود امدن انواع خاصی از سرطان کمک می کند. حفظ تعادل در سطوح استروژن و پروژسترون در بدن لازم است. سطوح پایین پروژسترون در بدن می تواند منجر به مشکلات متعددی مانند چرخه های قاعدگی نامنظم، ناباروری، میل جنسی کم شود. همچنین مهم است به یاد داشته باشید که علائم گذاشته شده توسط سطح پروژسترون پایین نباید با سندرم پیش از قاعدگی (PMS) اشتباه گرفته شود. تقریبا 75 درصد از زنان از کاهش سطح این هورمون حیاتی رنج می برند.

راه به طور طبیعی افزایش سطوح پروژسترون در بدن شما
پروژسترون یک هورمون حیاتی است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود، که نقش کلیدی در تنظیم چرخه قاعدگی و همچنین در دوران بارداری است. متاسفانه، بسیاری از زنان از عدم تعادل رنج می برند،که در آن سطوح پروژسترون به روش زیر نرمال می شود. شما می توانید به افزایش سطوح پروژسترون در بدن، با استفاده از روش های طبیعی و همچنین بالینی. كمك كنيد. قبل از آن، شما نیاز به تعیین سطح دقیق هورمون داريد.

رژیم غذایی نقش مهمی در حفظ تعادل و همچنین بهبود سطح پروژسترون دارد. مکمل اصلی پروژسترون منابع گیاهی، یعنی سویا و سیب زمینی وحشی است. اینها به عنوان پروژسترون گیاهي شناخته شده است، چرا که آنها حاوی ترکیبات زیستی هستند که همانند به پروژسترون انسان است .از این رو آنها می توانند در بالا بردن سطح پروژسترون کمک كنند.غذاهای دیگر نیز وجود دارد که بدن را تشویق به تولید بیشتر این هورمون زنانه مكنند. گوشت گاو، مرغ و تخم مرغ، به ویژه زرده در رژیم غذایی به طور منظم می تواند کمک به افزایش سطح پروژسترون كند . محصولات لبنی نیز مقدار سالم از پروژسترون دارند.

ایده آل تعادل استروژن و پروژسترون را می توان با مصرف گردو، غلات غنی شده و غلات سبوس دار، که هم منابع غنی از ویتامین B6 است استفاده نمود . جدای از این مواد غذایی مانند گوشت قرمز، بوقلمون نیز باید در رژیم غذایی گنجانده شود. بر اساس یک تحقیق، برخی از گیاهان هورمون تناسلی زن وجود دارد.. این گیاهان عبارتند از: زردچوبه، آویشن و پونه کوهی، که منجر به تولید بیشتر این هورمون و حفظ تعادل است.

سبزی مانند chasteberry، دونگ Quai ( گلپر عصاره ریشه ) ریشه اسب شاخدار، و تمشک قرمز از دوران باستان مورد استفاده قرار مي گیرد .برای حل مشکلات مربوط به باروری زنان استفاده شده است. . مصرف مقدار تجویز شده از این گیاهان می تواند به تولید این هورمون كمک کنند.به دنبال یک رژیم ورزش منظم ميتوان عملکرد تنظیم بدن و سطح هورمونی را بهبود می بخشد. استرس می تواند یک اثر شدید بر روی سطح استروژن و پروژسترون داشته باشد و موجب عدم تعادل شود .

بنابراین بهتر است برای اجتناب از موقعیت های استرس زا :
مدیتیشن و یوگا تمرین كرد برای جلوگیری از این مشکل بهتر است برای افزایش سطح پروژسترون در بدن از طریق ابزارهای طبیعی، به جای استفاده از هورمون های مصنوعی و داروها، که ممکن است منجر به عوارض جانبی نامطلوب شود . همیشه با یک متخصص زنان و یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی براي افزایش سطوح هورمونی مشورت كرد .

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
آیا میدانید سلامت قلب ارتباط زيادي با غذاي مصرفي دارد ؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان