facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
مراقبت های پره ناتال
دکتر زهرا صابری - متخصص زنان و زایمان

مراقبت های پره ناتال

دکتر زهرا صابری [ متخصص زنان و زایمان ]

آدرس وب سایت : www.doctorsaberi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان بزرگمهر ، ابتدای هشت بهشت غربی ، مجتمع فدک ، طبقه اول تلفن مطب : 32677068 - 031
مراقبت های پره ناتال

مراقبت های پره ناتال ( بارداری )
1. نشانه ها و علائم :

الف : قطع شدن قاعدگی ها : قطع شدن ناگهانی قاعدگی در زنان سالمی که در سنین باروری قرار دارند و قبلا دارای قاعدگی های خود به خود و قابل پیش بینی بوده اند قویا مؤید حاملگی است .
ب : تغییرات دستگاه تناسلی تحتانی
ج : تغییرات رحم
د : تغییرات پستان و پوست : استریاهای شکمی در حاملگی شایع هستند .
ه : حرکات جنین : پس از اولین حاملگی موفق زنان می توانند حرکات جنین را اولین بار بین هفته های 16 و 18 احساس کنند که این حرکات در خانم هایی که بارداری دوم را تجربه می کنند ممکن است تا حدود دو هفته بعد از این زمان قادر به درک حرکات جنین نباشند .

2. تست های حاملگی :
کشف hCG در خون و ادرار مادر که در صورت استفاده از تست های حساس می توان 8 9 روز بعد از تخمک گذاری این هورمون را در پلاسما یا ادرار مادر کشف کرد . میزان hCG سرم از روز لانه گزینی افزایش می یابد و تقریبا در روزهای 70 60 به حداکثر می رسد . پس از آن غلظت hCG به تدریج کاهش می یابد و تقریبا در هفته 16 به حد کفه ای ( ثابت ) می رسد .

3 . تشخیص حاملگی با سونوگرافی :
سونوگرافی واژینال به طور رایج برای تعیین دقیق سن حاملگی و تایید محل حاملگی به کار می رود . ساک حاملگی نخستین نشانه سونوگرافیک حاملگی است که با سونوگرافی واژینال می توان ساک حاملگی را در هفته 5 4 حاملگی مشاهده کرد .مشاهده کیسه زرد با قاطعیت محل داخل رحمی حاملگی را تایید می کند و این یافته در حالت طبیعی اواسط هفته پنجم دیده می شود . رویان پس از هفته 6 به صورت ساختاری خطی درست در مجاورت کیسه زرده دیده می شود و حرکت قلب رویان در این نقطه به چشم می خورد .

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
در زمان ابتلا به آنفلوانزاو هنگام سرفه و عطسه از دستمال كاغذي استفاده كنيد. چون ويروس‏ها مي‏توانند ساعتها يا روزها در دستمال پارچه‏اي زنده بمانند


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان