facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir


کندگی ریشه منیسک
مرتضی شریفی - فیزیوتراپیست

کندگی ریشه منیسک

مرتضی شریفی [ فیزیوتراپیست ]

آدرس وب سایت : www.shockwavetherapy.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، نرسیده به فلکه فلسطین ، فیزیوتراپی قائم تلفن مطب : 2213144 - 031
کندگی ریشه منیسک

برخی از صدمات زانو می تواند با کندگی ریشه منیسک داخلی یا خارجی همراه باشد. ریشه بخشی از شاخ خلفی منیسک است که آن را به قسمت میانی زانو، نزدیک محل اتصال رباط صلیبی خلفی به استخوان تیبیا، متصل می کند. این ریشه ها مهم هستند زیرا آنها باعث ثبات فیبرهای حلقوی محیطی منیسک می شوند، منیسک را در محل خودنگهداری می کنند و مانع از بیرون زدگی منیسک می شوند.

کندگی ریشه منیسک
هنگامی که ریشه منیسک کنده می شود، اتصال منیسک سست و در عملکرد آن اختلال ایجاد می شود.ریشه منیسک ترمیم نشده می تواند به اختلال عملکرد زانو و آرتروز منجر شود.دو گروه متفاوت از بیمارانی که از پارگی ریشه منیسک رنج می برند وجود دارند:

گروه اول متشکل از ورزشکارانی هستند که در حدود 20 سالگی به دنبال تروما دچار آسیب می شوند. این آسیب می تواند شامل پارگی ACL,PCL ودیگر لیگامان ها باشد. دراین ضربه ها معمولاً ریشه منیسک همرا با لیگامان ها پاره می شود. در این موارد ترمیم منیسک به صورت همزمان پیشنهاد می شود. عدم ترمیم کندگی ریشه منیسک در این شرایط می تواند منجر به آرتروز، عدم موفقیت در بازسازی لیگامانی و … شود.گروه دوم بیمارانی هستند که معمولاً کندگی ریشه منیسک شان در سنین بالا اتفاق می افتد. عواقب این مسئله در این گروه سنی شدید تر است و آرتروز سریعتر اتفاق می افتد.

درمان :
درمان کندگی ریشه منیسک در افراد مسن می تواند بسیار دشوار باشد زیرا معمولاً زمانی تشخیص داده می شود که آرتریت پیشرفت کرده است. با علم به اینکه کندگی ریشه منیسک می تواند منجر به آرتریت پیشرونده شود بهتر است با اولین علائم بررسی شود. آسیب ریشه منیسک در این بیماران اغلب دژنراتیو است و به ترمیم پاسخ خوبی نمی دهد. برای درمان این بیماران بهتر است بخش آسیب دیده منیسک خارج شود.

در بیماران جوان با آسیب های لیگامانی ایده آل اینست که صدمات ریشه منیسک با جراحی ترمیم شود . و سپس با متخصص فيزيوتراپ در ميان گذاشته ، و توسط جلسات متعدد فيزيوتراپي و ورزش هاي مناسب بعد از جراحي زانو، بهبودي لازم به عمل آيد.
سندروم پاشنه دردناک
خار پاشنه و پیشرفته ترین روش درمان قطعی آن با امواج شوکی
درد پاشنه و کف پا یا خارپاشنه

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
بازيافت زباله ، بازگشت سرمايه هاي ملي


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان