facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
قهوه و فعالیت بدنی ( قسمت دوم )
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

قهوه و فعالیت بدنی ( قسمت دوم )

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
قهوه و فعالیت بدنی ( قسمت دوم )


کافئین و عملکرد بدن در تمرینات استقامتی
در تحقیقی که در سال 2009 صورت گرفت، تاثیرات کافئین بر عملکرد استقامتی به صورت حساب شده و دقیقی مورد بررسی قرار گرفت. در کل، 19 تحقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. محققان چنین نتیجه گرفتند که به طور کلی، مصرف کافئین به میزان متوسط می تواند برای ورزشکاران رشته های استقامتی مفید و موثر باشد.

علاوه بر این، در مقاله ای که هدف از آن تشریح تاثیر کافئین بر فعالیت های ورزشی بود، گروهی از متخصصان به صورتی منظم و دقیق به مرور آثار موجود پرداختند. آنان چنین نتیجه گیری کردند که کافئین برای فعالیت های ورزشی مفید است. این بررسی افزایش ادرار ناشی از مصرف کافئین در طول تمرینات ورزشی را تایید نکرد.

کافئین و تنظیم دمای بدن
عوامل زیادی ممکن است تحمل گرما در طول تمرین در محیط های گرم را کاهش دهند. در بررسی دیگری، تعادل مایعات بدن، تنظیم دمای بدن و تحمل گرمای ناشی از فعالیت فیزیکی در طول تمرینات ورزشی مورد ارزیابی قرار گرفت. شواهد به دست آمده نشان نداد که کافئین باعث از دست رفتن آب بدن و یا تاثیر نامطلوب بر تنظیم دمای بدن در محیطی گرم می شود.

نتیجه گیری
شواهد علمی اخیر ثابت می کند که مصرف متعادل نوشیدنی های دارای کافئین، شامل قهوه، باعث ازدست رفتن آب بدن نمی شود. توصیه به پرهیز از نوشیدن مقادیر متعادلی از قهوه کافئین دار به منظور حفظ تعادل مایعات در بدن بی پایه و اساس است.

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه،پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
هر نخ سيگار ، تيري است به قلب شما


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان