facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
شش توصيه و تمرين برای صاف كردن شكم
دکتر سیامک ترابی نژاد - طب سوزنی

شش توصيه و تمرين برای صاف كردن شكم

دکتر سیامک ترابی نژاد [ طب سوزنی ]

آدرس وب سایت : www.trbtcm.ir
آدرس مطب : تهران ، یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، بین یوسف آباد و چهلستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه دوم تلفن مطب : 88722038 - 021
شش توصيه و تمرين برای صاف كردن شكم

هدف : صاف کردن شکم
برای داشتن شکم صاف باید ورزش منظم و رژیم غذایی مناسب را در کنار یکدیگر رعایت کرد . انجام هر ورزش هوازی از دوی سرعت گرفته تا شنا و دوچرخه سواری می تواند شما را در دستیابی به شکمی صاف کمک کند ; البته در صورتی که حداقل سه روز در هفته و به مدت 20 تا 30 دقیقه ورزش کنید . در این مطلب 6 تمرین را برای دستیابی به شکمی صاف به شما آموزش می دهیم .

6 توصیه کلیدی
1- دور هله هوله را خط بکشید :
دکتر «لزلی بونسی» از دانشگاه پترزبورگ ، بخش پزشکی اظهار میدارد :(بسیاری از شیرینی و اسنک ها قند و چربی بالایی دارند و علاوه بر اینکه باعث اضافه وزن می شوند ، در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این مساله باعث می شود شکم شما نفخ کند .)

2- بدوید :
دکتر «دیانا تیلور» از دانشگاه کالیفرنیا ، ایالت سانفرانسیسکو ، بخش بهداشت همگانی ، معتقد است : (ورزشهای سنگین ، فشار وتنش فراوانی به بدن شما وارد می کند و همین مساله باعث می شود عضلات زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند اما نرمش ملایم و متعادل مثل (یوگا و پیاده روی) به آب شدن چربی ها سرعت می دهد و مشکل شما را در زمان کمتری حل می کند.)

3- در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید :
مصرف بیش از حد ادویه و نمک باعث می شود شکم شما نفخ کند . یک چهارم لیوان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد فراهم می کند و یک قاشق مرباخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود .

4- منابع غذایی پتاسیم مصرف کنید :
این ماده غذایی ادار آور است و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد . یادتان باشد می توانید آن را در گوجه فرنگی ، موز ، بادام ، ماهی قزل آلا و گیلاس بیابید .

5- آب بیشتری بنوشید :
نوشیدن آب به میزان لازم ، باعث می شود آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده است به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود

6- توصیه آخر :
به شما توصیه می کنیم 3 جلسه در هفته بدوید و 5 جلسه در هفته تمرین های یاد شده را انجام دهید .

تمرین اول :
به صورت طاقباز دراز بکشید . دستهایتان را پشت گوش قرار دهید و پاها را بالا بیاورید . پاها را مانند حرکت پدال زدن دوچرخه جلو و عقب ببرید و به صورت متوالی آرنج و زانوی مخالف را به یکدیگر نزدیک کنید . این تمرین را 30 ثانیه تکرار کنید . 20 ثانیه استراحت کنید و 4 مرتبه انجام دهید .

تمرين دوم :
دراز بكشيد . پاها را به صورت 90 درجه در هوا معلق نگه داريد و تنه را به ارامي تا زاويه 45 درجه بالا بياوريد . تمرين را 30 ثانيه اجرا كنيد . 20 ثانيه استراحت كنيد و 3 مرتبه آن را تكرار كنيد .

تمرين سوم :
مشابه تصوير 40 ثانيه وضعيت را حفظ كنيد . 10 ثانيه استراحت كنيد و 2 مرتبه ديگر حركت را تكرار كنيد .

تمرين چهارم :
دراز بكشيد . دستها در طرفين بدن ، پاها جفت و پاشنه ها روی زمين باشد . با فشار دادن كف دست به زمين به آرامي پاشنه پاها را از زمين جدا كنيد و مانند تصوير تا زاويه 90 درجه بالا بياوريد .10 بار تمرين را تكرار كنيد . 30 ثانيه استراحت و 3 بار اين حركت را تكرار نماييد

تمرين پنجم :
در وضعيت خوابيده به پشت قرار بگيريد . با كمک دستها ، پاها را به بدن نزديك و يك كشش مناسب را در عضلات باز كننده ستون فقراتتان ايجاد كنيد . اين تمرين را 3 مرتبه انجام دهيد و هر مرتبه 10 ثانيه در وضعيت ياد شده بمانيد .استراحت بين هر مرتبه تمرين بايد 15 تا 20 ثانيه باشد .

تمرين ششم :
در وضعيت درازكش به پشت قرار گيريد و با خم كردن زانوها كف پاها را روي زمين قرار دهيد . سپس با انقباض عضلات شكم ، شكم را داخل ببريد و با سن ، لگن و كمر را از زمين جدا و اين وضعيت را حفظ كنيد . تمرين را 3 مرتبه و هر مرتبه 15 ثانيه انجام دهيد . استراحت بين هر مرتبه تمرين 15 تا 30 ثانيه مي باشد .

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
آیا میدانید بیش از نیمی از افراد مبتلا به دیابت ، از وجود بیماری خود بی اطلاع هستند ؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان