facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
پرسخ و پاسخ های متداول بخش اول
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی

پرسخ و پاسخ های متداول بخش اول

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

آدرس وب سایت : www.radiologymarkazi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس ابادی، روبروی عیسی بن مریم، ساختمان صبا تلفن مطب : 32202762 - 031
پرسخ و پاسخ های متداول بخش اول

سوال :
چند وقت پیش من تحت درمان تزریق جهت واریس قرار گرفتم و در محل تزریق تاول زده . میتوانید در مورد علت احتمالی آن توضیح دهید ؟

پاسخ :
در وجه اول می تواند به علت چسب وراکسیون ناشی از آن باشد لذا تمیز کردن محل و پانسمان آن میتواند در بهبود آن کمک کننده باشد . علت دیگر می تواند به علت راکیون حساسیتی به باند کشی و یا سائیده شدن بین پوست بدن و باند کشی باشد به خصوص در افراد فعال که زیاد فعالیت دارند .تمیز کردن موضع و چرب نمودن و مرطوب نگاه داشتن محل مهم است در کل یک درماتیت آلرژیک و تحریکی است .

سوال :
من ده روز پیش تزریق واریس انجام دادم به نظر میرسد که ورید ها تیره تر شده اند آیا این طبیعی است؟

پاسخ :
بله . این طبیعی است زیر در ابتدا خون در داخل ورید لخته می شود و ورید به نظر سفت تر و دردناک و تیره می شود چند هفته برای بهبود زمان لازم است .لذا باید حتما لخته تخلیه شود « به وسلیه نیدل » یا باید حتما از کمپرس آب گرم جهت بهبود ضایعه استفاده شود .همچنین استفاده از داروهای خاص جهت از بین بردن تیرگی پوست می توان کمک گرفت .

سوال :
من حدود سه ماه پیش نزد شما لیزر کردم و وریدهای من که برجسته بود از بین رفته است ولی ترس از عود آن داردم و آیا احتمال برگشت واریس ها وجود دارد ؟

پاسخ :
خیر در روش لیزر بازگشت وجود ندارد خیالتان کاملا راحت باشد .

سوال :
من سالها پیش عمل جراحی تیروئید کردم بعد از سالها یک توده در گردن پیدا کردم که می گویند عود تومور است . آیا لیزر می تواند درمان کننده باشد ؟

پاسخ :
بله صد در صد RFA و درمان با الکل می تواند در عود تومور به خصوص پاپیلری بسیار موثر باشد .

پرسخ و پاسخ های متداول بخش دوم

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
امام علي (ع): از هميشه سير بودن و بسيار خوردن بپرهيزيد كه اين كار بيماري ها و رنج ها را بر مي انگيزاند. (غرر الحكم ، جلد 51 ، صفحه 151)


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان