facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

درماتیت سبورئیک چیست
دکتر هومان حسینی - پوست و مو

درماتیت سبورئیک چیست

دکتر هومان حسینی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drhoomanhosseiny.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، طبقه دوم ، واحد 206 تلفن مطب : 32240837 - 031
درماتیت سبورئیک چیست

درماتیت سبورئیک چیست و چگونه درمان می شود ؟
درماتیت سبورئیک یک عارضه پوستی شایع است که حدود ۴ درصد از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند. شوره سر نیزشکل خفیفی از درماتیت سبورئیک کف سر می باشد و نیمی از افراد بزرگسال را درگیر کرده است.درماتیت سبورئیکدر مردان نسبت به زنان شایع تر است. این عارضه در هر سنی بعد از سن بلوغ می تواند اتفاق بیفتد.

علت درماتیت سبورئیک
تصور میشود که عامل درماتیت سبورئیک نوعی قارچ به نام مالاسزیا است و درماتیت سبورئیک زمانی ایجاد میشود که این قارچ بیش از حد رشد کند یا سیستم ایمنی بدن شخص بیش از حد به آن واکنش نشان دهد. درماتیت سبورئیک معمولا با هیچ بیماری زمینهای در ارتباط نیست، اما ممکن است در صورت ابتلای شخص به HIV شدیدتر شود.

این عارضه همچنین در بین افرادی که به پارکینسون مبتلا هستند، بیشتر شایع است.خستگی مفرط و استرس نیز گاهی میتواند باعث بروز ناگهانی درماتیت سبورئیک شود. این عارضه در آب و هوای سرد بیشتر از آب و هوای گرم شایع است و ارتباطی با رژیم غذایی فرد ندارد.

علائم درماتیت سبورئیک
علائم درماتیت سبورئیک در بین افراد مختلف، متفاوت است. نواحی از پوست که دچار این عارضه شدهاند، قرمز رنگ هستند، نسبت به لمس حساس هستند و حالت پوستهپوسته دارند که این حالت هم باعث ناراحتی و آزار شخص میشود و هم به لحاظ ظاهری ناخوشایند

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
تكرار تشويق و يا يكنواخت شدن آن ، باعث بي‌ارزش شدن تشويق در كودك مي‌شود


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان