facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
پرسخ و پاسخ های متداول بخش دوم
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی

پرسخ و پاسخ های متداول بخش دوم

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

آدرس وب سایت : www.radiologymarkazi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس ابادی، روبروی عیسی بن مریم، ساختمان صبا تلفن مطب : 32202762 - 031
پرسخ و پاسخ های متداول بخش دوم

واریس مشکل سلامتی است یا زیبایی ؟
با اینکه خیلیها فقط بهخاطر ظاهر واریس اذیت میشوند، کسانی هستند که غیر از مسئله زیبایی، واقعا از این مشکل احساس ناراحتی میکنند. مهمترین علائم واریس، سنگینی، درد، سفت شدگی، خستگی، تورم و گاهی خارش، سوزش، بیحسی و بیقراری پاهاست. البته همه مشکلات واریس نیاز به درمان ندارند، ولی اگر رگهایتان باد کرد، حساس شد، در فعالیتهای روزمرهتان اختلال ایجاد کرد یا شروع به خونریزی کرد، حتما به پزشک مراجعه کنید.

اگر واریستان دردناک نیست...
اگر رگهای واریسیتان دردناک نیست یا بر فعالیت روزمرهتان اثری ندارد، شکل ظاهری آن را با بالا نگه داشتن پاهایتان و استفاده از برنزهکنندهها یا کانسیلرهای آرایشی برای خنثی کردن تغییر رنگ رگها میتوانید بهبود بخشید.

برای از بین بردن رگهای واریسی آماده اید ؟
میتوانید با مشورت پزشک عمومیتان درمان را شروع کنید. پس مشورت با پزشکتان را در اولویت قرار دهید که احتمالا او، شما را به یک متخصص عروق، جراح عروق یا متخصص پوست معرفی خواهد کرد.

چه درمان هایی وجود دارد ؟
قبلا جراحی برداشتن رگهای واریسی با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام میشد، ولی درمانهای غیرجراحی جدید این روزها متداولتر شدهاند. بهطور کلی همه تکنیک ها در بستن رگهای غیرطبیعی بیمار که ایجاد مشکل میکنند، موثر هستند.متداولترین این تکنیکها، درمانهای مبتنی بر گرما با رادیوفرکانس یا لیزر هستند که رگهای آسیبدیده را ازبین میبرند، بهطوری که رگها به مرور زمان در بدنتان حل میشوند. یکی از جدیدترین این تکنیکهاVenaSeal است که در آن از یک چسب فوقالعاده برای بستن رگ آسیبدیده استفاده میشود. در این روش، علاوه بر کاهش احتمال آسیب رسیدن به عصبها، در یک زمان میتوان روی رگهای متعددی کار کرد.

موفقیت درمان چقدر است ؟
واریسی شدن یک رگ در قسمتی از بدن، شما را درمعرض ابتلا به آن در قسمتهای دیگر بدنتان هم قرار میدهد. با اینکه بیشتر درمان ها برای ازبین بردن رگهای آسیبدیده موثر هستند، ولی احتمال رشد دوباره آن نیز وجود دارد. پس ممکن است درمان را انجام داده باشید اما دوباره آن را در بدنتان ببینید.
پرسخ و پاسخ های متداول بخش اول

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
پدر و مادر عزيز : فرزندان در دوره بلوغ در جستجوي هويت خود هستند در اين راه مشاور و همراه آنان باشيم


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان