facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
با معجزات دارچین آشنا شویم
دکتر حسین صفوی زاده - طب مکمل

با معجزات دارچین آشنا شویم

دکتر حسین صفوی زاده [ طب مکمل ]

آدرس وب سایت : www.drsafavizadeh.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان تلفن مطب : 35640815 - 031
با معجزات دارچین آشنا شویم

فعال کننده مغز :
دارچین فعالیت مغز را افزایش میدهد و در از بین بردن تنشهای عصبی، بهبود حافظه و جلوگیری از کاهش قدرت حافظه مؤثر است. براساس پژوهشهایی که در دانشگاه wheeling Jesuit آمریکا انجام شد، حتی بوی دارچین نیز فعالیت مغز را افزایش میدهد.

تصفیه خون :
دارچین ناخالصیهای خون را از بین میبرد؛ بنابراین برای درمان جوش بسیار مناسب است.

گردش خون :
دارچین گردش خون را تنظیم کرده و بهبود میبخشد و در نتیجه به تسکین درد کمک میکند و اکسیژن کافی به سلولهای بدن میرساند؛ از اینرو فعالیت متابولیک بدن افزایش مییابد. با مصرف منظم دارچین، ابتلا به حمله قلبی به طور قابل توجهی کاهش مییابد.

درد :
دارچین ضدالتهاب است و به شل شدن عضلات کمک میکند و درد مفاصل را تسکین میدهد. آرتریت را بهبود میبخشد و برای سردرد ناشی از سرما نیز مؤثر است.

دیابت :
دارچین میتواند میزان قندخون را کنترل کند. بیماران دیابتی در صورت مصرف مداوم دارچین، انسولین کمتری تزریق میکنند. پژوهشها نشان میدهد که دارچین به ویژه برای درمان بیماری دیابت نوع ۲ مفید است. پژوهشگران دریافتند که ترکیب محلول در آبی به نام «MHCP» که به وفور در دارچین وجود دارد، به تأثیر بهتر انسولین در بدن کمک میکند و اگر همراه با انسولین استفاده شود، تأثیر آن چند برابر میشود.

عفونت :
با توجه به خواص ضدباکتری، ضدقارچی و ضدویروسی، دارچین در درمان عفونتهای داخلی و خارجی بسیار مفید است.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
امام صادق (ع): مومن را بايسته است كه تا غذا نخورده (صبحانه)، از خانه بيرون نرود؛ چرا كه اين كار به او استواري بيشتر مي دهد. (بحارالانوار، جلد66، صفحه341، حدیث3)


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان