facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

مزایای پلاسما جت
دکتر مازیار صدر العلمایی - پوست و مو

مزایای پلاسما جت

دکتر مازیار صدر العلمایی [ پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drsadrololamaee.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی غربی ـ جنب گل سان ـ ساختمان نوین طبقه اول تلفن مطب : 36269584 - 031
مزایای پلاسما جت

پلاسماجت روش به نسبت سریعی است.بعد از عمل به استراحت نیاز نیست و دوره نقاهت ندارد.تعداد جلسات به شدت چروک ها و سن فرد بستگی دارد. در افرادی که چروک های ظریفی دارند یک جلسه پلاسماجت کافی است ولی افرادی که چروک های شدید دارند ممکن است به 3 جلسه درمانی احتیاج داشته باشند . فواصل جلسات معمولا یک ماه است.

درمان با پلاسما جت تقریبا موردی برای عدم مصرف ندارند مگر اینکه محل مورد درمان،عفونت یا التهاب داشته باشد که باید مدتی درمان را به تاخیر انداخت.درمان با پلاسماجت را می توان برای همه ی چروک های صورت به کار برد. چروک های پاکلاغی کنار چشم یا چروک های دور دهان از موارد مصرف دیگر پلاسماجت است که نتیجه فوق العاده ای به دنبال دارد . چروک های دور دهان معمولا به چند جلسه درمانی احتیاج دارد. چروک های معمول صورت هم به درمان با پلاسما جت بسیارعالی جواب می دهد.

درمان با پلاسماجت تقریبا هیچ عارضه ای ندارد.تورم و micro burn بعد از عمل که حدود سه روز تا یک هفته باقی می ماند از عوارض معمول این عمل حساب می شود.درمان با پلاسما جت در همه ی افرادی که می خواهند چروک های زیر چشمشان را درمان کنند مفید است. افرادی که سن بیشتری دارند یا چروک های عمیقی دارند( مانند افرادی که سیگار می کشند) به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند. این روش برای کسانی که به هر دلیل امکان انجام جراحی را ندارند مفید است.مسلما این که این عمل در مطب یا کلینیک و به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام می شود مزیت مهمی به حساب می آید.

بلفاروپلاستی بدون جراحی،تکنیک کاملا جدید و به روز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمی شود و در واقع برشی داده نمی شود بلکه از پلاسما برای انجام این کار استفاده می شود و همچنین نیازی به بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی (تزریقی) نیست بلکه از کرم بی حسی برای این روش استفاده می شود.
در درمان با پلاسماجت از تیغ و برش جهت برداشتن پوست یا چربی پلک استفاده نمی شود،بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید می شود(مستقیما از جامد به گاز تبدیل می شود) و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست می گردد.

نتیجه درمان با پلاسماجت بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده خواهد بود.
نتیجه درمان با پلاسماجت کاملا بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد .معمولا بین 3-1 جلسه درمانی لازم است. بسیاری از بیماران طی 1 جلسه بهبود کامل دارند ولی در تعدادی از بیماران جلسات تکمیلی دوم یا سوم لازم است. در صورت نیاز به جلسه درمانی دوم یا سوم،فواصل جلسات یک ماه است.

در روش درمان با پلاسماجت نقاط ریز با فاصله کم بر روی پوست ایجاد می شود که باعث تصعید لایه سطحی بدون آسیب به لایه بازال می گردد بنابراین بعد از عمل micro burn بر روی پلک وجود دارند که طی 7-3 روز می ریزند و پلک به حالت طبیعی بر می گردد.مهم ترین نکته در درمان با پلاسماجت این است که طی این عمل هیچ خونریزی اتفاق نمی افتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملا طبیعی عمل می کند.

درمان با پلاسماجت روشی غیرتهاجمی بوده و بدون خونریزی و بدون بیهوشی و اسکارمی باشد.مزیت دیگر درمان با پلاسماجت در این است که هیچ ماده شیمیایی وارد بدن بیمار نمی شود.ایمن بودن روش درمان با پلاسما جت برای بیمار و اپراتور و قابلیت استفاده در نقاط حساس بدن

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
گسترش اچ.آي.وي/ايدز محصول نا آگاهي ما از آن است


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان