facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
سلولیت چیست و چه باید کرد ( قسمت دوم )
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

سلولیت چیست و چه باید کرد ( قسمت دوم )

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
سلولیت چیست و چه باید کرد ( قسمت دوم )


کاهش وزن
اضافه وزن یا چاقی می تواند احتمال ابتلا به سلولیت را افزایش دهد. هرچه بافت چربی در بدن بیشتر باشد، ممکن است فشار بیشتری روی بافت های همبند بیاید که می تواند احتمال ظاهر شدن سلولیت را تقویت کند. به صورت کلی کاهش وزن می تواند مقدار کلی چربی در بدن را کاهش دهد که در نتیجه باعث کاهش سلولیت می شود. با این حال گاهی حتی با کاهش وزن نیز ممکن است سلولیت از جایش تکان نخورد.

چرا سلولیت فارغ از سایز بدن می تواند روی خانم ها تاثیر بگذارد ؟
با اینکه کاهش وزن می تواند به کم شدن سلولیت کمک کند مهم است به این نکته نیز اشاره شود که خانم های متناسب نیز ممکن است دچار سلولیت شوند. تثبیت سبک زندگی فعال می تواند احتمال ابتلا به سلولیت را کاهش دهد اما تضمین نمی کند که دچارش نمی شوید. دلیل اینکه بیشتر خانم ها به اندازه های مختلف دچار سلولیت هستند این است:
فرآیندی طبیعی قبل از بلوغ ذخیره چربی را به حداکثر می رساند تا مطمئن شود بدن برای بارداری و شیردهی به اندازه کافی انرژی ذخیره دارد. ورزش نمی تواند به کلی سلولیت را از بین ببرد اما می تواند کمک بزرگی به رفع آن کند. تثبیت و حجم دادن به عضلات در نقاط مستعد به سلولیت می تواند کمک کند این مشکل کمتر مشخص شود. ترکیب ورزش های هوازی با ورزش های قدرتی شاید یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری و درمان سلولیت باشد.

آیا درمان های سلولیت موثر هستند ؟
نحقیقات روی انواع درمان های سلولیت در حال بررسی هستند و بعضی از آنها به کاهش سلولیت کمک کرده اند . در یک بررسی که سال 2004 انجام شد محققان ادعا کردند درمان سلولیت را می توان در یکی از این 3 گروه قرار دارد: تضعیف عوامل تشدید کننده، روش های فیزیکی و ماشینی، عوامل دارویی .

ادامه دارد ...
از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
به هنگام ابتلا به آنفلوانزا و سرماخوردگي در منزل استراحت كرده و تا بهبودي كامل از حضور در مكانهاي عمومي و محل كار خود خودداري نماييد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان