facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
عمر مفید سبزیجات ( قسمت دوم )
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

عمر مفید سبزیجات ( قسمت دوم )

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
عمر مفید سبزیجات ( قسمت دوم )

ذرت:
ذرت تازه می تواند تا یک هفته دوام بیاورد. اگر ذرت حالت خمیری و تیره به خود بگیرد یعنی در حال خراب شدن است. ذرت را در قفسه ها نگه ندارید وگرنه طعمش را از دست می دهد. نکته ی مفید: پوسته ی ذرت را جدا نکنید و در فضایی سرد و خشک نگهداری کنید.

بروکلی:
بروکلی اگر درست نگهداری شود می تواند تا دو هفته دوام بیاورد. وقتی بوی آن تیز تر شد بدانید که در حال خراب شدن است و شروع به پژمرده شدن می کند رنگ بروکلی نیز روشن و رو به زردی می رود. نکته ی مفید: بروکلی را در یک کیسه پلاستیکی در بسته نگه دارید.

گوجه فرنگی:
گوجه فرنگی تازه را اگر بیرون از یخچال و در فضای آشپزخانه نگهداری کنید یک هفته و اگر داخل یخچال نگهداری کند تا دو هفته دوام می آورد. اگر از گوجه ها مایع نشت کرد یا حالتی نرم به خود گرفتند دور بیاندازیدشان. نکته مفید: برای حفظ بهترین طعم در دمای اتاق نگهداری شود.

کاهو:
کاهوی تازه می تواند هفت تا ده روز دوام بیاورد. اگر کاهو شروع به تغییر رنگ کرد یا پژمرده شد و بوی بد گرفت بندازیدش سطل آشغال چون خراب شده است. اگر کاهو را قبل از ذخیره کردن بشویید و خشک کنید ترد تر می شود. نکته ی مفید: داخل کیسه ی پلاستیکی نگهداری کنید.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
اعتياد نتيجه خطاهاي اجتماع و ناآگاهي و فقدان مهارت‌هاي زندگي افراد است.


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان