facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

پروتئین در میوه ها (قسمت اول)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

پروتئین در میوه ها (قسمت اول)

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
پروتئین در میوه ها (قسمت اول)

اگرچه معمولا بعنوان یک منبع پروتئین در نظر گرفته نمی شوند اما بسیاری از میوه ها حاوی مقداری پروتئین هستند!

میوه های حاوی پروتئین
میوه های حاوی پروتئین هنگامیکه به یک رژیم غذایی متنوع اضافه شوند،می توانند یک ضمیمه افتخاری به سایر منابع پروتئین شما باشند.
میوه علاوه بر پروتئین، یک بخش مهم از رژیم غذایی است که اغلب سرشار از ویتامین های ضروری،مواد معدنی،فیتونوترینت ها و فیبر می باشد.مصرف میوه با بهبود سلامت دستگاه گوارش،حفاظت در برابر انواع خاصی از سرطان ها،فشار خون پایین تر و سلامت استخوان مرتبط است.علاوه بر آن با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی،دیابت نوع ۲ یا ابتلا به چاقی در ارتباط است.
برخی از میوه هایی که مقادیر بالاتری از پروتئین دارند،عبارتند از:

زردآلوی خشک شده
زردآلوهای خشک شده،یکی از منابع میوه با بالاترین میزان پروتئین هستند.بطور کلی یک واحد میوه،یک فنجان است اما بعلت تراکم میوه خشک،یک واحد آن نصف فنجان است.در یک وعده نصف فنجان از زردآلوی خشک شده،۳ گرم پروتئین،۱۵۱% از نیاز روزانه به ویتامین A،۲۱% از آهن روزانه و ۳۱% از نیازهای پتاسیم روزانه شما وجود دارد.
یک وعده زردآلوی خشک ۱۹۰ کالری است در حالیکه نصف فنجان زردالوی تازه فقط ۳۷ کالری دارد.
اما کالری ها همه چیز نیستند،فقط از میوه های خشک در اندازه سهم مناسب لذت ببرید.شما می توانید یک وعده نصف فنجانی را به اندازه یک موس کامپیوتر تصور کنید.
بطور مشابه هلو،مویز،موز و آلوی خشک شده نیز سرشار از پروتئین هستند!

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
اگر از جواني عادت به ورزش نداشته ايد، قبل از شروع فعاليت جسمي با پزشك مشورت كنيد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان