facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

پروتئین در میوه ها (قسمت دوم)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

پروتئین در میوه ها (قسمت دوم)

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
پروتئین در میوه ها (قسمت دوم)

گواوا
یک میوه خوشمزه که یک فنجان از آن بصورت تازه،۴ گرم پروتئین فراهم می کند.اگر قبلا این میوه را امتحان نکرده اید،تجربه یک میوه عجیب و خیلی خوشمزه را پیش رو دارید.انواع مختلفی از گواوا وجود دارد اما شما اغلب گواوا با پوست زرد مایل به سبز که داخل آن صورتی یا سفید است را پیدا خواهید کرد.
دانه های ترد کوچک داخل آن می توانند خورده شده یا بیرون آورده شوند.اگرچه پوست آن به اندازه داخلش خوشمزه نیست اما خوشمزه و مغذی است.داخل میوه،لطیف تر از پوست محافظ آن خواهد بود.
یک وعده از آن ۱۱۲ کالری،۹ گرم فیبر و ۶۲۸% از نیاز روزانه یک فرد متوسط برای ویتامین C را فراهم می کند.

آووکادو
اگرچه معمولا بعنوان یک عنصر لذیذ به وعده های غذایی اضافه شده و خورده می شود،اما از نظر گیاه شناسی،میوه در نظر گرفته می شود (در دسته بندی یک توت بزرگ با یک دانه تک قرار می گیرد).یک آووکادو با سایز متوسط حدود ۳۶۵ کالری،۱۷ گرم فیبر،۸۸% از نیازهای روزانه ویتامین C و ۷ گرم پروتئین دارد.
علاوه بر این،یک آووکادو دارای امتیاز اسید آمینه ۱۲۹ است که نشان می دهد یک پروتئین با کیفیت بالا می باشد.
آووکادو حاوی تقریبا تمام اسیدهای آمینه بجز هیدروکسی پرولین ــ که حتی یک اسید آمینه ضروری نسیت ــ می باشد.آن همچنین حاوی چربی های تک غیراشباع از جمله امگا ۳ و ۶ می باشد که آن را به یک انتخاب خوب برای گیاهخواران محض که به جایگزین های امگا۳/۶ گیاهی نیاز دارند،تبدیل می کند.
سایر میوه های حاوی پروتئین که می توانید امتحان کنید،عبارتند از کامکوات،سیب کاستارد،جک فروت،پشن فروت!

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
كودك تا 6 ماهگي به جز شيرمادر و قطره A+D يا مولتي ويتامين به هيچ ماده غذايي ديگر حتي آب و آب قند نياز ندارد .


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان