facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

جلوگیری از آلزایمر با مواد غذایی (قسمت دوم)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

جلوگیری از آلزایمر با مواد غذایی (قسمت ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
جلوگیری از آلزایمر با مواد غذایی (قسمت دوم)

گردو:
گردو را به نام غذای مغز نیز می شناسند و این به خاطر وجود امگا 3 فراوان آن می باشد . آنتی اکسیدان گردو در بین آجیل ها از همه بیشتر است . پس مصرف گردو نیز می تواند از الزایمر پیشگیری کند .

بادام:
بادام یکی دیگر از مواد غذایی مفید در پیشگیری از آلزایمر می باشد . پوست بادام حاوی ویتامینEمی باشد که این ویتامین نیز به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی که دارد می تواند در درمان و پیشگیری آلزایمر موثر باشد .

روغن زیتون :
روغن زیتون از بروز فراموشی و الزایمر در افراد مسن جلوگیری می کند . به نظر می رسد اسید های چرب غیر اشباع موجود در روغن زیتون می تواند باعث حفظ غشای سلول های مغزی شود .

اسید فولیک:
طی تحقیقاتی مشخص شده که میزان اسید فولیک در خون افراد مبتلا به الزایمر پایین است .مصرف کم سبزیجات سبز رنگ موجب افت اسید فولیک خون و بروز لخته های خونی در مویرگ های مغزو آسیب به بافت مغز می شود که فراموشی را در پی دارد . سبزیجات برگی شکل و غلات کامل ، منابع غنی اسید فولیک هستند .

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
عدم حمايت و پشتيباني والدين زمينه را براي استفاده نوجوان از مواد مخدر آماده مي‌سازد


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان