facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir


ویتامین دی، یک نوع ویتامین نیست (قسمت دوم)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

ویتامین دی، یک نوع ویتامین نیست (قسمت ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
ویتامین دی، یک نوع ویتامین نیست (قسمت دوم)

فواید سلامتی ویتامین دی
در این بخش به فواید بالقوه ویتامین دی از کمک به سلامتی استخوان تا پیشگیری احتمالی از سرطان صحبت می کنیم.
1-ویتامین دی برای داشتن اسخوان های سالم
ویتامین دی برای داشتن اسخوان های سالم بسیار حیاتی می باشد. ویتامین D نقش مهمی در تنظیم کلسیم و حفظ سطح فسفر در خون دارد که دو عامل مهم برای حفظ سلامت استخوان هستند. بدن ما برای جذب کلسیم از روده ها و بازگرداندن آن، به ویتامین دی نیاز دارد که در غیر این صورت ویتامین دی از طریق کلیه ها دفع می شوند.
کمبود ویتامین دی در کودکان باعث راشیتسم می شود، بیماریی که منجر به نرمی استخوان می شود. کمبود ویتامین دی در بزرگسالان به صورت پوکی استخوان ظاهر می شود که منجر به کاهش تراکم استخوان و ضعف عضلانی خواهد شد. پوکی استخوان در بین زنان یائسه و مردان سیگاری یا مسن بسیار شایع می باشد.
2-کاهش خطر ابتلا به آنفولانزا
کودکانی که در طول زمستان به مدت 4 ماه هر روز 1200 واحد ویتامین دی دریافت کرده اند بیش از 40 درصد احتمال ابتلای آنها به آنفولانزای A کاهش پیدا کرده است.
3-کاهش خطر ابتلا به دیابت
مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند میان میزان غلظت ویتامین دی در خون و خطر ابتلا به دیابت نوع دوم رابطه عکس وجود دارد. نتایج یک تحقیق نشان داد نوزادانی که روزانه 2000 واحد ویتامین دی دریافت کرده بودند 88 درصد خطر ابتلا به دیابت نوع اول در سن 32 سالگی در آنها کمتر بوده است.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی طرزی - جراح زیبایی بینی
پیامهای بهداشتی
كودك مغرور و خود بين در دوران كودكي و بزرگسالي قادر به برقراري ارتباط سالم با ديگران نيست


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان