facebook instagram telegram www.pezeshkonline.irزیبایی و بهداشت پوست در تابستان
دکتر گیتا فقیهی - متخصص پوست و مو

زیبایی و بهداشت پوست در تابستان

دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drgitafaghihi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف تلفن مطب : 32240828 - 031
زیبایی و بهداشت پوست در تابستان

تابستان فصلی زیبا و با نشاط است.با این همه بایستی مراقب پوست خود در این فصل باشید که دچار آسیب و مشکلاتی نشود و خاطره ای دل انگیز از تابستان امسال داشته .

استعمال کرمهای ضدافتاب را بالخص اگر بیرون منزل بسر می برید فراموش نکنید ،به یاد داشته باشید که کرمهای با فاکتور SPF بالا لزوماً کرمهای مناسبی نیستند و در این راستا با متخصصین پوست مشورت کنید.

وقت كه دوش مي گيريد و يا به حمام مي رويد بايد پوست صورت و دست هايتان را مرطوب نگه داريد. در زماني كه دوش مي گيريد سعي كنيد زياد صابون را به پوستتان نماليد واز کیسه های خشن برای پاکسازی پوست صورت و اندام ها استفاده نکنید. بيشتر از صابون هاي گلیسیرینه یا مخصوص پوست حساس ( آن هم نه به مقدار زياد ) استفاده كنيد.

بعد از شستن دست هايتان كرم مرطوب كننده بماليد. روغن اين نوع كرم- ها مانع از تبخير رطوبت طبيعي پوست مي شود آب را در سطح پوست نگه مي دارد و از خشك شدن، ترك خوردن و احساس خارش در پوست جلوگيري مي كند.

بهتري راه جلوگيري از خشك شدن پوست اين است كه هميشه عد از شستن آن را مرطوب و با طراوت نگه داريد . با استفاده از دستكش نخي دست هايتان را از مجاورت در سرما و باد محفوظ نگه داريد و مرتبا از كرم هاي مرطوب كننده براي پوست دستتان استفاده كنيد.

اگر بالای 30 سال سن دارید ،هميشه قبل از خواب پوست دست و صورت را به كرم مناسب آغشته كرده و چند دقيقه ماساژ دهيد. اگر خشكي، ترك و ناراحتي سطحي پوست شما با مواد ياد شده بهبود نيافت، حتما به پزشك متخصص پوست مراجعه كنيد.

دکتر گیتا فقیهی - متخصص پوست و مو
پیوند مو ، جراحی های پوستی و لیزرتراپی -دانشیار (عضو هیات علمی) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

آدرس مطب: آمادگاه نبش باغ گلدسته-مجتمع گلدیس- ورودی 2-طبقه اول واحد شماره 213
تلفن تماس : 2214564

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
آیا میدانید در هنگام اسهال از نوشابه و آب ميوه آماده نبايد استفاده شود چون اسهال كودك را بدتر مي كند ؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان