facebook instagram telegram www.pezeshkonline.irافق آینده در درمان ریزش مو
دکتر محمد علی نیلفروش زاده - متخصص پوست و مو

افق آینده در درمان ریزش مو

دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drnilforoushzadeh.ir
آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن تلفن مطب : 88886501 - 021
افق آینده در درمان ریزش مو

دکتر محمد علی نیلفروش زاده دانشیار پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران ,رییس مرکز تحقیقات پوست و سالک و عضو کمیته علمی کنگره پوست آبان ماه اصفهان در مصاحبه با اخبار پزشکاناظهار کرد

امروزه ما در زماني زندگي مي كنيم كه انواع درمانهاي دارويي و جراحي ريزش مو وجود داشته و طاسي را بطور كامل مي توان درمان نمود. در چند سال اخير پيشرفتهاي چشمگيري در زمينه كاشت مو بوجود آمده و مقالات متعددي در اين زمينه به چاپ رسيده است.
از بهترین روشهاي معمول در زمینه كاشت مو، مي توان به دو روش FUT و FUE و متدهای ترکیبی اشاره كرد که امروزه پیشرفتهای نوینی در این متدها ایجاد شده است.
با کمک این روش ها می توان ظاهر طبیعی و زیبایی را برای فرد ایجاد کرد. تنها نکته در مورد بیمارانی است که ناحیه دونور خوبی ندارند. در مورد این افراد راه حل ارائه شده استفاده از سلولهای بنیادی فولیکول مو یا درمال پاپیلای تکثیر یافته در درمان طاسی خواهد بود.
افق آینده در زمینه پیوند مو تولید ساختارهای ظریف مشابه مو در محیط کشت و سپس کاشت آنها می باشد. در این پروسه ابتدا سلول های درمال و اپی درمال فولیکول به شکل aggregate سلولی در آمده و سپس در محیط کشت به ساختارهایی به اسم proto- hair تبدیل می گردد. این ساختارها مشابه ترکیبات تشکیل دهنده موی نرمال شامل درمال پاپیلا، ماتریکس مو و شافت موی ناقص می باشد. بعد از کاشت، proto- hair به شکل موی بالغ در خواهد آمد.
مرکز تحقیقات پوست و سالک با کمک دانشگاههای داخل و خارج از کشور طرح تحقیقاتی کاربرد این روش نوین را در دو مرحله حیوانی و انسانی طراحی کرده و فاز حیوانی آن نیز در دست اجراست و انجام آن در انسان می تواند راه کار مناسب برای ایجاد موی جدید و درمان ریزش مو باشد و نوید درمان طاسی در بسیاری از بیماران را به ارمغان آورد.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
پنجره اعتياد در هر خانه اي كه گشوده شود، خطر ابتلاي به ايدز هر لحظه احساس مي شود


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان