facebook instagram telegram www.pezeshkonline.irجوانسازی ماندگار با تزريق مكرر بوتاكس
دکتر آناهیتا والی - متخصص پوست و مو

جوانسازی ماندگار با تزريق مكرر بوتاكس

دکتر آناهیتا والی [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drvali.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان فیض ، ابتدای خیابان ارباب تلفن مطب : 36627780 - 0313
جوانسازی ماندگار با تزريق مكرر بوتاكس

بوتاكس یا دیسپورت سم یك نوع باكتری است كه با مختل كردن عملكرد محل اتصال عصب و عضله باعث فلجموقتی در عضلات می شود در نتیجه چروك های عضلانی به ویژه چروك هایافقی پیشانی ، خط اخم و چروك های دور چشم را برطرف می سازد.این روش آسان و كم عارضه بوده و در صورتیكه توسط پزشك متخصص ماهر در امر تزریق انجام شود بسیار خوشایند خواهد بود.تنها نكته ای كه باعث ناراحتی یا نارضایتی مراجعین می شود یا حتی آن ها را از تزریق باز می دارد موقتی و گذرا بودن اثر آن است.

مراجعین سوال می كنند ماندگاری بوتاكس جه مدت است و هنگامی كه پاسخ می دهیم حدود 6 ماه ، بعضی ها در ذهن خود می گویند پس فایده ای ندارد . بنظر من موقتی و گذرا بودن دلیل بربی فایده بودن نیست. بسیاری از فعالیت های ما همین گونه اند همچون غذاخوردن كه تا مدتی سیر هستیم و دوباره گرسنه می شویم زیرا اساسا موجود زنده چنین ماهیتی دارد

. تزریقات هر 6 ماه یكبار می توانند جوانی در زیبایی صورت را نگهدارند ، در حالیكه حداقل ناراحتی را برای فرد ایجاد می كند از جمله درد اندك ، خونریزی زیر جلدی در گروه كوچكی از افراد یا احساس ضعف در قسمت فوقانی صورت به صورت گذرا ، از طرف دیگر همین موقتی و گذرا بودن بوتاكس پدیده نسبتی است زیرا اگر اثر دایم می داشت ، بتدریج كه ظرف سال ها قسمت های پایین صورت چروك می خورد وسن بالا را نشان می داد با بالای صورت عدم تناسب میداشت و حالت نا زیبایی ایجاد می نمود.

در ابتدای معرفی بوتاكس این اندیشه وجود داشت كه تزریقات مكرر ممكن است باغث ایجاد آنتی بادی شده و بوتاكس بی اثر شود اما این پدیده هم نادر بوده ومن بیمارانی دارم كه تاكنون 10 بار بوتاكس كرده اند و مشكلی ندارند.

توصیه می شود كه تزریق بوتاكس به محض پیدایش نقایص جزئی در صورت آغاز شود. در صورت تاخیر ممكن است چروك های عمیق شده و دیگر اصلاح كامل امكان پذیر نباشد از آنجا كه فواصل تزریق هم خیلی نزدیك نیست و 4 تا 6 ماه بكبار انجام می شود كه فاصله ای قابل قبول است ، جوانسازی با تزریق مكرر بوتاكس را قویآ توصیه می نمایم.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
بهترين راه تشخيص كافي بودن شير مادر افزايش وزن براساس منحني رشد است به آن توجه كنيد.


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان