facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
مشاوره زیبایی صورت
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی

مشاوره زیبایی صورت

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آدرس وب سایت : www.drvaez.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول تلفن مطب : 36284487 - 031
مشاوره زیبایی صورت

زیبایی صورت را میتوان به صورت مجموعه صفاتی تعریف کرد که باعث جذابیت فرد مخصوصاً برای جنس مخالف میگردد.بخشی از این زیبایی را ما از والدین خود به ارث میبریم ولی این همه ماجرا نیست و بخش مهمی از زیبایی دست خود ماست که میتوانیم با افزودن زیبایی اکتسابی به زیبایی ارثی حداکثر جذابیت را برای خود ایجاد کنیم.ویژگیهای مذکور اغلب ذاتی بوده و ایجاد تغییر در آنها بسته به نوع صفت از کم تا متوسط میسر است.ولی موضوع اصلی بحث ما عوارض بیماریها و صفات اکتسابی است که قابلیت تغییر و برگرداندن آن بسیار زیاد است و در واقع بخش اعظم کارهای زیبایی در این قسمت صورت میگیرد.

طبق تحقیقات انجام شده به صورتی لفظ زیبا اطلاق میگردد که دارای ویژگیهای زیر باشد:
1. پوست هموار و شفاف
2. وجود تقارن در اجزای صورت
3. چانه کوتاه و باریک، لبهای پر با لبه های کاملاً مشخص، چشمهای درشت و ابروهای باریک.البته این ویژگیهای صورت جذاب زنانه است و ملاکهای صورت مردانه تفاوت دارد.در بین این مشخصات چشمهای درشت از امتیاز بیشتری برخوردار است.
4. عدم وجود بیماری مثل ضایعه پوستی، زگیل، کیست، تومور، آکنه و موی زاید

شایعترین علت مراجعه بیماران موارد زیر است :
1. لک صورت ( pigmentation ) :

لکهای صورت که شایعترین فرم آن ملاسما یا لک حاملگی است از مشکلات اصلی خانمها میباشد.امروزه علاوه بر دارو استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن و درماپنکمک زیادی به رفع لک های مقاوم به درمانهای معمول کرده است.لکهای موضعی رامیتوان با لیزر یا لایه برداری نقطه ای از بین برد.برای لکهای مقاوم به درمان نسل جدید لیزرها بسیار موثر هستند. تکنیک جدیدی که با تزریق مواد ضدلک به پوست انجام میشود نیز اثرات خوبی در درمان لک صورت یا ملاسما دارد.

2. اسکار آکنه ( جای جوش ) :
از مخرب ترین عوارض بیماری میباشد که بر اعتماد به نفس بیمار نیز موثر است. جای جوش میتواند به صورت فرورفتـگی، لک نقطه ای یا به ندرت برجستگی ظاهر گردد.امروزه راههای درمان موثری برای جای جوش وجود دارد که بهترین آنها لیزر است.لیزرهای فرکشنال که نسل جدیدی از لیزر ها هستند بدون داشتن عوارض لیزر های قدیمی اثرات مشابه آنها دارند.برای اطلاعات بیشتردر مورد تکنیک های جدید درمان جای جوشلطفاً اینجا را کلیک کنید.

3. کک و مک :
با وجود ارثی بودن کک و مک علاوه بر درمان دارویی از لیزر یا لایه برداری نقطه ای میتوان در درمان کک و مک استفاده کرد.درمان کک و مک با لیزر معمولاً برای بیمار بسیار راضی کننده است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

4. موهای زاید :
در حال حاضر بهترین روش دایمی از بین بردن موهای زاید لیزر میباشد.دقت کنید که رفع دایمی موهای زاید فقط در صورتی است که دستگاه لیزر مناسب انتخاب شده و تنظیمات دستگاه دقیق و بر اساس صورت بیمار باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفاً اینجا را کلیک کنید.اگر لیزر موهای زاید انجام داده اید واز نتیجه آن راضی نیستید اینجا راکلیک کنید.

بخشی از زیبایی افراد بواسطه افزایش سن و تماس طولانی با آفتاب دستخوش تغییر میشود که اغلب این تغییرات قابل برگشت هستند:

1. چروک دور چشم :
از شکایتهای شایع خانمها است که با تزریق بوتاکس(BOTOX) و لیزر قابل درمان است. در مواردی هم لایه برداری و درمان طولانی مدت موثر است.کرمهای دور چشم اکثراً هیچ اثری ندارند.لیزرهای فرکشنال و آراف فرکشنالاثرات خوبی در درمان چروکهای دور چشم دارد. تکنولوژی جدید پلاسما که با نام پلکسر به بازار آمده است اثر فوق العاده ای در درمان چروکهای دور چشم دارد.

2. تیرگی و گودافتادگی زیر چشم :
این حالت اغلب ارثی است که با افزایش سن تشدید میگردد.برای برطرف کردن این مشکل با توجه به علت آن روشهای زیادی وجود دارد که میتوان از لیزر،تزریق فیلر هیالورونیک اسید، لایه برداری، مزوتراپی و کربوکسی تراپیاستفاده کرد.

3. چروکهای پیشانی :
خط اخم و چروکهای پیشانی با تزریق بوتاکس(BOTOX) یا در صورت تمایل بیمار با جراحی لیفت صورت (face lift) قابل درمان است.

4. فرورفتگی چینهای کنار لب ( nasolabial fold ) :
این فرورفتگی به راحتی با تزریق فیلر (ژل)هیالورونیک اسید قابل درمان است.

5. افتادگی پلک :
این حالت که به صورت پف کردگی پلک ظاهر میشود به صورت فرد نمای غمگین یا خسته میدهد.این مشکل به راحتی با جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی(Blepharoplasti ) قابل درمان است.اگر به هر دلیلی مایل به جراحی نیستید میتوانید از تکنولوژی پلاسما برای درمان افتادگی پلک استفاده کنید.

6. افتادگی ابرو و صورت :
افتادگی ابرو به همراه چروکهای پیشانی با تزریق بوتاکس(BOTOX) قابل درمان است. در صورت تمایل بیمار به جراحی و درمان همزمان افتادگی ابرو و صورت جراحی لیفت صورت (face lift)درمان مفیدی است.

7.شلی پوست:
شلی پوست یکی دیگر از علایم پیری پوست است که بسیاری افراد به دنبال درمان آن هستند. خوشبختانه روشهای غیرجراحی جدید این مشکل را به خوبی حل کرده است. پاسخ دستگاه آراف فرکشنال برای درمان شلی پوست بسیار عالی است. معمولا ۳ جلسه درمانی برای این کار لازم است. اگر بیش از این عجله دارید میتوانید از هایفو(HIFU) برای سفت کردن و لیفت صورت استفاده کنید. هایفوتراپیاین مزیت را دارد که طی یک جلسه لیفت پوست صورت را انجام میدهد.

8. کاهش حجم پوست:
هر گاه پوست صورت کاهش حجم داشته باشد به کمک تزریق چربی یا تزریق فیلر میتوان این مشکل را حل کرد. به طور کلی وقتی نیاز به افزایش حجم زیاد و در حد وسیع باشد تزریق چربی بهتر است ولی اگر نیاز به افزایش حجم موضعی باشد تزریق فیلر کمک بهتری میکند.

در یک مشاوره زیبایی چه مواردی مد نظر قرار میگیرد :
1. هزینه درمان :

از مهمترین پارامترهای درمان است. بیمار باید واقع بینانه سطح مالی خود را در نظر بگیرد و بهترین درمان را انتخاب کند. درمانهای گرانتر معمولاً اثر سریعتر و بهتری دارند.

2. سرعت اثر درمان :
بعضی از بیماران برای بهبودی خود ضرب العجل خاصی دارند.معمولاً درمانهای سریع هزینه بیشتری دارند.

3. مدت استراحت(Down time) :
بعضی از درمانها باعث قرمزی، پوسته ریزی، التهاب و... میگردند که در نتیجه موجب دوری بیمار از فعالیت روزمره میگردد.

4. عوارض درمان :
تقریباً تمامی روشهای درمانی عارضه ایجاد میکنند که بسته به روش شدت و ضعف دارد.

5. تمایل بیمار :
در نهایت این بیمار است که با توجه به همه شرایط بهترین درمان مناسب حال خود را انتخاب میکند.

6. تجربه پزشک :
چیزی که یک مشاوره موثر را از تحقیقات شخصی متمایز میکند تجربه پزشک است.پزشک میتواند بر اساس تجربیات و دانش خود، شرایط بیمار و نتیجه معاینات به بیمار بهترین روش درمان را پیشنهاد دهد.با این کار دامنه انتخابهای بیمار محدود شده و نتیجتاً انتخاب درمانی بهتری انجام میشود.در خاتمه اینکه در یک مشاوره خوب پزشک میتواند بیمار را از تمامی انتخابهای درمانی پیش روی بیمار مطلع سازد و مزایا و عوارض هر روش را با بیمار در میان گذارد.این کار باعث میشود تا بیمار آگاهانه بهترین و مناسب ترین درمان برای خودش را از نظر هزینه، سرعت اثر، عوارض و سایر پارامترها انتخاب کند.انتخاب آگاهانه روش درمانی یعنی موثرترین روش با کمترین عارضه.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
براي طفل شيرخوار هيچ شيري پاكتر از شير مادر نيست . (حضرت علي (ع) )


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان