دکتر زهرا سعادتی - متخصص جراحی عمومی

لیزر هموروئید

دکتر زهرا سعادتی [ متخصص جراحی عمومی ]آدرس وب سایت : www.Hemorrhoid-laser.com
آدرس مطب : تهران ، خیابان پاسداران ، نبش گلستان نهم ، پلاک 457 ، واحد 10 تلفن مطب : 22761600 - 021

لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر روش درمانی موثری برای این بیماری است و برای درمان قطعی انواع هموروئید کاربرد دارد. از مزیت های اصلی درمان بواسیر با لیزر می توان به دوره نقاهت بسیار کوتاه این روش اشاره کرد. به طور خلاصه درمان و جراحی با لیزر خونریزی ندارد و درد جراحی با یک مسکن ساده قابل کنترل است. از همه مهمتر لیزر هموروئید عود یا عوارضی ندارد. تحقیقات زیادی بر روی زنان و مردانی که با لیزر جراحی کرده اند انجام شده و در تمام تحقیقات ارجهیت لیزر ثابت شده است.

لیزر هموروئید ۲ نوع است:
۱-لیزر کم توان یا لیزر مادون قرمز برای لیزر درمانی هموروئید ترومبوزه طی ۲۴ ساعت اولیه بروز علائم
۲-لیزر پرتوان یا لیزر دی اکسید کربن جهت عمل جراحی هموروئید بدون عود و عوارض

لیزر درمانی هموروئید با لیزر کم توان
این روش معمولا برای درمان هموروئید ترومبوزه بسیار کارآمد است زیرا لیزر هموروئید توسط گلبول های قرمز بسیار قابل جذب است و بدین روش خونی که در پاکه هموروئید گیر افتاده با سرعت بیشتری جذب می شود و التهاب و درد هموروئید از بین می رود. درد هموروئید ترومبوزه که مثل تیر کشیدن است به سرعت تسکین میابد. لیزر درمانی هموروئید روشی سرپایی است و برای کسانی که از عمل جراحی می ترسند روشی امن و راحت است. بدون کوچکترین جراحت یا خونریزی. بیمار بعد از لیزر هموروئید با این نوع لیزر (مادون قرمز یا کم توان) مرخص می شود و می تواند به کارهای روزمره خود برسد. اما بهترین روش برای درمان همورئید در شرایط اورژانسی و در ساعات اولیه بروز درد لیزر پرتوان است که توضیح می دهیم

لیزر درمانی بواسیر

لیزر هموروئید یا لیزر بواسیربا لیزر پرتوان دی اکسید کربن- co2
با این نوع لیزر تمام انواع هموروئید را می توان درمان نمود. این لیزر پر توان بوده و با کمک آن می توان پاکه هموروئید را بطور کامل برداشت (هموروئید اکتومی) . در واقع لیزر پرتوان بدون خونریزی و بدون این که آسیبی به بافت هموروئید و اطراف آن بزند, این بیماری را بطور کامل درمان می کند. لیزر هموروئید با لیزر پرتوان یا دی اکسیدکربن در روش هموروئید اکتومی استفاده می شود. روش لیزر هموروئید اکتومی معمولا برای انواع هموروئید خارجی استفاده می شود زیرا با برداشتن پاکه هموروئید بیمار احساس بهتری نسبت به ظاهر ناحیه مقعد خود خواهد داشت و زائده بد شکلی بعد از لیزر پرتوان به جا نمی ماند. بر خلاف جراحی باز و سنتی جای بخیه یا سوختگی به جا نمی گذارد. توجه کنید این روش با درمان هموروئید با کوتر بسیار متفاوت است و مشکلات کوتر را ندارد.
در ادامه مزیت لیزر را نسبت به دیگر روش ها توضیح می دهیم

۱۰ مزیت لیزر هموروئید یا بواسیر نسبت به جراحی سنتی
۱-لیزر در هنگام برش و برداشتن پاکه هموروئید انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد
۲-لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل هموروئید را ترمیم می کند و در نتیجه خون ریزی هنگام عمل کاهش می یابد-
۳-لیزر عروق لنفاوی باز شده هنگام عمل هموروئید را ترمیم می کند و در نتیجه ورم بعد از عمل کاهش می یابد، این نکته بسیار ارزشمند است زیرا یکی از مشکلات عمل هموروئید ورم بعد از عمل است و جای زخم و اسکاری بعد از لیزر باقی نمی گذارد.
۴-لیزر هموروئید سرپایی و بدون بیهوشی قابل انجام است
۵-بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد.
۶-بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود دارد
۷-با لیزر می توان تمام انواع هموروئید و حتی شقاق و فیستول را هم زمان درمان نمود
۸-لیزر محیط عمل را استریل کرده و باعث کاهش عفونت محل عمل می شود. قابل ذکر است به همین علت انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد.
۹-لیزر هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهشعارضه بی اختیاری مقعد می شود.
۱۰-بعد از لیزر نیازی به بخیه و یا استفاده از فیتیله نیست.

مقایسه ی جراحی بیماران مبتلا به هموروئید به روش جراحی معمولی با روش co2جراحی با لیزر دی اکسید کربن
طی یک مقاله ی خارجی که در انتها آمده است بیماران مبتلا به هموروئید را به دو گروه تقسیم و عمل شدند. ۵۱۲ نفر به روش عمل جراحی هموروئید باز و ۵۱۲ نفر با لیزر پرتوان تحت درمان بیماری هموروئید قرار گرفتند از نظرمدت زمان عمل ،مدت زمان بستری ،زمان ترمیم و عوارض بعد از عمل بررسی شدند:

در گروهی که هموروئید آن ها با لیزر عمل شد نتایج شامل :
زمان عمل هموروئید ۲۰-۱۰ دقیقه بطور متوسط ۱۳ دقیقه
مدت بستری ۱۲-۴ ساعت بطور متوسط ۱۰ ساعت
نیمی از بیماران اصلا درد بعد از عمل نداشته و ۵۰٪ بقیه که درد داشتند با مسکن سادهبهبود یافتند
خون ریزی از محل عمل هموروئید کم تر از ۱٪ بیماران
تنگی مقعد در ۳.۳٪ از بیماران
عفونت در ۰.۵٪ بیماران

گروهی که به روش جراحی معمولی عمل شدند :
مدت زمان عمل ۲۵-۱۵ و بطور متوسط ۱۹ دقیقه
مدت بستری ۴۸-۲۴ و متوسط ۲۸ ساعت
همه ی بیماران بعد از عمل درد داشتند و برای تسکین درد مسکن های قوی و مخدر لازم شد
خون ریزی ٪۴.۸
عفونت ٪۷
تنگی ٪۴
نتیجه این تحقیق نشان می دهد که لیزر در کاهش درد بعد از عمل هموروئید بسیار موثر است و حتی نیمی از بیماران اصلا درد ندارند این بسیار ارزشمند است زیرا درد بعد از عمل هموروئید یکی از بزرگ ترین دغدغه های بیماران است. عوارض دیگر نیز با لیزر کاهش یافته است
مقالات ایرانی و خارجی زیادی در زمینه مقایسه روش لیزر هموروئید با روش های دیگر مثل رابربند و جراحی بسته و ... منتشر شده و تمامی این مقالات تنها ایرادی که به لیزر وارد کرده اند هزینه بیشتر لیزر است که در مقایسه با فوایدی که دارد به صرفه بیمار است. بیمارانی که با لیزر درمان شدند طی یک الی ۱۰ سال تحت نظر محققین بودند در افرادی که لیزر هموروئید شده بودند درد بسیار کمتری نسبت به افرادی که با روش های دیگر درمان شده بودند داشتند و زندگی با کیفیت تری بعد از لیزر هموروئید داشتند. مسلما بهبود سریعتر زخم ها و خونریزی بسیار بسیار کمتر بعد از لیزر منجر می شود طول درمان بسیار کوتاه تر و احتمال عود را تقریبا به صفر برساند.

روش ترکیبی لیزر کم توان و پر توان برای درمان هموروئید خارجی و داخلی
در بیمارانی که روش لیزر کم توان به تنهایی جواب نمی دهد از این روش استفاده می شود. اما چرا فقط از لیزر پرتوان استفاده نمی کنیم؟ زیرا با لیزر پرتوان پاکه های هموروئید را برمی داریم و در برخی موارد بهتر است تمامی پاکه های هموروئید برداشته نشود. زیرا این پاکه ها به عمل دفع کمک می کنند. در مواردی که شخص مبتلا به هموروئید داخلی و خارجی است از این روش ترکیبی لیزر پرتوان و کم توان می توان همزمان استفاده کرد. با لیزر کم توان التهاب و برجستگی برخی از پاکه ها تعدیل پیدا می کند و با لیزر پرتوان پاکه هموروئید کاملا برداشته می شود.

طول درمان هموروئید با لیزر
در روش عمل جراحی هموروئید با لیزر بعد از عمل بستگی به پاکه ها و این که هموروئید با دیگر بیماری ها مثل شقاق یا فیستول و آبسه باشد متغییر است اما برای ۱ پاکه هموروئید طول درمان ۲ تا ۳ روز را برای روش عمل جراحی با لیزر در نظر می گیریم. در صورتی که در روش جراحی هموروئید بدون لیزر طول درمان حداقل بین ۲ تا ۳ ماه خواهد بود و در طول این مدت بیمار خونریزی و درد بیشتری نیز تجربه می کند

قبل و بعد لیزر هموروئید

همانطور که در تصویر زیر می بینید هموروئید ترومبوزه با لیزر کم توان IRC درمان شده و هیچ گونه عوارض و یا جای زخم و جراحتی به جا نگذاشته زیرا این روش از تاباندن اشعه لیزر به ناحیه سود می برد و جراحی باز و یا برشی در ناحیه ایجاد نمی شود در ضمن بیمار در طول تابادن لیزر دردی احساس نمی کند.

قبل و بعد هموروئید ترومبوزه

در تصویر بالا هموروئید ترومبوزه را بعد از لیزر کم توان می بینید

لیزر هموروئید-لیزر بواسیر
منبع این مقاله
A1-kindy col med J
آیا بیمه ها هزینه لیزر هموروئید را قبول می کنند؟
بیمه تامین اجتماعی هزینه لیزر هموروئید در مراکز غیر تامین اجتماعی را تقبل نمی کند اما برخی بیمه های تکمیلی درصدی از این هزینه را پرداخت می کنند. بهترین راه این است که از شرکت بیمه ای که با آن قرارداد دارید بپرسید و از مفاد قرارداد خود با بیمه مطلع شوید.

آیا بیماری های دیگر را می توان با لیزر هموروئید همزمان درمان کرد؟
معمولا افرادی که دیر به پزشک مراجعه می کنند بیماری هموروئید شقاق یا آبسه و فیستول را هم زمان مبتلا هستند به خصوص افرادی که به کیست مویی مبتلا هستند مبتلا به فیستول هم هستند با لیزر می توان تمام این بیماری ها را در یک جلسه و همزمان با هم درمان کرد

طول عمل جراحی هموروئید با لیزر
جراحی هموروئید با لیزر معمولا ۱۵ دقیقه تا ۳۰ دقیقه طول می کشد و بعد از این که جراحی با لیزر تمام شد ۳۰ دقیقه بعد بیمار معاینه و سپس مرخص می شود.

آیا درمان هموروئید با لیزر عود یا عوارضی دارد؟
اگر لیزر به موقع و به جا در درمان هموروئید یا بواسیر استفاده شود عود یا عوارض نخواهد داشت برای مثال اگر از بروز درد هموروئید ترومبوزه ۲۴ ساعت بیشتر نمی گذرد می توان از لیزر کم توان مادون قرمز برای درمان استفاده کرد و از این نوع لیزر به موقع سود برد.

هزینه درمان هموروئید
قیمت لیزر هموروئید

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی هموروئید داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان هموروئید و هزینه های مربوط به درمان هموروئید با مطب تماس بگیرید

آیا لیزر هموروئید درد دارد؟
نسبت به جراحی سنتی و باز می توان گفت دردی ندارد و اگر بدن حساسی دارید و نسبت به درد واکنش زیادی دارید این درد با مسکن قابل کنترل است و جای نگرانی ندارد تنها استثنا در مورد افراد مسن و ضعیف و افرادی که با وضعیت بسیار حاد مراجعه می کنند است که با نظر پزشک این افراد تحت بیهوشی لیزر هموروئید می شوند در غیر این صورت لیزر به طور سرپایی بدون بستری انجام می شود

آیا لیزر هموروئید خونریزی دارد؟
خونریزی شدیدی در عمل جراحی هموروئید با لیزر پرتوان وجود ندارد و بیمار شاید یک یا چند قطره خون را بر روی پانسمان ببیند. در حین جراحی نیز بدین صورت است. در لیزر درمانی هموروئید با لیزر کم توان حتی یک قطره خون نیز مشاهده نمی کنید و بدون کوچکترین جراحت یا خونریزی لیزر درمانی انجام می شود. در واقع یکی از مزیت های استفاده از لیزر همین نداشتن خونریزی است که دوره نقاهت را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

منبع این مطلب لیزر هموروئید دکتر سعادتی


آیا تزریق چربی زیر چشم دائمی است؟

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

شكستگي ساق پا

[ 1397-04-12 ]مرتضی شریفی [ فیزیوتراپیست ]

اثر شگفت انگیز طب سوزنی در افزایش قد

[ 1395-02-26 ]دکتر محسن پرچمی [ طب سوزنی ]

راز بازسازی پوست در طول خواب شبانه

[ 1397-08-05 ]دکتر سهیلا طاهری [ متخصص پوست و مو ]

راهکارهای مراقبت از مفاصل

[ 1396-06-11 ]مرتضی شریفی [ فیزیوتراپیست ]

فشار خون و حاملگی ـ بخش اول

[ 1390-09-07 ]دکتر مهراد فخرالدینی [ متخصص قلب و عروق ]

راهکارهایی برای سالم و جوان نگهداشتن ناحیه تناسلی

[ 1395-08-18 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی(1)

[ 1399-10-09 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

یایسگی

[ 1392-11-21 ]دکتر ندا مقتدری اصفهانی [ متخصص زنان و زایمان ]

خوراکی های مفید برای تقویت حافظه (قسمت دوم)

[ 1399-05-15 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

رژیم مبتلایان به زخم معده - دلایل، علائم و درمان ها (قسمت دوم)

[ 1399-10-27 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

هایفوتراپی بهترین روش غیرجراحی از بین بردن غبغب

[ 1399-10-26 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

معرفی لیزرهای تخریبی و کاربرد آنها

[ 1399-10-26 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لیزر اربیوم چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد؟

[ 1399-10-26 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چه مواردی موجب کاهش یا فقدان میل جنسی مردان می‌شود؟

[ 1399-10-26 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

رواندرمانگر خوب چه ویژگیهایی دارد

[ 1399-10-26 ]دکتر مطهره میردامادی [ متخصص اعصاب و روان ]

ضایعات رنگی پوست چه هستند و چگونه درمان می‌شوند؟

[ 1399-10-26 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

اقدامات پس از جراحی لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

[ 1399-10-26 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

شایعترین آسیبهای ورزشی زانو چیست؟

[ 1399-10-25 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

ناباروری آقایان و علل آن

[ 1399-10-25 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

کیست تارلو یا کیست ستون فقرات چیست؟

[ 1399-10-25 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

انواع جراحی زیبایی واژن

[ 1399-10-25 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

ترک‌های پوستی چگونه درمان میشوند؟

[ 1399-10-25 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا رفع ضایعات رنگی پوست امکان پذیر است؟

[ 1399-10-25 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

مزونیدلینگ چیست؟

[ 1399-10-25 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چگونه منافذ باز پوست را درمان کنیم؟

[ 1399-10-25 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

وزوز گوش ضربانی چیست؟

[ 1399-10-24 ]دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

آشنایی با بیماری های شایع پوستی

[ 1399-10-23 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

در کلینیک پوست مو و لیزر چه کارهایی انجام میشود؟

[ 1399-10-23 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

مروري بر روش هاي تشخيصي- درماني آزوسپرمي

[ 1399-10-23 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

نکاتی درباره عمل جراحی بلفاروپلاستی

[ 1399-10-23 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

آیا با ورزش کردن می توان انکیلوز ستون فقرات را رفع کرد؟

[ 1399-10-23 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
دکتر زهرا سعادتی - متخصص جراحی عمومی
دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


www.Hemorrhoid-laser.com
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت