facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آدرس وب سایت : www.drvaez.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول تلفن مطب : 36284487 - 031
درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

گودی زیر چشم یکی از شکایات شایع بیماران در مراجعه به متخصصین پوست است. گودی زیر چشم‌ها می‌تواند در افراد جوان و به دلایل ارثی یا لاغری باشد و می‌تواند در افراد مسن‌تر به دلیل از دست رفتن بافت پوست ایجاد شود. دلیل آن هرچه باشد، قطعاً در زیبایی فرد موثر است و اغلب به فرد چهره‌ای مغموم و ناراحت می‌دهد.

در این مقاله سعی شده بهترین درمان گودی زیر چشم معرفی شود و ضمن بررسی، به پرسش‌هایی که در این زمینه وجود دارد پاسخ داده شود

1- آیا گودی زیر چشم‌ها با کرم یا داروهای موضعی قابل درمان است؟

متاسفانه خیر. به دلیل اینکه گودی زیر چشم نتیجه از دست رفتن بافت است تنها راه درمان، جایگزین کردن بافت ازدست رفته است و کرم‌های دور چشم اثری در درمان گودی زیر چشم‌ها ندارند.

2- بهترین روش درمان گودی زیر چشم‌ها چیست؟

بهترین روش درمان گودی زیر چشم‌ها استفاده از ژل‌ها یا پرکننده‌های هیالورونیک اسید است. این ژل‌ها حاوی ماده هیالورونیک اسید هستند که جزئی از بافت خود بدن است و امکان ایجاد واکنش به آن وجود ندارد.

3- روش استفاده از فیلر هیالورونیک اسید زیر چشم چگونه است؟

پس از بی‌حسی موضعی، فیلر هیالورونیک اسید توسط سرنگ در ناحیه گودی تزریق می‌شود. برای این کار از میکروکانولاهای ظریف استفاده می‌شود که این عمل امکان آسیب به عروق و اعصاب این ناحیه را به صفر می‌رساند. پس از تزریق معمولا ژل در محل ماساژ داده می‌شود تا دقیقا در گودی زیر چشم‌ها جای گیرد.

4- عوارض تزریق ژل زیر چشم چیست؟

اگر این کار توسط متخصص انجام شود، تقریبا هیچ عارضه‌ای در پی نخواهد داشت. سابق بر این تزریق با سر سوزن انجام می‌شد که احتمال کبودی محل ورود سوزن برای چند روز وجود داشت ولی تزریق با کانولا این مشکل را حل کرده است. تزریق ژل اثر خود را بلافاصله پس از تزریق نشان می‌دهد ولی حدود دوهفته لازم است تا اثر نهایی ظاهر شود.

5- آیا این اقدام در کاهش تیرگی زیر چشم هم موثر است؟

بله. در اغلب افراد پس از تزریق برای گودی زیر چشم‌ها، تیرگی زیر چشم هم بهبود زیادی دارد. این دو عامل باعث می‌شود تیرگی زیر چشم‌ها کمتر شود. اول اینکه پرشدن گودی باعث می‌شود نور بهتری از آن بازتاب شود و دوم اینکه قرار گرفتن ژل بین پوست و بافت تیره زیر چشم باعث می‌شود تیرگی بافت زیرین کمتر دیده شود و رفع این دو عامل، باعث می‌شوند تیرگی زیر چشم‌ها بسیار کمتر شود.

6- آیا می‌توان از چربی برای درمان گودی زیر چشم‌ها استفاده کرد؟

بله. چربی هم انتخاب دیگری است که برای پرکردن این ناحیه مناسب است. شخصاً برای افرادی که فقط نیاز به تزریق گودی زیر چشم دارند از ژل هیالورونیک استفاده می‌کنم ولی برای افرادی که به غیر از گودی زیر چشم‌ها قصد پرکردن سایر نواحی صورت را هم دارند و میزان زیادی از پرکننده نیاز دارند، از چربی استفاده می‌کنم.

7- مدت دوام پرکننده هیالورونیک اسید چقدر است؟

اگر از ژل هیالورونیک اسید مرغوب استفاده شود دوام حدود 2 تا 3 سال ممکن است. در بعضی از موارد تزریق، دوام بیشتر هم مشاهده شده است. این مساله به این دلیل است که این ژل‌ها در مدت زمانی که در بافت هستند باعث کلاژن سازی می‌شوند بنابراین بعد از از بین رفتن ژل هم، کلاژن خود بدن در محل باقی می‌ماند.
برای مشاهده عکس‌های قبل و بعد از تزریق ژل زیر چشم اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده ویدیوی همه کاربردهای فیلراینجا را کلیک کنید.

پانوشت

تمامی فیلرها یا ژل‌های معتبر دارای برچسب‌هایی هستند که مشخصات مهم فیلر مثل نام فیلر، شماره تولید، تاریخ انقضا و حجم فیلر بر روی آن درج شده است. اگر به سلامتتان اهمیت می‌دهید حتما از پزشکتان بخواهید که برچسب فیلر را در اختیار شما قرار دهد و آن را در جایی نگهداری کنید.

حتی اگر فیلر شما برچسب ندارد، می‌توانید جعبه آنرا دریافت کنید و عکس جعبه یا خود آن را نگهداری کنید. داشتن این اطلاعات در آینده برای شما مفید است از طرف دیگر با این کار از اینکه به شما فیلرهای بی کیفیت یا فله‌ای تزریق شود جلوگیری می‌کنید. برای کمک به سلامت جامعه در انتشار این پیام کوشا باشید.

همشهریان گرامی، برای بهره‌مندی از بهترین درمان‌ بیماری‌های پوستی در اصفهان به متخصص پوست، مو و زیبایی مراجعه نمایید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مومطالب و مقالات پزشکی مرتبط
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

جوانسازی و زیبای دور چشم

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.doctormaleki.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه تلفن مطب : 36662224 - 031
پیامهای بهداشتی
آیا میدانید در حال حاضر روابط جنسي و اعتياد تزريقي مهمترين راه‌هاي سرايت ايدز هستند ؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان