دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی

تونر مناسب پوست

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]آدرس وب سایت : www.doctornazemi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 تلفن مطب : 32240913 - 031

تونر پوست چرب

اگر پوستتان چرب و مستعد جوش است ، شما باید بالاترین دقت را درخرید تونر انجام دهید ، متاسفانه باید به شما بگوییم بسیاری از تونر هایی که ادعا میکنند برای پوست های مستعد جوش ساخته شده اند حاوی مواد التهاب آور مثل الکل یا منتول هستند که برای پوست چرب مناسب نیستند و فرآیند درمان پوستتان را کند میکند ، لکه ها را بدتر و تولید چربی را بیشتر میکند . با استفاده از یک تونر اشتباه ، پوست شما بیشتر در معرض التهاب و قرمزی قرار میگیرد و حتی ممکن است پوستتان خشک و پوسته پوسته شود . تونر پوست چرب مناسب برای شمایی که پوست چرب دارید باید حاوی ترمیم کننده ها و جمع کننده منافذ و مواد تشکیل دهنده سلولی و تنظیم کننده ترشح چربی باشد .

تونر پوست خشک :

اگر پوستتان خشک و حساس است ، باید از تونری استفاده کنید که حاوی مواد ضد قرمزی و ضد پوسته ریزی و مواد تسکین دهنده و ضد التهاب باشد .

تونر پوست مختلط یا تی زون چرب :

اگر پوستتان در نواحی پیشانی و بینی چرب و در قسمت گونه ها و چانه خشک است ، نوع پوست شما مختلط است ، یک تونر اشتباه باعث میشود تا نواحی خشک ، خشک تر و نواحی چرب ، چرب تر شود .

آدرس صفحه اینستاگرام

راه حل چیست ؟

شما نیاز به یک تونر پوست مختلط ملایم با مواد تشکیل دهنده فاقد الکل دارید تا پوستتان رامتعادل کند ، خشکی پوستتان را از بین ببرد و ترشح چربی در مناطق چرب را کاهش دهد . با استفاده ملایم از یک تونر مناسب پوست مختلط که مستقیما به متعادل کنندگی (بالانس کنندگی) آن اشاره شده باشد ، منافذ باز پوستتان جمع می شود و تفاوت بین دو منطقه پوستتان به شدت کاهش می یابد ، این مرحله برای شما یک درمان خواهد بود که تاثیر آن را در طول روز احساس میکنید .

دسته دیگری نیز از تونر ها نیز وجود دارد که تحت عنوان تونر ضد لک یا تونر روشن کننده شناخته می شوند

برای خرید یک محلول پاک کننده پوست به نکات زیادی از جمله نوع پوست و ترکیبات محصول باید توجه کنید. تونر صورت ماده پاککننده بیرنگی است که برای پاککردن اثرات مواد آرایشی صورت و روغن مواد کلینسر مورد استفاده خانمها قرار میگیرد.تونرها علاوه بر پاککردن آثار رنگ و روغن از صورت، با حفظ سلامت سلولهای پوست صورت، کاربرد بهداشتی دارند. از دیگر ویژگیهای کاربرد تونر میتوان به بالانس شدن pH پوست صورت و پیشگیری از ابتلا به آکنه صورت اشاره کرد.

معمولا برای ساخت تونرها از موادی مانند آب، الکل، عصارههای گیاهی (مانند عصاره فندق) و برخی ترکیبهای مرطوبکننده استفاده میکنند. در برخی نمونهها نیز از اسیدهای هیدروکسیل برای حفظ طراوت پوست استفاده میشود. البته مشخص است که برای انتخاب تونر مناسب باید در مورد نوع پوست صورت خود اطلاعات کافی داشته باشید. تفاوت محصولات مختلف تونر هم در درجه الکل به کاررفته در آنهاست.

برخی نمونه های تونر با عنوان « فرشنر » به فروش میرسد که در واقع مناسب خانمهایی است که پوست صورتشان معمولی (نه خشک و نه چرب) است. معمولا اینگونه تونرها 20درصد الکل دارند. برخی نمونه ها «لوشن» نام دارند و بهترین انتخاب برای خانمهایی هستند که پوست صورتشان چرب است و حدود 60درصد الکل در تهیه آنها به کار میرود. استفاده از این تونرها برای خانمهایی که پوست چربی ندارند کاملا مضر و خطرناک است. اما در مورد خانم هایی که پوست صورتشان خشک است توصیه میشود از «تونر» استفاده نکنند چون ممکن است الکل بکار رفته در تونر برای سلامت پوست صورتشان مشکل ساز باشد. در صورت اصرار بر استفاده از تونر هم باید از فرشنرهای رقیقی استفاده کنند که زیر 10 درصد الکل دارند. در ضمن خانمهایی که پوست صورتشان حساس است باید از تونرهای متوسط و غیرمعطر استفاده کنند.

نحوه کاربرد تونرها

قبل از استفاده از تونر، پوست صورت خود را به خوبی و با دقت بشویید تا اثرات اولیه مواد آرایشی و روغن از بین برود. بهتر است برای استفاده از تونر ساعتهای پایانی شب را انتخاب کنید تا پس از استفاده به خوبی بخوابید تا پوست صورت شما هم بتواند دوره کامل ریکاوری را طی کند. برای کاربرد تونر از پنبه یا پد استفاده کنید. پد را به آرامی روی قسمتهای مختلف پوست صورت خود بمالید. توجه داشته باشید که پوست دور چشم شما بسیار حساس است و به هیچ وجه نباید به موادی چون تونر آغشته شود.

در مقابل ، بیشترین توجه را به بخش تیشکل صورت خود داشته باشید: پیشانی، بینی و چانه ! بیشترین چربی صورت در این قسمتها تولید می شود.هرگاه پس از استفاده از تونر احساس کردید پوست صورت شما میسوزد و رنگ سرخ به خود گرفته، کاربرد تونر را متوقف این بار نمونهای با درصد الکل کمتر خریداری کنید.

در ضمن اگر قبلا پوست صورت شما آکنه های زیادی داسته حتما باید از نمونه های مخصوص تونر که حداقل دو درصد اسید سالیسیلیک دارند استفاده کنید. به خاطر داشته باشید قیمت بالا یا مارک مرغوب تونر، ضامن مناسب بودن آن نیست. بنابراین پس از اطلاع از نوع پوست صورت خود از تونر مناسب استفاده کنید. خانمهایی که پوست حساسی دارند نیز بهتر است تا حد امکان از موادی چون تونر و کلینسر استفاده نکنند.

تونر ها محلول هایی هستند که در مرحله بعد از پاک کردن آرایش و شستشو صورت استفاده میشوند . آنها در ابتدا به عنوان یک متعادل کننده PH استفاده میشدند . زیرا بعد از شست و شو با صابون و یا سایر شوینده ها که باعث افزایش PH پوست میشدند ، برای جلوگیری از آسیب وارده از این تغییر PH تونر ها را به عنوان متعادل کننده استفاده میکردند .

اما امروزه شوینده های ملایم و محلول درآب که PH را تغییر نمیدهد ، این قابلیت تونر ها معمولا مورد استفاده قرار نمی گیرد . اما می دانیم که بعد از شست و شوی صورت پوست به طیف گسترده ای از مواد حیاتی نیاز دارد تا سطح بیرونی پوست را کاملا پوشش دهد و پوست را متعادل سازد . این مواد که با شست و شو از پوست جدا شده اند و زمان زیادی برای تولید دوباره آنها توسط پوست لازم است ، می تواند به سرعت توسط تونرها جایگزین شود . مواد حیاتی مانند آنتی اکسیدان ها ، گلیسیرین ، اسیدهای چرب و سرامیدها . یک تونر مناسب می تواند پوست شما را با دوز مناسب با آنچه به آن نیاز دارد تغذیه کند ، تا پوستتان بعد از شست و شو جوان تر و شاداب تر به نظر برسد .

انواع تونر پوست :

پیدا کردن یک تونر یا تونیک مناسب کار آسانی نیست ، چون تونرهای زیادی با فرمول های ساده و بی ارزش و حتی مضر در بازار موجود است . اگر بخواهیم تونر ها را دسته بندی کنیم ، میتوانیم آن ها را به سه دسته کلی تقسیم کنیم.

تونر پوست بر پایه الکل :

که این محصولات معمولا حاوی مواد قابض هستند . از این دسته به شدت اجتناب کنید زیرا الکل و مواد قابض باعث می شود تا پوست در مقابل رادیکال های آزاد آسیب پذیرتر شود و ملتهب گردد و توانایی اش را برای ترمیم خود و ساخت کلاژن از دست بدهد .

تونر پوست بر پایه گلیکول :

یا همان دسته ای که حاوی آب و گلیسیرین یا عصاره های معطر مثل گلاب و یا آب مرکبات هستند. این محصولات را به عنوان شاداب کننده یا شفاف کننده نام گذاری می کنند . تاثیر این ها روی پوست شما مثل عطر است ! همان قدر می توانند تحریک کننده باشند و به پوست آسیب بزنند.

تونر پوست مبتنی بر آب :

این دسته از تونرها با مواد مفید غنی شده اند ، موادی مثل ترمیم کننده های پوست ، آنتی اکسیدان ها و مواد تشکیل دهنده سلولی ! مانند نیاسینامید . این ها دسته ای از تونر ها است که ما به شما پشنهاد میکنیم

همشهریان گرامی! برای حذف موهای زائد خود، با مراجعه به کلینیک های مجهز و دارای کادری مجرب، بهترین نتایج لیزر موهای زائد در اصفهان را تجربه نمایید و از مراجعه به مراکز غیر تخصصی و افرادی که مهارتی در این زمینه ندارند، جداً خودداری کنید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

نقش کلاژن در سلامت پوست

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-05-13تاریخ بروز رسانی : 1399-10-24

مراقبتهای پوست چرب

دکتر جمال الدین حسن زاده[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1392-12-12تاریخ بروز رسانی : 1399-10-16

علت ترک پوست

دکتر لادن ناظمی[ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]تاریخ انتشار : 1396-07-13تاریخ بروز رسانی : 1399-10-14

زائده پوستی

دکتر لادن ناظمی[ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]تاریخ انتشار : 1397-09-11تاریخ بروز رسانی : 1399-10-13

سلولیت چیست

دکتر لادن ناظمی[ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]تاریخ انتشار : 1396-09-22تاریخ بروز رسانی : 1399-10-13

روشهای مراقبت از پوست صورت

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-06-07تاریخ بروز رسانی : 1399-10-11

آیا تزریق چربی زیر چشم دائمی است؟

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

سردرد ـ قسمت اول

[ 1391-01-20 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

تب خال تناسلی سهل الانتقال و صعب العلاج

[ 1393-10-02 ]دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

پاسخ به سئو الات شایع درمورد پرفشاری خون

[ 1392-02-31 ]دکتر مهراد فخرالدینی [ متخصص قلب و عروق ]

سفیدی مو

[ 1391-01-16 ]دکتر گیتا فقیهی [ متخصص پوست و مو ]

تاثیر اسیدفولیک بر افسردگی

[ 1398-12-17 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

علل ودرمان لکنت زبان در کودکان - قسمت دوم

[ 1388-02-20 ]دکتر محمد والی پور [ متخصص روانپزشکی ]

برجسته و یا کوچک کردن لبها - قسمت دوم

[ 1389-06-07 ]دکتر احمد رضائیان [ متخصص گوش، حلق و بینی ]

انواع کمر درد

[ 1394-08-07 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

خواص بى نظير بادام

[ 1396-03-02 ]دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

آنچه درباره چرخه پاسخ جنسی مردان باید بدانید

[ 1399-10-21 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

مقایسه دو روش میکرونیدلینگ و آر اف فرکشنال

[ 1399-10-21 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

مهمترین نکات تزریق ژل لب

[ 1399-10-21 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

معرفی تنگی کانال نخاعی قفسه سینه ای یا توراسیک

[ 1399-10-21 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

علت و درمان غیر جراحی بی ثباتی و خالی کردن زانو چیست؟

[ 1399-10-21 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درمان کلوئید یا گوشت اضافه چگونه انجام می‌شود؟

[ 1399-10-21 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

رژیم مبتلایان به زخم معده - دلایل، علائم و درمان ها (قسمت اول)

[ 1399-10-21 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

[ 1399-10-21 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

مهمترین علل ریزش مو در مردان و درمان آن

[ 1399-10-21 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

برای گودی زیر چشم ژل بهتر است یا چربی؟

[ 1399-10-20 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

[ 1399-10-18 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

پارگی تاندونهای شانه چیست و چطور آن را تشخیص داده درمان کنیم؟

[ 1399-10-18 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

در مورد بوتاکس بیشتر بدانید

[ 1399-10-18 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

پاسخ به سؤالات آی یو دی(1)

[ 1399-10-18 ]دکتر منصوره پژمان منش [ متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی ]

تغذیه و تاثیر آن در پیشگیری از سرطان

[ 1399-10-18 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ در چیست؟

[ 1399-10-17 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

روشهای درمان اسکار آکنه

[ 1399-10-17 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

آیا تزریق چربی زیر چشم دائمی است؟

[ 1399-10-17 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

رفع افتادگی بینی با تزریق ژل

[ 1399-10-17 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

دارچین برای لاغری، آیا لاغری با دارچین حقیقت دارد؟ (قسمت چهارم)

[ 1399-10-17 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آیا کرونا باعث کم شنوایی می شود؟

[ 1399-10-17 ]دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

لیزر فرکشنال درمانی مناسب برای جای جوش صورت

[ 1399-10-16 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت