facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

تلویزیون هایی  مخصوص کم شنوایان
دکتر سعید ملایری - شنوایی شناسی

تلویزیون هایی مخصوص کم شنوایان

دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

آدرس وب سایت : www.samakonline.ir
آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386 تلفن مطب : 66845959 - 021
تلویزیون هایی  مخصوص کم شنوایان

صدای اختصاصی برای هر فرد با توجه به میزان شنوایی او!
اولین تلویزیون جهان با قابلیت شخصی سازی صدا ساخته شد.
از این به بعد با تلویزیون Mimi ، تماشای تلویزون چه در تنهایی و چه در جمع های خانوادگی و دوستانه، به یک تجربه ی منحصر به فرد و لذت بخش تبدیل می شود.
تکنولوژی پیشرفته در تلویزیون Mimi با ویژگی ها منحصر به فرد شنوایی فرد تطابق می یابد تا کیفیت عالی صدا و جزئیات پیچیده ی آن را دوباره به شخص هدیه دهد. با این امکان، همه در کنار هم می توانند از تماشای تلویزیون لذت ببرند.

پروفایل هایی برای تک تک اعضای خانواده
تلویزیون Mimi می تواند صداهای در حال پخش را بر اساس توانایی های شنیداری فرد تنظیم کند. با این فناوری همه ی جزئیات صدا رساتر، گرم تر و متعادل تر از قبل شنیده و تجربه می شود. برای مثال، کلمات همراه با موسیقی، فیلم ها و مستند ها راحت تر از گذشته توسط شنونده درک می شود و کلمات در شدت های پایین تر نیز بسیار واضح هستند.

با استفاده از تلویزیون Mimi، راحتی کامل شنوایی و صداهای اختصاصی برای همه ی گروه های سنی فراهم شده است. در گذشته این امکان توسط هدفون برقرار می شد اما برای اولین بار با فناوری Mimi کاربر بدون نیاز به هدفون و تنها با فشردن یک دکمه می تواند صدای تلویزیون را با شنوایی خود انطباق دهد.

فناوری Mimi Defined چیست ؟
فناوری Mimi Defined، یک تکنولوژی نوآورانه است که بهترین صدای ممکن را برای افراد مختلف با توانایی های شنیداری متفاوت فراهم می کند.

صدای مختص شما، در دستگاه شما
شنوایی هر فرد اختصاصی و پیچیده بوده و هم چنین در طول زمان تغییر می کند. گوش های هر فرد به طور فعال میزان بهره شنوایی او را تعیین می کنند. بر این اساس، صدا برای هر افرادی که از یک دستگاه استفاده می کنند، به طور متفاوت پخش می شود. تکنولوژی Mimi Defined برای حل این معضل طراحی شده است تا بهترین و مناسب ترین صدا را برای شما به ارمغان بیاورد.

در هر سنی هستید، تمام جزئیات صدا را بشنوید
به راحتی بین صداهای فرد و صداهای محیطی تمایز دهید و جزئیات مورد نیاز خود را استخراج کنید. زمانی که سن ما افزایش می یابد، توانایی شنیدن ما به مرور زمان ضعیف می شود که باعث گنگ شدن صداها و وضوح شنیداری کمتر آن ها می شود. فناوری Mimi Defined می تواند با هر دستگاه الکترونیکی در حال پخش هماهنگ شده و درنتیجه صدا می تواند به طور کامل با توانایی شنیداری فرد منطبق شود، حتی اگر فرد کم شنوایی داشته باشد.

پردازش صدای همزمان
Mimi Defined به طور مداوم ورودی صدا را تحلیل کرده و همزمان آن را با میزان درک شنوایی فرد تطابق می دهد. این تکنولوژی با شبیه سازی نحوه ی تطابق صدا در گوش داخلی انسان، به بخش هایی از پیام های صوتی تاکید می کند که کمتر تلفظ می شوند. این تکنولوژی با استفاده از اطلاعات سنین مختلف یا داده های مربوط به هر فرد، 100 پارامتر علمی برای شخصی سازی کامل صداها را به کار می گیرد تا صدا را به بهترین شکل به گوش شما برساند. با فناوری Mimi Defined ریزترین پرده های موسیقی را بشنوید و از شنیدن لذت ببرید.

منبع: Mimi.io

ترجمه شده توسط گروه علمی موسسه دانش بنیان نیوشا

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
تنها غذاي كودك در شش ماه اول زندگي شير مادر است


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان