facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

چرا به طعم های مختلف میل داریم (قسمت سوم)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

چرا به طعم های مختلف میل داریم (قسمت سو ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
چرا به طعم های مختلف میل داریم (قسمت سوم)

ترش
این گرایش اسیدی ممکن است حاکی از آن باشد که اسید معده شما کم است و میتواند منجر به مشکلات زیادی در گوارش شود. این میل، همچنین میتواند با کبد شما در ارتباط باشد. کبد مسئول حذف سموم است، اما گاهی اوقات مقدار این سموم بیش از حد زیاد است و او نمیتواند کار خود را به خوبی انجام دهد.
در این مورد میتوانید آب لیمو را به آب یا غذا اضافه کنید و یاجوانه های کلم بروکسل، سرکه و گوجه فرنگی بخورید.

ادویه
دلایل متعددی وجود دارد که شما را مشتاق غذاهای ادویه دار می کند. یکی اینکه ممکن است شما دچار عدم تعادل تیروئید هستید و یا شاید بدنتان دچار کمبود گوگرد باشد. دلیل دیگر میتواند ناشی از احساس نیاز بدن شما به خنک شدن باشد (زیرا مواد غذایی پرادویه ممکن است منجر تعریق بدن و در نتیجه خنک شدن شود).
اکثر ادویه ها سالم هستند و در حد متعادل مشکلی ندارند .
در ضمن اگر تمایل به مزه تند دارید میتوانید چند تکه از فلفل قرمز را مستقیماً به وعده های غذایی خود اضافه کنید، همچنین میتوانید از سس تند استفاده کنید.

تلخ
غذاهای تلخ میتواند با سلامت قلب یا احساسات منفی مانند اضطراب و خشم مرتبط باشد. گفته میشود که آنها میتوانند حرارت بدن را آزاد کنند، که باعث میشود انرژی بیشتری به جریان بیفتد و بدن را از اضطراب، خشم و سایر احساسات منفی پاک کند.
برای این اشتیاق، باید از سبزیجات برگ سبز مانند برگ چغندر، کلم پیچ، جوانه بروکسل، شوید و کنگرفرنگی و یا ادویه جاتی مثل هل و زنجبیل استفاده شود.

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
آيا مي دانيد براي توليد يك تن كاغذ نياز به قطع 17 اصله درخت تنومند مي باشد؟


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان