facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
هایفو چیست و اثرات مثبت آن چیست ؟
دکتر محمد علی نیلفروش زاده - متخصص پوست و مو

هایفو چیست و اثرات مثبت آن چیست ؟

دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

آدرس وب سایت : www.drnilforoushzadeh.ir
آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن تلفن مطب : 88886501 - 021
هایفو چیست و اثرات مثبت آن چیست ؟

هایفو یا امواج اولتراسوند با تمرکز بالا جهت جوانسازی و لیفت صورت در محور عمودی است اولترا سونوگرافی طول موج کاربردی در این دستگاه است که نشانی از غیر تهاجمی بودن این روش است .در این روش می توان پوست و عضلات صورت را سفت و جوان کرد بدون اینکه نیاز به دوره نقاهت باشد بایستی توجه داشت که برای مشاهده اثر لیفت در این روش نیاز به حداقل 3 ماه زمان است .

در این روش درناحیه ای در زیر جلد امواج سونوگرافی متمرکز می شوند . این انرژی خاصیت درمانی داشته و موجب شکل گیری مجدد فیبر های کلاژن و تولید سلولهای پوستی جدید می شود
حرارت مستقیما روی بافت زیرجلدی اثر میگذارد تا باعث لیفتینگ در پوست شود عمق نفوذ بالا بوده و امکان مشاهده ماگزیمم اثر را فراهم می کند
این عمل در مطب به راحتی توسط پزشک متخصص شما قابل انجام است ابتدا صورت با ژل مخصوص آغشته شده و امواج از طریق ژل اولتراسوند وارد پوست می شوند و پزشک درجه مناسب درمانی را اغلب بر حسب میزان درد انتخاب و عمل را آغاز می کند عمل حدود 45-70 دقیقه بر اساس ناحیه مورد درمان طول می کشد .
این روش روشی مناسب برای لیفت در محور عمودی صورت و جوان کردن پوست صورت و بدن و گردن- چانه-ابرو و دکلته و.. است .
اگرچه بسیاری از افراد به سرعت پس از این کار نتیجه لیفتینگ را مشاهده می کنند ولی نتیجه واقعی در زمان اندک قابل رویت نیست و نیاز به 2-3 ماه زمان برای دیدن نتیجه واقعی است .

کاربرد ها ی هایفو
سفت کردن پوست پیشانی و لیفت ابرو ها
لیفت کلی صورت
از بین بردن چروک های اطراف چشم چانه پیشانی دهان
لیفت و سفت کردن گونه ها
افزایش الاستیسیته پوست و باز آرایی مجدد کلاژن ها
کاهش خطوط مارینوت ( خطوط افتاده اطراف لب)
بهبود افتادگی و شلی پوست در ناحیه فک تحتانی
روشن تر کردن و بهبود ظاهر پوست

ویژگیهای هایفو چیست ؟
دارای سه سر با سایز متفاوت است که در عمق های متفاوتی از پوست اثر می کنند عمق نفوذ آن بسته به نوع کارتریج به کار رفته 1.5-3 و 4.5 میلیمتری از پوست است و قادر است دما را در عمق پوست تا 70 درجه بالا برد دمایی که در آن کلاژن سازی به شدت تحریک می شود .
انرژی از اپیدرم عبور کرده لذا آسیبی در سطح پوست ایجاد نمی کند
این روش با تولید انرژی گرمایی کلاژن سازی در پوست را فعال می کند
لذا پوست به شکل همزمان لیفت و سفت میشود و اثرات برای 12-24 ماه پایدار می ماند
نیاز به استراحت بعد از انجام هایفو نیست زیرا زخم یا جراحتی در سطح پوست ایجاد نمی شود و فرد به سرعت به فعالیت روزمره برمیگردد.

فواید هایفو چیست و چرا آن را به برترین درمان تبدیل کرده است ؟
هایفو تکنولوژی جدید غیر جراحی با استفاده از اولتراسوند افتادگی ها و شل شدگی پوست را درمان می کند و در نواحی صورت-ابرو-گردن-قفسه سینه کاربرد داشته و دوران نقاهت ندارد تنها روشی است که عمق نفوذ امواج بالا و تا عمق پوست در ناحیه عضلات است .

هایفو چگونه عمل می کند ؟
این دستگاه امواج اولتراسوند را در زیر سطح پوست آزاد کرده و کلاژن سازی را در پوست فعال می کند و پوست عرض چندین هفته سفت تر شده و شکل گیری مجدد کلاژن صورت می گیرد

چه چیزی در این روش منحصر به فرد است ؟
تنها روشی است که به ساختارهای عمقی پوست که فقط با جراحی قابل دستیابی است دسترسی دارد بدون این که به ساختار های سطحی آسیبی برساند
و تنها روشی است که از ساختار پوست تصویر تهیه می کند لذا امکان مشاهده دقیق عمق نفوذ حین کار را به ما می دهد و لذا مطمئن می شویم انرژی در عمق مناسبی از پوست نفوذ کرده است .

افرادی تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند . اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال وHIFUاستفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند ازاین روش استفاده کنند .

مجله دنیای سلامت مصاحبه با دکتر نیلفروش زاده

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
كودك مغرور و خود بين در دوران كودكي و بزرگسالي قادر به برقراري ارتباط سالم با ديگران نيست


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان