facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اندام (قسمت اول)
دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اند ...

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

آدرس وب سایت : www.rismanchian.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم تلفن مطب : 32207810 - 031
خواص رازیانه و تاثیرات آن بر تناسب اندام (قسمت اول)

رازیانه و سلامت پوست
رازیانه دارای خاصیت ضد التهابی و ضدعفونی کنندگی است که به رفع آکنه کمک می کند.خاصیت ضد میکروبی آن باعث از بین بردن باکتری های مسبب ایجاد آکنه می شود و ویژگی ضد التهابی آن، به کاهش التهاب و تورم آکنه کمک می کند.بذر رازیانه دارای ترکیباتی مانند لیمونن، آنتول و میرسن است که همگی در درمان آکنه مؤثر هستند. همچنین رازیانه سبب بهبود شرایط پوست و رطوبت آن می شود.محققان دلیل این امر را وجود اسید لینولئیک و اسید آلفا لینولنیک در رازیانه می دانند که اسیدهای چرب ضروری هستند و با اثرگذاری بر نفوذپذیری پوست، باعث بهبود فیزیولوژی پوست می شوند.
علاوه بر مطالب گفته شده رازیانه منبع خوبی برای ویتامین C محسوب میشود.ویتامین C یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که آسیب رادیکالهای آزاد را کمتر میکند. همین امر باعث میشود پوست دچار پیری زودرس نشود.ویتامین C برای تشکیل کلاژن بسیار ضروری است و ابزار قدرتمندی برای محافظت از ظاهر پوست محسوب میشد.

رازیانه و دیابت
نتایج حاصل از بررسی های علمی حاکی از آن است که مصرف روغن رازیانه اثر دیابت بر پانکراس موش های صحرایی را برطرف می سازد که گمان می رود این اثر رازیانه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی بالای این گیاه صورت پذیرد.در موش های دیابتی که روغن رازیانه مصرف کردند، بازسازی سلولی در جزایر لانگرهانس لوزالمعده دیده شد.به عبارت دیگر ترمیم این بافت به دنبال مصرف رازیانه به دلیل اثر ترمیمی سلول های پانکراس است که اثر مثبت این ماده بر تولید انسولین را نشان می دهد.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
توليد زباله كمتر ،نجات كره زمين


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان