facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
تردمیل ، مفید یا مضر ؟
مرتضی شریفی - فیزیوتراپیست

تردمیل ، مفید یا مضر ؟

مرتضی شریفی [ فیزیوتراپیست ]

آدرس وب سایت : www.shockwavetherapy.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، نرسیده به فلکه فلسطین ، فیزیوتراپی قائم تلفن مطب : 2213144 - 031
تردمیل ، مفید یا مضر ؟

تردمیل ، مفید یا مضر ؟
اگردرد زانومربوط بهآرتروزباشد (که خود آرتروز هم یکی از عوارض چاقی است)، کاهش وزن میتواند به فرونشاندن آن کمک کند.دردهای آرتروز جزو دردهای مزمن در سنین بالا هستند وکاهش وزنیکی از پیشنهادهای ما برای این دسته از افراد است البته نوع ورزشی که به این افراد داده میشود معمولا هوازی بوده و بیشتر از نوعراه رفتناست. در صورتی که فرد درد شدید و محدودیت تعادلی دارد و نمیتواند راه برود، استفاده از تردمیل را به وی توصیه میکنیم.

استفاده از دوچرخه نیز ممکن است، اما دوچرخه باید برای هر فردی به طور جداگانه تنظیم شود، در غیر این صورت درد زانو را تشدید خواهد کرد بیشترین نوع ورزش توصیه شده، همان راه رفتن یا پیادهروی روی تردمیل است در کنار آن، برخی ورزشها برای تقویت عضلات ران، به ویژه عضلات چهارسر و عضلات پشت ران به فرد داده میشود که به کاهش درد زانوی وی کمک خواهد کرد میزان پیادهروی را باید از 20 دقیقه در روز آغاز کرد و به تدریج افزایش داد تا حداکثر به 60 دقیقه در روز برسد. این تمرین باید 5 تا 6 روز در هفته انجام شود توصیه سوم من به کسانی که درد زانو دارند، انجام حرکات کششی در رابطه با زانو و عضلات پشت ران و ساق است که در کنار انجام ورزش هوازی و تمرینات تقویتی میتواند هم احتمال سقوط و هم احساس درد را کاهش دهد.

توجه به این نکته لازم است که وقتی برای یک فرد مبتلا به درد زانو نسخه پزشکی نوشته میشود، توصیه میکنیم همیشه راه رفتن روی تردمیل را از کم شروع کرده و به تدریج افزایش دهد. ابتدا در حداقل سرعت از 5/2 دقیقه شروع کرده و به تدریج زمان را افزایش دهد تا به 60 دقیقه برسد و وقتی زمان به حد مطلوب رسید، سرعت را افزایش داده و بعد از رسیدن سرعت به حد مطلوب، شیب تردمیل را افزایش دهد.
پیشنهاد میشود قبل از شروع تمرینات ورزشی، حتما با پزشک متخصص یا فیزیوتراپیست مشورت کنید تا بر حسب شرایط خاص هر فرد، نسخه ویژهای برای ورزش او نوشته و نحوه انجام تمرینات را برای او کاملا توضیح داد

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
در تغذيه كودكان تا يكسالگي پنير- سفيده تخم مرغ - شكلات – انواع نوشابه – خربزه – آلبالو- كيوي - توت - موز - گيلاس و مركبات به علت ايجاد حساسيت در شيرخوار توصيه نمي شود


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان