facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir

آرتریت روماتوئید (1)
شهزاد محمدیان - کارشناس ارشد تغذیه

آرتریت روماتوئید (1)

شهزاد محمدیان [ کارشناس ارشد تغذیه ]

آدرس وب سایت : www.armitaclinic.ir
آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم تلفن مطب : 22366770 - 021
آرتریت روماتوئید (1)

توصیه ورزشی در بیماری های آرتریت روماتوییدی
آرتریت انواع گوناگونی دارد ولی شایع ترین آن آرتریت روماتوئید واستوآرتیت است.البته به بیناری فرسایشی مفصل نیز گفته میشود که فرایندی فرشایشی دارد بر اثر ساییدگی غضروف و تماس دو سطح استخوانی با یکدیگر به وجود می آید.که در افراد مسن شایع تراست.

برای کمک به حفظ قدرت عضلانی و جنبش پذیری مفصل،بهبود قابلیتهای عملکردی ،رهایی از درد و خشکی،پیشگیری از تغییر شکلهای بیشتر،گسترش آمادگی کل بدن،حفظ هماهنگی عصبی عضلانی و تحریک مفصلهای خشک یا کوتاه شده توصیه میشود که بیماران مبتلا به آرتریت فعالیت ورزشی داشته باشند.برنامه های آمادگی باید به کمک پزشک یا درمانگر بدنی خیلی دقیق طراحی شوند.

فعالیت های ورزشی نیز باید با توجه به وضعیت عملکردی فرد تجویز شود.ابتدا باید فعالیتهایی تجویز شود که نیازی به حمل وزنه نداشته باشد مانند دوچرخه، فعالیتهای ورزشی در آب گرم و سپس پیاده روی.افراد مبتلا به ارتریت میتوانند فعالیتهای ورزشی کم برخوردی مثل شنا وفعالیتهای هوازی درآب را به خوبی میتوانند تحمل کنند.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
اگر به فرزندان خود محبت كنيم ، آنها هم خود و هم ديگران را دوست خواهند داشت و در نتيجه اعتماد به نفس بيشتري در زندگي پيدا مي‌كنند


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان