facebook instagram telegram www.pezeshkonline.ir
نکاتی که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی

نکاتی که باید قبل از لیزر موهای زائد بد ...

دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آدرس وب سایت : www.drkhosravani.ir
آدرس مطب : شهرکرد خیابان کاشانی نبش خیابان وارث جنب اداره حج و اوقاف کوچه بیست وچهار تلفن مطب : 32263360 - 038
نکاتی که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید

لیزر موهای زائد نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید کلینیک دکتر پرستو خسروانی بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی شهرکرد ایران

1. لیزر موهای زائد جادو نمی‌ کند
این روش درمانی از یک لیزر آرایشی و بهداشتی بهره می‌ برد که به گونه‌ ای تنظیم شده است تا در پوست و موی شما اثر بگذارد. به هنگام استفاده از لیزر، اشعه‌ های آن مستقیما بر روی فولیکول‌ های مو اثر می‌ گذارند و آن‌ها را از ریشه از بین‌ می برند و از رشد مجدد آن‌ ها جلوگیری می‌ کنند.

2. ثابت قدم باشید
فولیکول‌ های موی شما در چرخه رشد هستند بهترین فاصله زمانی بین هر جلسه بین 4 تا 6 هفته است که در این پروسه زمانی امکان رشد موهای جدید فراهم می‌ شود و موهای مرده می‌ افتند و از بین ‌می‌ روند.

3. از آفتاب دوری کنید
حداقل 4 هفته قبل از شروع درمان لیزر موهای زائد نباید در معرض شدید نور آفتاب قرار گرفته باشید و این یعنی حمام آفتاب و برنزه کردن ممنوع. اکثر افراد در پاییز و زمستان و حتی بهار درمان موهای زائد خود توسط لیزر را شروع می‌ کنند تا بتوانند در تابستان از داشتن پوستی نرم و لطیف لذت ببرند.

4. خداحافظ سولاریوم، خداحافظ اسپری برنزه
فکرش را هم نکنید که می‌ توانید از این مساله فرار کنید. نیاز به به برنزه بودن دارید؟ نمی‌ توانید لیزر کنید چند سریال باحال بخرید و تا اطلاع ثانوی تماشا کنید. چون به هیچ عنوان لیزر و برنزه بودن پوست با هم سر سازگاری ندارند.

5 . تنها شیو کردن و شیو کردن
برای لیزر موهای زائد مانند روش‌ های دیگر نیازی نیست که بگذاریفد موهای بدنتان بلند شوند و فقط باید قبل از درمان بدنتان را با تیغ بتراشید. اگر به تازگی برای از بین بردن موهای بدنتان از وکس استفاده کرده‌اید، فعلا نمی‌ توانید به سراغ لیزر بروید؛ لیزر به وجود فولیکول نیاز دارد و وکس چون مو را از ریشه درمی‌ آورد فولیکول مو را از بین می‌ برد. 24 ساعت قبل از لیزر بدن خود را با تیغ اصلاح کنید.

6. نوع پوست شما تشخیص داده می شود
حقیقت تلخ این است که لیزر بر روی پوست و موهای مختلف یک اثرگذاری را ندارد.
رنگ پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌گیری از درمان با لیزر موثر است. به همین خاطر در جلسه اول نوع آن را تشخیص داده می شود تا در طول درمان بهترین نتایج را بگیرد. رنگ پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌ گیری از درمان با لیزر موثر است. به همین خاطر در جلسه اول نوع آن را تشخیص داده می شود تا در طول درمان بهترین نتایج را بگیرد.

7. لیزر موهای زائد در جلسه اول پوست بدن شما را همچون ابریشم لطیف نمی‌ کند
خیلی از شماها تصور می‌ کنید که با یک جلسه درمان کار شما تمام است اما سخت در اشتباهید! اما ما به شما می‌ گوییم که برای رسیدن به نتیجه مطلوب شما حداقل به 6 جلسه لیزر درمانی نیاز دارید.

8. لیزر اطراف چشمتان ممنوع
درست است که لیزر کاری ساده و دلنشین به نظر می‌ رسد اما خطرات خودش را نیز دارد و بزرگترین این خطرات برای چشم‌ های شماست. مهم نیست در کدام کلینیک یا مطب اقدام به لیزر موهای زائد خود می‌ کنید مهم این است که حتما از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار شما می‌ گذارد استفاده کنید و اگر پزشک یا متخصص لیزر آن را فراموش کرد شما حتما این مورد را با آنها گوشزد کنید.

9. بعضی پوست و موها به لیزر سخت پاسخ می‌ دهند؛ اما هرگز غیر قابل شکست نیستند
موهای تیره نسبت به لیزر به بهترین شکل پاسخ می‌ دهند و خیلی زود تحت تاثیر قرار می‌ گیرند اما موهایی با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه‌ ای، قرمز خیلی سخت‌ تر به لیزر پاسخ می‌ دهند. پوست‌ های تیره نیز نسبت به پوست‌ های روشن سخت‌ تر نتیجه می‌ دهند اما غیرممکن نیستند.

بهترین کاندید لیزر موهای زائد پوست روشن و موی تیره کلینیک دکتر پرستو خسروانی بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی شهرکرد و ایرن

10. هرگز از اپیلاسیون، وکس و ... استفاده نکنید
قبل از شروع درمان با لیزر و همچنین در طول پروسه درمان و تایم‌‎ های بین 2 جلسه لیزر به هیچ عنوان از اپیلاسیون، وکس، الکترولایز و روش‌ های مشابه که موجب می‌ شود مو از ریشه بیرون بیاید استفاده نکنید. استفاده از تیغ و شیو کردن در این پروسه هیچ مشکلی ندارد. در پروسه درمان اجازه دهید ریزش موهای بدنتان به صورت طبیعی اتفاق بیافتد.

11. از لوازم آرایشی، دئودورانت و حمام داغ پرهیز کنید
24 تا 48 ساعت بعد از درمان لیزر از اسپری، عطر و لوازم آرایشی استفاده نکنید همچنین تا یک هفته بعد از درمان ازگرفتن دوش با آب داغ خداحافظی کنید.

12. و در نهایت آیا درمان با لیزر ارزشش را دارد؟
باید بگوییم بله و صدهزار بار بله.
لیزر موهای زائد صددرصد موهای شما را از بین نمی‌ برد اما باید بدانید که موهای سرسخت و زبری که مدت‌ ها از وجودشان رنج می‌ بردید بسیار کم می‌ شوند و اگر چیزی از آنها باقی بماند جز موهایی نازک و غیرقابل دیدن چیزی نیست. با لیزر موهای زائد دیگر نگران شیو کردن روزانه و تحمل درد و هزینه‌ های اپیلاسیون نباشید. همه چیز برای همیشه تمام می‌ شود.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست و مو
پیامهای بهداشتی
در هنگام شنا از كلاه و عينك مناسب استفاده كنيد تا از آسيب به چشم و موها جلوگيري شود


مطالب پزشکی پر بازدید
وب سایت های پر بازدید پزشکان