دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.doctormaleki.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه تلفن مطب : 36662224 - 031

گرایش به زیبایی در همه افراد چه زن و چه مرد وجود دارد و داشتن ظاهری بهتر باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در آن ها می شود. از سوی دیگر وجود هر گونه عیبی در صورت باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود. به همین دلیل عمل های زیبایی که در ناحیه صورت انجام می شود، همیشه محبوبت ویژه ای در بین خانم ها و آقایان داشته است.
در واقع عمل زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و حالت دادن به صورت است که توسط متخصصین پوست و مو انجام می شود. معیارهای زیبایی فک و چانه در جوامع مختلف متفاوت است. به همین علت نمی توان یک نوع و مدل چانه و زاویه صورت را به همه افراد تعمیم داد. با دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو تا پایان این مقاله همراه باشید.
زاویه سازی صورت

شکل ۱ زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره) باعث زیبایی، جوانسازی، بهبود زوایا و تناسب ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی در رخ و نیم رخ، اصلاح ظاهر لب و دهان، رفع غبغب و حالت دادن به چانه می شود. در عمل زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره)، حالت صورت پس از عمل به شکل V می شود زیرا این حالت صورت در سراسر دنیا بسیار پرطرفدار است. در زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره) نواحی از صورت که نقشی کلیدی در زیبایی صورت دارند برجسته تر می شوند تا تناسب آن ها با سایر اجزای صورت بیشتر شود. این نقاط می تواند زاویه فک، خط فک، گونه و چانه باشد که با روش های مختلفی که برای زاویه سازی صورت انجام می شود، این اجزا در تناسب با هم برجسته شده و حالت زیبایی به صورت می دهند. در واقع زاویه سازی صورت عملی است که در آن ظاهر فک کشیده تر شده و برجسته سازی گونه و چانه نیز ممکن است انجام شود. کوچکی چانه می تواند شکل صورت را برهم بزند، با مادلینگ قسمت پایینی صورت عریض تر یا پهن تر می شود و در بهبودی وضعیت زیبایی صورت بسیار موثر خواهد بود.

ساختار صورت

شکل ۲ ساختار صورت

زاویه سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب است؟

اصولا این عمل برای همه قابل انجام نیست و افرادی با ویژگی های زیر می توانند گزینه مناسبی برای این عمل باشند.

 1. افراد دارای فک عریض و پهن
 2. افراد دارای فک مربعی شکل
 3. افراد با صورت گرد
 4. افراد دارای چانه دایره ای شکل
 5. افرادی که خط فک آن ها زاویه ندارد.
 6. افراد دارای گونه های چاق
 7. افراد دارای گونه های لاغر
 8. خانم هایی که فک آن ها حالت مردانه دارد.

زاویه سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب نیست؟

 1. افرادی که صورت خیلی چاق دارند.
 2. افرادی که دچار افتادگی پوست هستند.
 3. افرادی که فک پایینی بسیار کوچکی دارند.
 4. افرادی که صورت گرد و چاق دارند.
 5. افرادی که گردن چاقی دارند.
 6. افرادی که قسمت بالای صورتشان نسبت به پایینی صورتشان باریک تر و کوچک تر است.
 7. افرای که کوچکی چانه دارند یا چانه عقب دارند.

همچنین با استفاده از فیلر ها حتی می توا ن انتظار از بین رفتن چین وچروک های سایر نواحی گونه و صورت را داشت.

مزایای زاویه سازی صورت

 1. متناسب و موزون تر شدن حالت صورت
 2. جذابیت و برجسته شدن اجزای مختلف صورت
 3. کانتور کردن و پوشاندن عارضه هایی مانند کوتاهی فک
 4. از بین رفتن گردی صورت
 5. برطرف شدن لاغری بیش از حد صورت
 6. بهبود ظاهر صورت از نمای نیم رخ
 7. تناسب فک با سایر اجزای صورت

روش های مختلف زاویه سازی

به طور کلی زاویه سازی فک، مجموعه اقداماتی است که در نهایت به بهبود ناهنجاری های موجود در فک یا زیباسازی آن منجر می شود. این ناهنجاری ها می تواند به علت کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و غیره باشد. بازگردانی حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی به منظور زیبایی، هدف زاویه سازی فک و صورت می باشد. زاویه سازی صورت به روش های مختلفی می تواند انجام شود و بستگی به حالت صورت فرد و نظر پزشک متخصص پوست و مو دارد.

 1. تزریق ژل
 2. تزریق چربی
 3. تزریق بوتاکس
 4. لیفت با نخ
 5. پروتز
 6. جراحی

پزشک در مراجعه اول حالت صورت و گردن، ساختار فک و صورت بیمار را مورد بررسی قرار می دهد. سپس در روز انجام زاویه سازی طرح اولیه را مطابق تکنیک های زیبایی و تناسب ها روی صورت علامت می زند.
زاویه سازی فک با تزریق ژل، چربی یا حتی بوتاکس، روش هایی غیرتهاجمی و کم دردسر هستند، دوره ی نقاهت ندارند و تقریبا بی خطرند.
روش ‌های مختلف زاویه ‌سازی صورت

شکل ۳ روش های مختلف زاویه سازی صورت


برای زاویه سازی فک و صورت، تزریق ژل یا چربی کدام بهتر است؟

جهت تصمیم گیری بهتر مزایای دو روش تزریق چربی و تزریق ژل برای زاویه سازی فک را مختصر آورده ایم، هر چند پیشنهاد ما به شما پیروی از تصمیم پزشک برای شما می باشد. بهترین گزینه و مناسب ترین روش زاویه سازی فک را با خیال راحت به پزشک متخصص خود بسپارید.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

به دلیل وجود ژل های نامرغوب در بازار، قبل از زاویه سازی صورت با تزریق ژل، حتما در مورد سابقه پزشک مورد نظر تحقیق نمایید زیرا در صورت استفاده از ژل های نامرغوب عوارض جبران ناپذیری به صورت وارد می شود.
بهترین نوع ژل اسید هیالورونیک است که با بدن سازگار است. از معایب تزریق ژل می توان به عدم تقارن در صورت پس از تزریق، عفونت، کبودی و ورم اشاره نمود.
در این روش ها، چربی یا ژل به درون بافت نرم صورت تزریق می شود تا برخی اجزای صورت مثل چانه یا گونه ها برجسته شوند، انحنای اجزای صورت به تعادل برسند، حجم از دست رفته به دلیل پیری جبران شود، چین وچروک های ظریف برطرف و فرو رفتگی های پوستی پر شوند. به کمک زاویه سازی فک می توانیم مرز بین صورت و گردن را بهبود ببخشیم تا غبغب یا افتادگی چانه به چشم نیاید. حتی با روش مادلینگ می توان کاری کرد که چانه ظریف تر و باریک تر به نظر برسد.

ژل ها معمولا یک تا سه سال ماندگاری دارند. یعنی برای حفظ نتیجه به تزریق دوباره نیاز خواهید داشت. البته ژل های جدیدتر ماندگاری بیشتری حتی تا ۵ سال هم دارند.

عوارض زاویه سازی صورت با تزریق ژل

 1. بعضی افراد ممکن است به محتویات ژل ها آلرژی داشته باشند.
 2. ممکن است تقارن در اولین تزریق حاصل نشود و فرد پس از دو هفته نیازمند به مراجعه دوباره و تصحیح تقارن صورت شود.
 3. ماندگاری این درمان موقت است و باید هر شش ماه تا ۱۸ ماه تکرار شود.
 4. کبودی و تورم صورت ممکن است تا چند روز باقی بماند.
 5. ممکن است از ژل و مواد غیراستاندارد در مراکز غیرمعتبر استفاده شود.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

تزریق چربی یکی دیگر از روش های زاویه دار کردن صورت است. این روش کمی سخت تر از تزریق ژل است زیرا در ابتدا چربی از دیگر نقاط بدن بنا بر ترجیح فرد و نظر پزشک به مقدار لازم برداشته می شود که این کار با کانولا های مخصوص و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این روش نسبت به دیگر روش ها دوام بیشتری دارد و تا چندین سال حفظ می شود. تزریق چربی کاملا با صورت شما سازگار است زیرا چربی به صورت بسیار طبیعی از بدن شما استخراج می گردد. چربی معمولا از قسمت های درونی ران، پهلوها یا شکم به صلاح دید پزشک برداشته می شود.
چربی پس از فرآوری و جداسازی به قسمت هایی از صورت مثل گونه ها که حجم خود را از دست داده اند تزریق می شود و سبب بهبود خط فک و ایجاد تناسب بهتر با دیگر اجزای صورت می شود. نتیجه حاصل از این درمان بسیار طبیعی است و آلرژی به همراه ندارد زیرا چربی از بدن خود فرد برداشته شده است.
اگرچه تزریق چربی نسبت به تزریق ژل دردسر بیشتری دارد و نسبت به تزریق ژل تهاجمی تر است (چرا که برای تهیه چربی باید از شکم یا پهلوها چربی استخراج کنیم که این خود درد و نقاهت خاص خود را دارد) ولی ماندگاری تزریق چربی در کل بیشتر از تزریق ژل است که این خود هم می تواند خوب باشد و هم بد. به طور کلی تزریق چربی را زمانی ترجیح می دهیم که بخواهیم چند بخش مختلف از صورت را درمان کنیم. مثلا اگر صورت کلا لاغر باشد و لازم باشد برای زاویه سازی چانه و گونه ها را هم برجسته کنیم احتمالا تزریق چربی مناسب تر است، ولی اگر برای زاویه سازی در حد ۲ سی سی ژل در هر طرف کافی باشد، ارزش ندارد که دردسرهای این عمل را تحمل کنید.

عوارض و معایب زاویه سازی با تزریق چربی

در مورد ژل های از جنس هیالورونیک اسید می توانیم با تزریق آنزیم هیالورونیداز ژل تزریق شده را سریع تجزیه کنیم و تغییرات را به حالت اول برگردانیم. برای ژل الانسه و کلسیم هیدروکسی آپاتیت آنزیم تجزیه کننده وجود ندارد ولی این ژل به مرور زمان جذب پوست می شود و صورت شما به حالت اول بر خواهد گشت. پس تزریق ژل یک درمان موقتی است و اگر از نتایج رضایت نداشتید، قابل برگشت به حالت قبل است. اما در مورد تزریق چربی، این گونه نیست و تزریق چربی یک روش دائمی برای زاویه سازی فک و حجیم سازی صورت و بدن محسوب می شود. دقیقا نمی توان گفت که چربی چقدر دوام می آورد ولی در مورد صورت در بسیاری از موارد نتایج تزریق چربی دائمی است بنابراین برخلاف تزریق ژل اگر از نتیجه تزریق چربی خوشتان نیامد به آسانی قابل از بین بردن نیست.

برای کسانی که می خواهند زاویه و خط فک شان دقیقا مشابه الگوی خاصی بشود، تزریق ژل بسیار مناسب تر است زیرا نتیجه ی تزریق مثلا دو سی سی ژل در چانه را می توان به طور دقیق پیش بینی کرد ولی در مورد تزریق چربی این گونه نیست و عوامل زیادی وجود دارد که می تواند روی نتایج تاثیرگذار باشد مثل تکنیک های تزریق یا ژنتیک و وضعیت سلامت عمومی هر فرد.
چون در روش تزریق چربی نمی توانیم نتایج تزریق را دقیقا پیش بینی کنیم، گاهی لازم می شود تزریق چربی را در دو یا حتی سه جلسه با فاصله ی چند ماه انجام دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم. حتی ممکن است گاه لازم شود برای متقارن سازی و رسیدن به زاویه ی ایده آل فک، از تزریق ژل نیز علاوه بر تزریق چربی کمک بگیریم چون همان طور که گفتیم نتایج تزریق ژل قابل پیش بینی و مشخص است.
می توانیم محل و مقدار تزریق ها را به شکلی طراحی کنیم که دقیقا اهداف شما برآورده شوند و زاویه ی فک تان همان چیزی شود که همیشه آرزویش را داشته اید. بسته به سلیقه هر فرد تغییرات ناشی از تزریق ژل یا چربی می توانند بسیار ظریف و طبیعی باشند یا می توان تغییراتی عمده و شگفت انگیز در صورت فرد ایجاد کرد.
بنابراین روش های تزریقی می توانند دائمی یا موقت باشند، برخلاف روش های جراحی مانند پروتز چانه یا پروتز فک که حتما دائمی هستند و در صورت عدم رضایت ایجاد هر تغییری در آن ها مستلزم جراحی دوم است.
توجه داشته باشید که زاویه سازی فک با تزریق چربی و ژل ممکن است به اندازه ای که شما می خواهید چشمگیر نباشد. در واقع هدف ما از روش های تزریقی بیشتر از ایجاد تغییرات چشمگیر، ایجاد جوانسازی نچرال و طبیعی است.

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

در این روش پس از بررسی شکل صورت، بوتاکس را برای کوچک کردن برخی عضلات صورت به چند ناحیه پوست تزریق می نمایند. ماندگاری بوتاکس سه تا شش ماه است و برای حفظ نتایج باید تزریق تکرار شود. بوتاکس سبب استراحت ماهیچه می شود. معمولا عضلاتی که باعث جویدن یا دندان قروچه می شوند شکل مربعی برای صورت به وجود می آورند که با این روش می توان شکل مربعی صورت را بهبود بخشید. این روش در آسیای شرقی که صورت های پهن و عضله ماسیتر بزرگی دارند کاربرد بیشتری دارد.

عوارض زاویه دار کردن صورت با تزریق بوتاکس

زاویه سازی صورت با جراحی

زاویه سازی صورت با جراحی این روش بیشتر برای ناهنجاری های مادرزادی یا تغییرات شدید به کار می رود و با برش دادن بخشی از استخوان همراه است. این عمل بیشترین ماندگاری را دارد ولی مانند دیگر روش های جراحی عوارض بیشتری نسبت به روش های غیرجراحی دارد. در روش جراحی بیمار در اتاق عمل بی هوش می شود. سپس پزشک معالج اندازه فک را کوچک تر می نماید و این کار با برش دادن بخشی از استخوان فک با مته و اره مخصوص انجام می شود. همچنین در صورتی که این قسمت عضلاتی حجیم داشته باشد، پزشک قسمت هایی از این عضله را بیرون کشیده و آن قسمت را بخیه می زند.

عوارض و معایب زاویه سازی با جراحی

زاویه سازی صورت با نخ

در این روش با نخ های مخصوصی از جنس نخ بخیه که از نقاط مشخص شده وارد پوست می شوند و سر دیگر این نخ ها در ناحیه دیگر زیر پوست کشیده می شود، لیفت مناطقی از پوست اتفاق می افتد. زاویه سازی، لیفت گونه و خط فک علاوه بر ظاهری جوان سبب شکل دهی به سایر قسمت های صورت نیز می شود. این نخ ها زیر پوست پنهان هستند و با گذر زمان جذب می شوند. در پی جذب این نخ ها کلاژن و الاستین بیشتری ساخته می شود که سبب جوانسازی پوست و سفت شدن پوست نیز می شود. این درمان بین ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه ماندگاری دارد و میزان ماندگاری آن بسته به تعداد نخ، نوع نخ و مراقبت های بعد از لیفت با نخ دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت با نخ به مقاله ی لیفت با نخ در همین سایت مراجعه کنید.

زاویه سازی صورت با نخ

شکل ۴ زاویه سازی صورت با نخ

زاویه سازی با نخ برای چه افرادی بهتر است؟

دکتر مریم ملکی از روش نخ بیشتر در افراد بالا ۴۰ سال که دچار مختصر افتادگی پوست در ناحیه خط فکی شده اند، استفاده می کند و گاه ممکن است برای کسب نتایج بهتر مجبور به استفاده همزمان از تزریق ژل نیز باشد و اصولا روش لیفت با نخ را در سن های پایین تر انجام نمی دهد.

تزریق چربی برای چه افرادی بهتر است؟

تزریق چربی برای کسانی که در کل یا بخش های عمده ی صورت دچار کاهش حجم شده اند، بسیار مناسب است. افرادی مثل ورزشکاران، اشخاص لاغر یا کسانی که به تازگی مقدار زیادی وزن کم کرده اند، کاندیدای بسیاری خوبی برای زاویه سازی فک با تزریق چربی هستند.

تزریق ژل برای چه افرادی بهتر است؟

تزریق ژل برای کسانی ایده آل است که کاهش حجم شدیدی در صورتشان ندارند و تزریق ۲ تا ۴ سی سی ژل برای زاویه سازی کافی است. همچنین اگر برجستگی چشمگیر مشابه با ایمپلنت های چانه مد نظرتان است، احتمالا تزریق ژل برای شما انتخاب بهتری است. زاویه سازی صورت با فیلر عموما برای افرادی که صورت های کوچک و گردی دارند و نیاز به برجسته سازی زوایای صورت دارند، پیشنهاد می شود.

سن مناسب تزریق چربی، ژل و نخ

شکل ۵ در چه افرادی تزریق چربی، ژل و نخ کاربرد دارند.

سن مناسب برای انجام زاویه سازی چقدر است؟

باید توجه داشت که انجام زاویه سازی توسط جراحی انجام نمی شود و با تزریق ژل یا چربی به صورت انجام می پذیرد. بنابراین مسئله سن خیلی مهم نیست و تقریبا از سن ۱۸ سالگی به بعد می توان برای زاویه سازی صورت اقدام کرد.
در نظر داشته باشید، روش های کم دردسر تزریقی جایگزینی مناسب برای روش های پردردسر و پرهزینه ی جراحی هستند. با استفاده از تزریق ژل یا چربی می توانیم اثرات بلند مدت یا حتی دائمی، مشابه با جراحی فک یا ایمپلنت چانه ایجاد کنیم.
عوارض روش های مختلف زاویه سازی صورت

شکل ۶ عوارض روش های مختلف زاویه سازی

هزینه زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره)

هزینه زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره) براساس عوامل گوناگونی تعیین می شود. یکی از عوامل خیلی مهم روشی است که برای این کار از آن استفاده می شود. هر یک از روش های ذکر شده هزینه ای متفاوت دارند. همچنین تجربه پزشک معالج نیز در برآورد هزینه عمل بسیار مهم است. اما به دلیل حساسیت این عمل پیشنهاد می شود که برای این کار به یک پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید و گول تبلیغاتی که بعضا قیمت های کمتری را پیشنهاد می دهند، نخورید. زیرا با کوچک ترین سهل انگاری در عمل از سوی پزشک ممکن است صدمات جبران ناپذیری به صورت وارد شود.
دکتر مریم ملکی همچنین اضافه می کند، روش کانتورینگ و زاویه سازی برای هر صورتی ضروری نیست و الزاما فرد را زیباتر نمی کند.

لطفا از عکس های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

نحوه تزریق چربی گونه

دکتر پرستو خسروانی[ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-12-28تاریخ بروز رسانی : 1400-01-17

اس وی اف ژل (SVF Gel) چیست ؟

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1399-12-04تاریخ بروز رسانی : 1399-12-06

تشخیص تخمدان پلی کیستیک با سونوگرافی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

[ 1392-11-10 ]دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

رمز ازدواج سالم و موفق چيست ؟

[ 1396-08-14 ]دکتر مطهره میردامادی [ متخصص اعصاب و روان ]

كانون اكوژن داخل قلبی جنين

[ 1396-09-15 ]دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

بحثی در مورد عملکرد لوب فرونتال مغز

[ 1395-01-29 ]دکتر سید سلمان فاطمی [ متخصص داخلی مغز و اعصاب ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

[ 1395-03-16 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

[ 1396-03-04 ]دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کم خونی فقر آهن و تالاسمی مینور

[ 1392-12-02 ]دکتر ندا مقتدری اصفهانی [ متخصص زنان و زایمان ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

[ 1392-06-27 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

[ 1396-03-23 ]دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

نیاسینامید niacinamide چیست؟

[ 1400-01-18 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

مراحل کاشت سبیل و ریش

[ 1400-01-17 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

تشخیص تخمدان پلی کیستیک با سونوگرافی

[ 1400-01-17 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

سرطان پستان با چه روشهایی درمان میشود؟

[ 1400-01-17 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

پوکی استخوان اصلی ترین عامل شکستگی های ستون فقرات

[ 1400-01-17 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

پلاسما تراپی چیست و کاربردهای آن کدام است؟

[ 1400-01-17 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

کاربرد و عوارض پلاسما جت

[ 1400-01-17 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لب هایی جذاب با لیفت لب

[ 1400-01-17 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علائم زگیل تناسلی چیست و نحوه تشخیص آن چگونه است؟

[ 1400-01-17 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

پلکسر یا پلاسماجت چقدر در فرم دهی بینی موثر است؟

[ 1400-01-17 ]دکتر پرستو خسروانی [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

روزاسه (آکنه دوران بزرگسالی) چیست و چگونه درمان میشود؟

[ 1400-01-17 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

فیستولوگرافی چیست و چه مزایایی دارد؟

[ 1400-01-15 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

همه چیز در مورد پمفیگوس

[ 1400-01-15 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

پس از کاشت مو به روش FUT چه مراقبتهایی لازم است؟

[ 1400-01-15 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

اقدامات قبل از سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری

[ 1400-01-15 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان سنگ‌های مجاری ادراری

[ 1400-01-15 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

علائم روماتیسم مفصلی زانو چیست؟

[ 1400-01-15 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

6 نوع رژیم فستینگ و تاثیر آن بر کاهش وزن

[ 1400-01-15 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

علل ترشح از نوک پستان چیست ؟

[ 1400-01-15 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

اعصاب گانگلیون ستاره ای چه هستند و کجا قرار دارند؟

[ 1400-01-14 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

مهمترین کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

[ 1400-01-14 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

تفاوت روش کاشت مو FIT و FUT

[ 1400-01-14 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت