کلینیک پوست ارکیده - پوست ، مو و زیبایی

مراحل و نحوه انجام کاشت مو به روش sut

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.orkideclinic.ir
آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان شریعتی ، بین چهارراه اداره برق و ولیعصر ، روبروی کوچه 54 تلفن مطب : 32225455 - 038

در کاشت مو به روش SUT از تکنیکی استفاده می شود که در دنیا به SAFER یا S.A.F.E.R معروف است. دستگاه استفاده شده در این روش، به یک مکنده یا ساکشن مجهز است که به جراح در استخراج فولیکول ها کمک می کند. به همین جهت نام این تکنیک را «استخراج فولیکولی به کمک ساکشن» یا «Suction Assisted Follicular Extraction» گذاشته اند.

یکی از روشهای با سابقه و با نتایج رضایت بخش درمان ریزش مو، کاشت مو به روش SUT است که در شهرکرد توسط دکتر پرستو خسروانی قابل انجام می باشد. متقاضیان این روش می توانند جهت تعیین وقت مشاوره با شماره تلفن 6 - 32225455 تماس حاصل فرمایند.

مراحل کاشت مو به روش SUT

۱. ایجاد برش به کمک پانچ

به بخشی از دستگاه SAFER که سوراخ ها را ایجاد می کند و به پانچ مجهز است، هندپیس (Hand-piece) گفته می شود. در مرحله ی اول، به کمک هندپیس، سوراخ هایی به اندازه ی کمتر از یک میلی متر در بانک مو ایجاد می شود. عمق و زاویه ی وارد کردن پانچ هندپیس به درون پوست اهمیت زیادی داشته و مهارت بالای جراح را می طلبد. اگر عمق سوراخ کافی نباشد، فولیکول نصفه و نیمه خارج می گردد و اگر زاویه صحیح نباشد، موجب آسیب به گرافت می شود.

در کاشت مو به روش SUT از تکنیک خاصی استفاده می شود که «تکنیک تیز و کند» نام دارد. یعنی ابتدا به کمک یک پانچ تیز، سوراخی ایجاد شده و سپس به کمک ابزار کندتری، گرافت برداشت می شود. در مرحله ی استفاده از ابزار کند، اگر مهارت جراح کافی نباشد، فولیکول به لایه های عمیق تر پوست فرو می رود. به این خطا «دفن شدن فولیکول» گفته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، فولیکول دفن شده می تواند موجب التهاب و کیست شود. استخراج این فولیکول کار دشواری نیست؛ اما وقت زیادی را تلف می کند.

۲. برداشت گرافت با مکش

همانطور که اشاره شد، دستگاه SAFER به یک مکنده یا ساکشن مجهز است. در مرحله ی دوم، فولیکول به کمک مکش از پوست سر خارج می شود. فرآیند خارج سازی فولیکول ها در کاشت مو روش FIT چون توسط انبرک انجام می شود، زمان بیشتری می برد. این مشکل در کاشت مو به روش SUT برطرف شده و به همین دلیل تعداد گرافت های کاشته شده در یک جلسه افزایش می یابد.

۳. آماده سازی گرافت ها

گرافت ها از درون لوله ی دستگاه SAFER به درون مخزنی هدایت می شوند. سپس آن ها را از مخزن خارج و درون محلول نگه داری قرار می دهند. تیم درمانی با استفاده از میکروسکوپ گرافت ها را برای کاشت آماده می کند. این مرحله نیز توسط ابزار دستی و نیروی انسانی انجام می شود؛ لذا مهارت و سرعت عمل اهمیت زیادی دارد. هرچه فولیکول ها برای مدت بیشتری از بدن بیرون باشند، احتمال موفقیت آمیز بودن کاشت شان کمتر می شود.

4. مشخص کردن خط رویش جدید

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، یکی از ایرادی بی اساسی که به روش SUT می گیرند، خط رویش غیرطبیعی و عروسکی است. این موضوع اصلاً ربطی به روش SUT نداشته و صرفاً متکی به مهارت و هنر جراح است. خط رویش باید به شکل دقیق مهندسی و طراحی شود.

۵. کاشت گرافت ها

در مرحله ی پایانی، به کمک پانچ استاندارد (SP90) سوراخ های کوچکی در ناحیه ی گیرنده ایجاد می شود. سپس گرافت های آماده سازی شده به کمک انبرک یا دستگاه SAFE به درون این سوراخ ها هدایت می شوند. ظرافت استفاده از ابزار و توجه به خواب مو از مواردی هستند که در این مرحله به میزان مهارت جراح بستگی دارند.

نحوه انجام کاشت مو به روش sut

مزایا و معایب کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT شکلی بهینه سازی شده از روش FIT است. به همین جهت تمام مزیت های آن را داشته و برخی از معایب آن را نیز برطرف کرده است.

مزایای کاشت موی طبیعی به روش sut :

همانطور که اشاره شد، در این روش هیچ گونه عمل جراحی انجام نمی شود و در نتیجه درد و خونریزی و اسکار در این روش از بین می رود. به علاوه با استفاده از این روش می توان به تراکمی بیش از سه برابر روش های رایج مانند کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT دست یافت. خط رویش طبیعی و برداشت و کاشت مو به شیوه بسیار دقیق، رسیدن به بالاترین تراکم مو در کمترین تعداد جلسات ممکن (۱ جلسه) و از بین نرفتن حالت طبیعی چهره فرد از مزایای کاشت مو به روش SUT است.

از دیگر ویژگی های مثبت این روش می توان به سالم ماندن تمامی فولیکول های برداشت شده، در خلال پروسه برداشت و فریز کردن فولیکول ها و کاشت آن به صورت دقیق و در محل مورد نظر توسط متخصص کاشت مو ، اشاره نمود. در روش کاشت موی sut دیگر مانند روش های کاشت fut و کاشت fit نیاز به جلسات مکرر نیست و شخص بیمار با یک جلسه کاشت خود را انجام میدهد از مزایای خوب این روش از کاشت طبیعی بودن خط رویش است.

معایب کاشت موی طبیعی به روش sut :

کیفیت کمتر گرافت ها نسبت به FUT: ناحیه ی پشت سر، حاوی دو نوع مو است. موهای ضخیم و مقاوم به ریزش و موهایی که احتمال ریزش و نازک شدگی بیشتری دارند. اکثر موهای ضخیم و مقاوم در نواری جای گرفته اند که در روش FUT برداشت می شود. در روش SUT گرافت ها باید از سطح بیشتری برداشت شود تا زخم و اسکار ایجاد نشود. به همین دلیل احتمال برداشت گرافت های کم کیفیت تر نیز بیشتر می شود. همچنین در این روش نیاز به تراشیدن موهای سر وجود دارد. هزینه ها در این روش بیشتر از FUT و تقریباً یکسان با FIT است.

در ادامه مواردی را که تعیین کننده ی کاندیدای مناسب برای کاشت مو به روش SUT هستند، معرفی کرده ایم. اگر شرایط مناسبی داشتید، باید جویای نظر تخصصی پزشک متخصص شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

سن

به طور کلی برای کاشت مو محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما افراد بالای ۳۰ سال بهترین کاندیدا هستند. علت این امر، تثبیت شدن یا قابل پیش بینی بودن الگوی ریزش مو است. اگر زودتر از موعد به کاشت مو اقدام کنید، موهای کاشته شده می ریزند و بانک موی شما نیز محدود می شود. به طوری که دیگر نمی توانید برای درمان طاسی، مو بکارید؛ چون گرافت ها به هدر رفته اند.

نوع طاسی

افرادی مبتلا به طاسی با حاشیه های نامشخص یا طاسی پراکنده با الگوی نامشخص (DUPA) کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش SUT نیستند. کاشت مو برای آلوپسی آندروژنی، طاسی های ناشی از آسیب (سوختگی، جراحی و شیمی درمانی) و طاسی های ناشی از بیماری های پوستی (بعد از درمان بیماری) مناسب است.

سلامت عمومی

کاشت مو به روش SUT یک جراحی با حداقل تهاجم است؛ اما باز هم جراحی محسوب می شود. سلامت عمومی ضعیف افراد و وجود برخی بیماری ها می تواند موجب محدودیت در کاشت مو شود. در صورتی که هر یک از موارد زیر در مورد شما صادق است، باید قبل از کاشت مو با پزشک مشورت کنید.

حالت و رنگ مو

این عوامل از لحاظ تکنیکی محدودیتی ایجاد نمی کنند؛ اما بر نتیجه ی کاشت موثرند. به طور مثال اگر رنگ مو و پوست نزدیک باشد یا موها ضخیم تر باشند، معمولاً نتایج بهتری حاصل می شود.

توصیه های بعد از کاشت مو به روش SUT

معمولاً بعد از کاشت مو به روش SUT احساس درد و ناراحتی نخواهید داشت. اگر هم داشته باشید بسیار کم است و با قرص های مسکن معمولی مدیریت می شود. در چند روز ابتدایی ظاهر پوست سر به دلیل وجود لخته های خون قدری ناخوشایند است. البته می توانید سر خود را با کلاه بپوشانید.
این لخته ها در تثبیت فولیکول ها اهیمت دارند و مثل سیمانی آن ها را محکم می کنند. زخم های ناحیه ی کاشت تا ۷ روز و زخم های بانک مو تا ۱۴ روز کاملاً بهبود یافته و ناپدید می شوند. قرمزی محل کاشت و ورم سر و صورت نیز ممکن است دیده شود که این ها نیز بعد از چند روز ناپدید می شوند.
روز بعد از کاشت مو به روش SUT می توانید به محل کار بروید؛ اما معمولاً توصیه می شود که چند روزی استراحت کنید. در مورد فعالیت فیزیکی محدودیتی وجود ندارد ولی حتماً قبل از بازگشت به باشگاه، از نظر پزشک مطلع شوید.

نتایج کاشت مو به روش SUT

موهای سر در هر ماه حدود ۱ سانتی متر رشد می کنند. به همین جهت مشاهده ی نتیجه ی نهایی کاشت مو بین ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان می برد. بعد از رشد موها، می توانید با آن ها مانند موهایی طبیعی رفتار کنید. سشوار کشیدن، رنگ کردن و حالت دادن موها بلامانع است. البته این که چه زمانی مجاز به انجام این کارها هستید را باید از پزشک خود بپرسید. کاشت مو به روش SUT یکی از جدید ترین روش های کاشت مو در دنیا بوده که پس از آن، هیچ جای زخم و اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می باشد.

از این روش در موارد بسیاری برای درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان استفاده شده است. این روش که نتایجی طبیعی داشته و ظاهر عروسکی و مصنوعی به چهره فرد نمی بخشد، امروزه در پیشرفته ترین و بهترین کلینیک کاشت مو در تهران و ایران مورد استفاده قرار می گیرد. خط رویش طبیعی و تراکم بالا از جمله ویژگی های چشمگیر کاشت مو به روش SUT می باشد. همچنین تعداد جلسات و طول زمان برداشت مو و کاشت مو در این روش کوتاهتر است.

همانطور که گفتیم در این روش پیشرفنه چندین برابر بیشتر از روش های قدیمی کاشت مو صورت میگیرد این امر به تنهایی باعث رضایتمندی شخص بیمار میشود. در کاشت مو به روش SUT شما رویش موها به صورت کاملاً طبیعی و با تراکم بالا شکل می گیرد و هیچ کس متوجه کاشت مو در شما نخواهد شد. از روش کاشت موی اس یو تی می توان به عنوان یکی از بهترین متدهای کاشت مو نام برد.این روش بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود. بنابراین نه تنها جای بخیه نمی ماند بلکه عوارض بیهوشی را نیز برای فرد به همراه ندارد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT :

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه ی کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها عبارتند از :

کاهش سایز و لاغری برای بسیاری از افراد امری دور از دسترس می باشد. کلینیک تناسب اندام دکتر پرستو خسروانی در شهرکرد ارائه دهنده انواع متدهای لاغری متناسب با شرایط هر فرد است که با نتایج رضایت بخش در خدمت مراجعین محترم می باشد.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

کاشت مو به روشهای FIT و FUT

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-03-29تاریخ بروز رسانی : 1400-04-01

میزان تراکم مو در کاشت مو به روش SUT

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-03-28تاریخ بروز رسانی : 1400-03-29

انواع روشهای کاشت مو

دکتر جمال الدین حسن زاده[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-03-28تاریخ بروز رسانی : 1400-03-29

آیا برای کاشت مو جایگزین وجود دارد؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-03-19تاریخ بروز رسانی : 1400-03-26

کاشت مو چه عوارضی دارد؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-03-14تاریخ بروز رسانی : 1400-03-26

معرفی روشهای کاشت موی FIT و FUT

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-03-10تاریخ بروز رسانی : 1400-03-26

عمل زیبایی کاشت مو چیست؟

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-02-21تاریخ بروز رسانی : 1400-02-22

علائم طاسی مو با الگوی مردانه

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-02-16تاریخ بروز رسانی : 1400-03-26

معرفی روشهای کاشت مو

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-02-12تاریخ بروز رسانی : 1400-02-13

اهداف کوچینگ سلامت سوشانس

دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

نحوه استفاده از کرم تریامسینولون استوتاید

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوانسازی پوست

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

سرطان روده بزرگ یا کولون

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

قابل توجه بیماران لک ، تیرگی پشت کمر و استریا

دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

گرافی پانورکس تمام دیجیتال در چه مواردی انجام میشود؟

[ 1400-03-31 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

تاثیر مزوتراپی در سلامت مو و رفع ریزش مو

[ 1400-03-31 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

گرافی مهره های کمری چگونه انجام میشود؟

[ 1400-03-31 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

تغذیه مناسب برای کنکوری ها

[ 1400-03-31 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

کاشت مو به روش sut چگونه انجام میشود؟

[ 1400-03-31 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

امید درمانی ، چگونه؟

[ 1400-03-31 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

در کلینیک لیزر موهای زائد چه خدماتی ارائه میشود؟

[ 1400-03-31 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

نمونه‌‌برداری از پستان با سوزن ضخیم چه مزایای دارد؟

[ 1400-03-31 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

لیفت بینی مناسب چه کسانی است؟

[ 1400-03-31 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

سندرم باند ایلیوتیبیال یا باند IT چیست؟

[ 1400-03-31 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

مزوتراپی برای پوست چه مزایایی دارد؟

[ 1400-03-31 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

مزایای لیزر برای حذف موهای اضافی و زائد

[ 1400-03-31 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چرا انجام سونوگرافی در بارداری ضروری است؟

[ 1400-03-31 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا پی آر پی روش مناسبی برای جایگزینی موهای از دست رفته است؟

[ 1400-03-29 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

کاشت مو به روشهای FIT و FUT

[ 1400-03-29 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

از چه روشهایی برای کاشت مو میتوان استفاده کرد؟

[ 1400-03-29 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علت های ریزش مو چیست؟

[ 1400-03-29 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

عوارض احتمالی بیوپسی پستان

[ 1400-03-29 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

عوارض تزریق ژل

[ 1400-03-29 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

سونوگرافی آنومالی اسکن چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1400-03-29 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت چهارم)

[ 1400-03-29 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

موارد قابل تشخیص توسط OPG دندان

[ 1400-03-28 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت