دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی

کاربرد تزریق چربی به چانه در موارد مختلف

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]آدرس وب سایت : www.doctornazemi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک ب ، طبقه اول ، واحد 111 تلفن مطب : 32240913 - 031

تزریق چربی نوعی درمان زیبایی برای پر کردن صورت و یا از بین بردن چین و چروک صورت است. در این روش، چربی از بدن خود فرد و از قسمت هایی مانند ران، پهلو و یا سینه برداشته می شود. چربی برداشته شده به نقاط مطلوب که قصد پر کردن و زیبا کردن آن ناحیه را داریم تزریق می شود. این درمان از سه مرحله تشکیل می شود. گام اول برداشت چربی های اضافه است. در مرحله دوم سلول های چربی جداسازی و پاک سازی می شوند. در نهایت در مرحله ی سوم تزریق سلول های چربی به مناطق هدف انجام می شود. یکی از مزایای این درمان نیز برداشتن چربی از بدن خود فرد است. برداشتن چربی از بدن خود فرد منجر می شود که بدن واکنش آلرژیک نسبت به چربی اضافه شده از خود نشان ندهد. در نتیجه تزریق چربی معایب سایر روش ها که منجر به عفونت در بدن می شوند را ندارد.

دکتر لادن ناظمی پزشک پوست و مو در اصفهان با سالها تجربه در زمینه تزریق ژل و چربی، آماده ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 32240913 - 031 و 09336900224 تماس حاصل فرمایید.

چه کسانی می توانند تزریق چربی انجام دهند؟

تزریق چربی می تواند چین و چروک های به وجود آمده روی صورت به علت افزایش سن را درمان کند. همچنین این روش برای درمان خطوط لبخند، خطوط اطراف دهان، گودی زیر چشم و موارد دیگر نیز به کار می رود. این درمان برای پر کردن لپ هایی که حجم خود را از دست داده اند نیز به کار می رود. افرادی که از داشتن موارد فوق بر چهره خود ناراحت هستند و به دنبال روشی به منظور زیباتر کردن خود هستند، می توانند تزریق چربی را انجام دهند.

تزریق چربی به چانه یا منتوپلاستی

چه افرادی کاندید مناسبی برای تزریق چربی هستند

هدف پیوندزنی چربی، اضافه کردن یا پر کردن قسمت های با حجم ناقص است. قسمت های عموما پیوند زده شده یا تزریق شده شامل دست ها، صورت، تورفتگی های پوست و سینه و کفل می باشند. البته، شما بایستی دارای محل های اهداف کننده باشید که از آنها بتوان چربی را برداشت کرد. مهم است که هیچگونه مشکلات گردشی از بیماری یا استعمال دخانیات نداشته باشید.
حال میخواهیم درمورد تزریق چربی به چانه صحبت کنیم :

تزریق چربی به چانه یا منتوپلاستی

پروتز چانه با چربی یا منتوپلاستی، نوعی عمل کم تهاجمی است که در آن شکل چانه را تغییر داده یا اندازه ی آن را بزرگتر می کنند تا ظاهر صورت متعادل گردد. پروتز چانه با چربی برای افزایش حجم چانه انجام می گیرد، در حالیکه تغییر شکل دادن استخوان برای کاهش اندازه ی چانه صورت می گیرد. این عمل معمولا به همراه رینوپلاستی(عمل بینی) و لیپوساکشن صورت انجام می شود تا تناسب ظاهری دلخواه به دست آید.

پروتز چانه با تزریق چربی

پروتز چانه با استفاده از تزریق چربی در مقابل بافت مشتق از خود انجام می شود. تزریقات چربی چانه معمولا از سیلیکون در برابر پلی اتیلن پر منفذ ساخته می شوند. تزریق چربی اندازه های مختلفی دارد و ممکن است در حین عمل تغییر یابد تا به صورت مناسب برای فرد بیمار اندازه گردد. معمولا تزریق چربی از طریق شکافی در خط زیرین چانه انجام می شود که عموما بعد از بهبود کامل، از بین می رود. اگرچه می توان تزریق چربی را از طریق دهان( از طریق شکافی درون دهان) هم انجام داد، ولی در این حالت، دقیق انجام دادن تزریق چربی سخت تر است و به این دلیل که داخل دهان آلوده است ،ریسک بالای عفونت وجود دارد.

پیوند چربی، یکی از گزینه های پروتز چانه با چربی با استفاده ی کامل از بافت های مشتق از خود است. این عمل نیاز به انتقال چربی از بیرون ندارد. در طول پیوند، چربی از مناطق دورتر بدن ، (بیشتر شکم و ران ها) توسط لیپوساکشن حجمی کم برداشته می شود. برداشتن چربی توسط ساکشن دستی انجام می گیرد تا خطر آسیب به سلول های چربی را در طی برداشت کم کند و ممکن است احتمال زنده ماندن چربی را در طی فرایند تزریق افزایش دهد و در مکان جدید دوباره فراورده ی خونی بسازد. چربی به دقت آماده می شود و از طریق شکاف های بسیار کوچکی به ناحیه ی چانه تزریق می گردد. عموما برای کامل کردن جذب های جزئی ، تزریق تکمیلی انجام می شود. تمام چربی ها از فرایند انتقال چربی جان سالم به در نمی برند و تا 30% تزریق تکمیلی صورت می گیرد. عموما نتیجه ی دلخواه، تا 6 ماه بعد از عمل تثبیت می شود. بعد از این زمان جذب تکمیلی نباید اتفاق بیفتد و ممکن است نتایج دراز مدت باشند.

کاربرد تزریق چربی به چانه در موارد مختلف

با استفاده از تزریق چربی به چانه می توان موارد زیر را برای رفع ایراد چانه در نظر داشت. جهت درمان افتادگی چانه می توان با استفاده از تزریق چربی به میزان مناسب استفاده کرد و حجم دلخواه از چربی را به گونه ای که آناتومی درست صورت حفظ شود به خط چانه اضافه نمود. انتخاب میزان درست چربی برای تزریق، موضوع بسیار مهمی به نظر می رسد. چرا که از یک سو اگر سلول های چربی در محل تزریق بیش از حد باشند، شرایط برای مرگ بسیاری از این سلول ها فراهم می شود و عملا نتایج مطلوب کار از دست می رود. از سوی دیگر نیز تزریق بیش از حد چربی به صورت، ممکن است نتیجه ای کاملا مصنوعی و دوست نداشتنی برای ظاهر فرد ایجاد کند.
در این صورت پوست چانه که دچار افتادگی شده به سمت بالا کشیده می شود و در عین حال زیبایی گردن را نیز دوچندان جلوه می دهد.

زمانی که چین و چروک در ظاهر چانه به وجود آمده باشد برای درمان آن می توان از تزریق چربی استفاده کرد. در این صورت با پر کردن چربی در قسمت هایی که دچار گود شدگی هستند برای رفع ایراد استفاده می شود.
از دیگر کاربردهای تزریق چربی به چانه برای افرادی که فک آنها عقب است و می خواهند که خط فک خود را به شکلی مناسب بهبود بخشند.

اینستاگرام دکتر لادن ناظمی

مراحل انجام تزریق چربی به چانه

  1. اولین مرحله برای تزریق چربی برداشت چربی می باشد که از کانولا که برای جمع آوری چربی استفاده می شود. کانولا مکشی مناسب برای جمع آوری چربی ایجاد می نماید. در واقع در این روش که پس از بی حسی شروع می شود شکاف های بسیار کوچکی برای برداشت چربی از بافت های چربی ایجاد می گردد.
  2. در مرحله بعد چربی هایی که از بافت های چربی جمع شده اند با یک دستگاه پردازش تصفیه می شوند تا آماده تزریق باشند. در واقع این چربی های خالص برای تزریق توسط سرنگ های ریز آماده می شود.
  3. در مرحله نهایی قسمت هایی از چانه که قرار است تزریق در آن ناحیه صورت بگیرد استرلیزه می شود و در نهایت سوزن یا کانولا وارد بافت پوست شده و تزریق تا زمانی که نتیجه دلخواه به وجود آید ادامه خواهد داشت.

بعضی از افراد می توانند تزریق چربی را به صورت همزمان با فعالیت های دیگر زیبایی مثل لیپوساکشن و یا لیپوماتیک انجام بدهند. در این صورت، چربی های زائد به طور کامل از بدن خارج می شوند و سپس بخشی از این چربی ها، برای تزریق به چانه فرد مورد استفاده قرار می گیرند. هیچ الزامی وجود ندارد که تزریق چربی، درست بعد از برداشت آن انجام شود. می توان چربی ها را برای مدتی فریز کرد و این دو عمل را در دو شرایط زمانی متفاوت انجام داد. پس از تزریق ممکن است کمی قرمزی روی پوست مشاهده شود که با قرار دادن پک های یخ روی چانه بهبودی حاصل می شود و در نهایت التهاب و تورم نیز کاهش خواهد یافت.
نتایج اولیه تزریق چربی، خیلی زود در چهره فرد ظاهر می شوند اما برای رسیدن به نتایج مطلوب نهایی، فرد باید بسته به ویژگی های جسمی خودش، از چند روز تا چند هفته صبر کند.

مزایای پروتز چانه با چربی

مزایای تایید شده ی بسیاری برای پروتز چانه با چربی وجود دارد که عبارتند از:

نیمرخ اصلاح شده

بیمارانی که علاقمند به عمل پروتز چانه با چربی هستند، اغلب با ظاهرشان از نمای نیمرخ مشکل دارند. ممکن است بینی بزرگ باشد، یا چانه تورفته باشد، یا هردو ،که سبب عدم تعادل ظاهر صورت می شوند. با هماهنگ کردن اجزای صورت از این زاویه، پروتز چانه با چربی می تواند ظاهر صورت را از تمام زوایا، به خصوص نیمرخ بهبود بخشد.

خط آرواره ی اصلاح شده

جراحی پلاستیک چانه نه تنها ظاهر اجزای صورت را تقویت می کند بلکه به این دلیل که ساختار پایینی صورت دگرگون می شود، آرواره هم می تواند بهتر به نظر بیاید. ایمپلنت آرواره وجود دارد ولی بعد از این جراحی بسته به اندازه ی تزریق چربی و محل آن ممکن است نیاز نباشد. خط آرواره ی تقویت شده می تواند بسته به تقاضای فرد عضلانی بودن یا زنانگی را بیشتر به رخ بکشد.

برقراری توازن با یک بینی جذاب

بیشتر افراد با بینی برجسته متولد می شوند و علاقه ای به تغییر این مشخصه ی ویژه در صورتشان ندارند. اگر بیماران تمایل داشته باشند تا تحت عمل رینوپلاستی( جراحی زیبایی بینی) قرار گیرند، شاید پزشک به دلایل مختلف با بافت ها محافظه کارانه رفتار کند. در هر دو حالت پروتز چانه با چربی می تواند تعادل بینی را برقرار سازد و نسبت جذابی بین این اجزای صورت ایجاد کند.

ظاهری با اعتماد به نفس بیش تر

صرف نظر از اینکه یک فرد از لحاظ باطنی چگونه رشد می کند، زمانیکه ظاهر بیرونیش دگرگون شود، اعتماد به نفس پیدا خواهد کرد. از جنبه بیولوژیکی، چانه در جذابیت فرد نقش دارد و می تواند با تغییر شکل یک سوم پایینی صورت،حتی یک خانم را ظریف تر و یک مرد را عضلانی تر نشان داد. به علاوه، چانه ی قوی و خط آرواره به شخص کمک می کند تاحدی بزرگتر به نظر بیاید، زیرا این تغییرات هورمونی در طی بلوغ روی می دهند.

نتایج طبیعی

برخی بیماران به این دلیل در انجام این عمل تردید دارند که نمی خواهند پروتز چانه با چربی آنها را شبیه کاریکاتوری از چهره ی سابقشان نشان دهد. در واقعیت، پروتز چانه با چربی می تواند بسیار طبیعی به نظر بیاید.

ماندگاری تزریق چربی به چانه چقدر است؟

نسبت به روش هایی همانند تزریق فیلر یا بوتاکس، تزریق چربی یک فرآیند ماندگار به شمار می رود. البته که نتایج حاصل از این فعالیت دائمی نیست اما شما می توانید برای مدت نسبتا زیادی روی ماندگار بودن آن حساب باز کنید. به طور متوسط، تزریق چربی به چانه می توانید بین 9 ماه تا 2 سال برای شما ماندگاری داشته باشد. البته باید به این موضوع نیز توجه کنید که میزان ماندگاری این تزریق در افراد مختلف، متفاوت است. در حقیقت چربی تزریق شده در بدن بعضی از افراد، بیشتر از سایرین دوام می آورد.
در پایان دوران اثر چربی تزریق شده، اصلا دلیلی برای ناراحتی و نگرانی شما وجود ندارد. شما می توانید به کمک یک تزریق دیگر، دوباره همان نتایج مثبت قبلی را به صورت تمام و کمال در چهره خود به وجود بیاورید.

برای افزایش ماندگاری تزریق چربی به چانه چه کارهایی انجام بدهیم؟

اگر می خواهید تزریق چربی به چانه برای شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، کافی است چند راهکار ساده را مورد توجه قرار بدهید :

تزریق بوتاکس از جمله پرکاربردترین اقدامات جوانسازی قابل انجام در مراکز تخصصی پوست است. با این روش، می توان در زمانی کوتاه و با حداقل هزینه، به رفع بسیاری از خطوط و چین و چروکهای پوست پرداخت. توصیه می شود برای تزریق بوتاکس حتماً به مراکز معتبر و مجاز تحت نظر پزشک مراجعه نموده، با این کار هم از نتایج مطلوب برخوردار شوید و هم از عوارض غیر معمول این روش رهایی یابید. کلینیک دکتر لادن ناظمی با سالها تجربه در این زمینه و در محیطی آرام و منطبق بر معیارهای کنونی، آماده خدمت رسانی به متقاضیان جوانسازی با تزریق بوتاکس در اصفهان می باشد.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

عوامل موثر در میزان ماندگاری تزریق چربی

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-08-04تاریخ بروز رسانی : 1400-08-06

مراحل کانتورینگ صورت

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-06-08تاریخ بروز رسانی : 1400-06-27

برجسته‌سازی زاویه فک با تزریق فیلر

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-08تاریخ بروز رسانی : 1400-06-09

فواید تزریق فیلر برای کانتورینگ صورت

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-24تاریخ بروز رسانی : 1400-05-26

آب مروارید چشم چه نشانه هایی دارد؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ترانکسامیک اسید رفع تیرگی و لک

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

وقتی دست یا پا را گچ میگیرند

دکتر علیرضا مقتدری [ فلوشیپ اینترونشنال درد ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

آیا ابروهای کاشته شده میریزند؟

[ 1400-09-07 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص سندروم داون با سونوگرافی

[ 1400-09-07 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

همه چیز درباره کاشت ابرو

[ 1400-09-07 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بارداری و مشکلات پوستی همراه با آن

[ 1400-09-07 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کاشت موی ایده آل چه ویژگی های دارد؟

[ 1400-09-07 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

علائم و تشخیص بیرون زدگی دیسک‌های گردن

[ 1400-09-07 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

تشخیص حاملگی خارج از رحمی

[ 1400-09-07 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روش های داشتن پوستی شاداب و جوان چیست؟

[ 1400-09-04 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

انواع فوبیا و ترس از سکس و رابطه جنسی

[ 1400-09-04 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

روشهای کاهش درد ناشی از آرتروز زانو

[ 1400-09-04 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

معرفی دستگاه ار اف رادیو فرکانسی رافوس RAFOS

[ 1400-09-04 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

ماینوکسیدیل چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1400-09-04 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علائم سرطان کلیه و عوارض آن چیست ؟

[ 1400-09-04 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

درمان بیرون زدگی دیسک های گردنی با لیزر

[ 1400-09-04 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

آیا ریزش مو قابل درمان است؟

[ 1400-09-03 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص حاملگی پوچ با سونوگرافی

[ 1400-09-03 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

آیا کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است

[ 1400-09-03 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

آیا انجام سونوگرافی داپلر در بارداری ضروری است؟

[ 1400-09-03 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آب مروارید چشم چه نشانه هایی دارد؟

[ 1400-09-03 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

بهترین و جدیدترین روش غیر جراحی جوانسازی پوست

[ 1400-09-03 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

با بازگشایی مدارس مراقب شیوع شپش سر باشید

[ 1400-09-03 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آب خوردن و لاغری

[ 1400-09-03 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت