دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی

درباره تزریق ژل و بوتاکس بیشتر بدانید

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.doctormodaresi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ تلفن مطب : 36703885 - 031

امروزه تزریق ژل و بوتاکس از اقدامات رایج کلینیک های پوست محسوب می شود. این دو روش پر طرفدار شاید در مواردی مشابهت هایی با هم داشته باشند؛ ولی تفاوت های بسیاری هم دارند که در این مطلب پس از توضیح مختصری در ارتباط با این دو روش، کمی به مقایسه تزریق بوتاکس و تزریق ژل می پردازیم. در ادامه با ما باشید.

بهترین تزریق ژل و تزریق بوتاکس در اصفهان را با حداقل عوارض و نتایجی چشمگیر، در کلینیک دکتر رامین مدرسی، تجربه نمایید. برای مشاوره و دریافت نوبت با شماره های درج شده در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ممکن است به اصلاح چین و چروک هایی مانند چروک هاى پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط افقی روی پیشانی کمک کند. بوتاکس یک فرم خالص از سم بوتولینیوم است که از باکتری کلسترودیوم بوتولینوم به دست می آید. اگرچه این سم در مقادیر زیاد کشنده است ، اما مقدار کم و تنظیم شده ی بوتاکس که برای اصلاح چین و چروک ها استفاده می شود ایمن است. بوتاکس با مسدود کردن سیگنال های عصبی در عضلات محل تزریق ، اثر می کند.

هنگامی که سیگنال های عصبی قطع شود ، عضله به طور موقت فلج می شود. بدون حرکت این عضلات در صورت ، چین و چروک ها کم می شوند.بوتاکس و سایر روش های درمانی که با سم بوتولینوم انجام می شوند ، گاهی به عنوان سیستم های عصبی یا نوروتوکسین ها نامیده می شوند. درمان های ساخته شده با سم بوتولینوم تحت نام های تجاری دیسپورت ، بوتاکس و زئومین فروخته می شوند. بوتاکس فقط روی چین و چروک هایی که ناشی از حرکت عضلات هستند اثر می کند که به عنوان چین و چروک هاى دینامیکی یا پویا شناخته می شوند.

معمول ترین چین و چروک های داینامیکی که بوتاکس می تواند درمان کند ، خطوط روی پیشانی، بین دو ابرو و پنجه کلاغی اطراف چشم است . این خطوط در اثر لبخند زدن ، اخم کردن و سایر حالت های صورت ایجاد می شوند. بوتاکس روی خطوط و چین و چروک های ظریف چال مانند یا ناشی از چاقی در صورت اثر نخواهد کرد که به عنوان چین و چروک استاتیک شناخته می شوند.

چین و چروک های استاتیک شامل خطوطی در گونه ها، گردن و ... می باشند که در وضعیت بی حرکتی عضلات نیز قابل دیدن هستند. بوتاکس یک درمان دائمی نیست. برای ادامه اثرات کاهش دهنده چین و چروک درمان های مکرر ضروری است. بیشتر افراد دریافتند که اثر بوتاکس ۳ تا ۴ ماه طول می کشد.

تزریق ژل و بوتاکس در اصفهان

تزریق ژل چیست؟

ژل یا فیلرها، پرکننده ها یا حجم دهنده های پوستی به موادی گفته می شود که ساختاری مشابه ژل دارند و برای جوانسازی پوست استفاده می شوند. از تزریق فیلرهای پوستی در زیر پوست می توان برای جبران حجم از دسته رفته، رفع چین و چروک ها، بهبود شکل انحناهای سطحی (کانتور) صورت و بدن استفاده کرد.

کاربرد های تزریق ژل و بوتاکس در نواحی مختلف

قطعا آگاهی از این که در کاربرد و موارد استفاده بین تزریق بوتاکس و ژل چه تفاوتهایی وجود دارد؛ امری ضروری برای داوطلبان این روشها می باشد؛ و عده کثیری حتی تصور می کنند تزریق بوتاکس همان تزریق ژل است و این دو روش کاربردهای یکسانی دارند. در همین ابتدا در مورد کاربرد تزریق ژل و بوتاکس باید گفته شود : تزریق ژل روشی است برای حجم دادن به لب، گونه پشت دست و ... همچنین از این روش برای پرکردن خطوط و چین و چروک های عمیقی که در صورت و گردن ایجاد شده اند؛ استفاده می شود. کاربرد تزریق بوتاکس چیزی تقریبا متفاوت از ژل است. در تزریق بوتاکس هیچ افزایش حجمی اتفاق نمی افتد و خطوط و چین و چروک پر نمیشوند؛ تنها اتفاقی که پس از تزریق بوتاکس می افتد؛ این است که با فلج عضلات هدف، امکان حرکت از آنها سلب شده و عضله قادر به حرکت نخواهد بود و در طی این فرآیند خطوطی که با حرکت عضله بر روی پوست قابل مشاهده بودند؛ دیگر ایجاد نخواهند شد. تزریق بوتاکس طبق آمارهای منتشر شده پرطرفدار ترین اقدام زیبایی کم تهاجم در دنیا می باشد که سالانه هزاران نفر از کاربرد های آن استفاده می کنند.

تزریق بوتاکس در زمینه های درمانی و زیبایی کاربرد دارد و برخی از افراد می توانند برای درمان میگرن، عرق کردن های شدید و یا سایر موارد دیگر از تزریق بوتاکس استفاده کنند. اما مهم ترین و پر استفاده ترین کاربرد تزریق بوتاکس در زمینه زیبایی می باشد که با استفاده از تزریق بوتاکس می توان چین و چروک صورت را تا حد زیادی برطرف کرد و چهره ای جوان و شاداب را برای شخص به وجود آورد.

تزریق ژل یکی از اقدامات زیبایی غیر تهاجمی در دنیا است که طرفداران و استفاده کننده زیادی در دنیا دارد و در زمینه های زیادی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از عمده کاربرد های تزریق ژل که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و عمدتا کاربرد اصلی تزریق ژل را به دلیل این کاربرد می شناسند، افزایش حجم و رفع چین و چروک می باشد.

تزریق ژل اگرچه همانند تزریق بوتاکس در زمینه درمان نیز کاربرد دارد و افراد زیادی از کاربرد های درمانی آن تزریق به زانو و سایر موارد استفاده می کنند؛ اما مهم ترین کاربرد آن برجسته کردن و حجیم کردن ناحیه هدف و در نهایت رفع چروک و خطوط موجود در آن ناحیه می باشد.

روش های تزریق بوتاکس و تزریق ژل

روش ها و متد های تزریق این دو ماده بسیار مشابه یکدیگر است و تفاوت زیادی با هم ندارند. روش های ذکر شده در زیر اصولی ترین و عمومی ترین روش های مورد استفاده برای تزریق بوتاکس و تزریق ژل می باشند؛ اما ممکن است برخی از پزشکان سلیقه و متد خاص خود را داشته باشند و کمی با روش ذکر شده تفاوت هایی داشته باشد.

در تزریق بوتاکس ابتدا پزشک معالج قبل از تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر را با دقت معاینه و بررسی می کند تا مطمئن شود که تا چه میزان به داروی بوتاکس برای تزریق کردن نیاز است و باید به چه نقاطی تزریق شود تا نتیجه ای مطلوب و خوب برای شخص رقم بخورد. سپس پزشک با ستفاده از یکی داروی بی حس کننده موضعی ناحیه هدف را بی حس می کند تا هنگام فرو کردن سرنگ به ناحیه مورد نظر دردی احساس نشود.

سپس با استفاده سرنگ های کوچک داروی بوتاکس را به صورت هدفمند و با دقت به نواحی مورد نیاز تزریق می نماید و به این صورت فرایند تزریق بوتاکس به اتمام می رسد. در تزریق ژل نیز پزشک قبل از تزریق همانند مراحل و روش تزریق بوتاکس ناحیه را بررسی می کند و مقدار ژل مورد نیاز را تعیین می کند و سپس با تزریق بی حس کننده به ناحیه مورد نظر، ناحیه را بی حس کرده و سپس ژل را تزریق می کنند.

تنها تفاوت بین تزریق بوتاکس و ژل این است که پس از پایان تزریق ژل، پزشک ناحیه را برای شکل گیری و فرم بهتر ماساژ می دهد.

ماندگاری ژل و بوتاکس

ماندگاری تزریق ژل و بوتاکس اغلب یکسان نیست. در تزریق ژل نتایج بسته به نوع و کیفیت ژل، محل تزریق، میزان مراقبتهای پس از تزریق، و بدن خود فرد بین 6 الی 18 ماه متغیر می باشد؛ و در تزریق بوتاکس میزان ماندگاری در بازه زمانی 3 الی 6 ماه تغییر می کند.

ایمنی در تزریق بوتاکس و تزریق ژل

افراد زیادی همواره از ایمن بودن تزریق بوتاکس و تزریق ژل هراس دارند و تصور می کنند که تزریق بوتاکس و ژل برای سلامتی آنها خطری جدی محسوب می شود. این روشها هردو از اقدامات جوانسازی و زیبایی در دنیا به شمار می آیند که توسط اکثر سازمان های بهداشت و درمان از جمله سازمان بهداشت و درمان آمریکا FDA که یکی از مهم ترین و معتبر ترین سازمان های جهانی به شمار می آید؛ تایید شده است. سالانه هزاران نفر تزریق ژل و بوتاکس را انجام می دهند و هیچ مشکلی برای آن ها به وجود نمی آید. البته این روشها دارای عوارض جانبی بعد از تزریق هستند اما عمده این عوارض موقتی هستند و بعد از دو الی سه روز به کلی رفع می شوند.

اما مهم ترین عاملی که در ایمن بودن و عدم داشتن خطر جدی برای سلامتی نقش به سزایی دارد داشتن پزشک خوب و مجرب است که قطعا می تواند از بروز مشکلات برای بیمار جلوگیری کند. تزریق بوتاکس و ژل به دلیل این که عملی نیازمند دقت و مهارت و دانش است، باید توسط پزشک با تجربه انجام شوند زیرا در غیر این صورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای شخص داشته باشد.

آدرس اینستاگرام دکتر رامین مدرسی

انتخاب درست بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل

قبل از این که شخص تصمیم بگیرد از تزریق بوتاکس استفاده کند و یا تزریق ژل بهتر است خواسته ها و انتظارات خود را تعیین کند و تمامی نکات و جزئیاتی که دوست دارد پس از تزریق در ظاهر او ایجاد شود را در نظر بگیرد. افرادی که مایل به افزایش حجم در نقاط مختلف پوست صورت و بدن خود هستند؛ تزریق ژل یا فیلر گزینه مناسبی برای آنها خواهد بود. همچنین تزریق ژل برای درمان خطوط عمیق چهره نیز می تواند مفید باشد. در حالی که تزریق بوتاکس فقط قادر است پوست را در صورت داشتن خطوط داینامیک به طور موقت جوانسازی کند.

نقش اساسی ابرو در زیبایی، افراد بر هیچکس پوشیده نیست. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در سرار دنیا، همینطور اقصی نقاط کشورمان امکان بهترین کاشت ابرو در اصفهان نیز فراهم آمده. متقاضیان گرامی می توانند با مراجعه به کلینیک های معتبر و مجاز کاشت ابرو در سراسر شهر، خواسته های معقول خود در این زمینه را برطرف سازند.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-30تاریخ بروز رسانی : 1400-04-31

هایفو چیست و چه مزایایی دارد؟

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-27تاریخ بروز رسانی : 1400-04-28

جوانسازی پوست با لیزر اربیوم

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-04-27تاریخ بروز رسانی : 1400-04-27

نحوه صحیح تزریق ژل لب چگونه است؟

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-26تاریخ بروز رسانی : 1400-04-27

لیزر فرکسل چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-26تاریخ بروز رسانی : 1400-04-28

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-23تاریخ بروز رسانی : 1400-04-25

روش انجام میکرونیدلینگ

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-21تاریخ بروز رسانی : 1400-04-22

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

ریزش سکه ای ریش در آقایان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

درمان زخم پوست سر

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

فوایـد تخمه آفتابگردان و لاغری ( قسمـت اول )

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

درد زانو چیست، چه عللی دارد و چگونه درمان میشود؟

[ 1400-04-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

ویژگی‌های لیزر الکساندرایت کندلا

[ 1400-04-31 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

[ 1400-04-30 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

روش‌های آنالیز پوست برای تشخیص سرطان پوست

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

نحوه انجام و مزایای تزریق ژل لب طبیعی

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

[ 1400-04-30 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

روش‌های تصویربرداری تشخیص سرطان تیروئید

[ 1400-04-30 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آلت تناسلی دفن شده یا مخفی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض جراحی تعویض جزئی مفصل زانو چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

کاربرد لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) در پزشکی زیبایی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی که لازم است در مورد سونوگرافی بدانیم

[ 1400-04-30 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان لک صورت با مزوتراپی

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

درباره دستگاه آی پی ال بیشتر بدانید؟

[ 1400-04-30 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

تزریق چربی در کدام نواحی صورت و بدن انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آیا تنگی کانال نخاعی لامبار (پایین کمر) قابل درمان است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

نحوه عملکرد و کاربرد لیزر CO2 فرکشنال

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

ماستیت چه بیماری است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

جوانسازی دور چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

مزوتراپی جوانسازی چیست و چگونه انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تقویت مو با روشهای مزوتراپی و پی آر پی

[ 1400-04-29 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت