دکتر محسن سلیمانی - پوست و مو

درمان خط اخم با بوتاکس چگونه است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drsoleimani.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین تلفن مطب : 36290689 - 031

خط اخم به خطوط بین دو ابرو گفته می شود که کاملا جلب توجه می نمایند. اگر این خطوط شما را ناراحت کرده است می توانید باتزریق بوتاکس به رفع آنها بپردازید. پزشک با تزریق سم بوتولینیوم به موضع از میزان انقباضات عضلات این ناحیه می کاهد تا در نهایت خطوط و چروک اخم درمان شده و از بین بروند و صورت شما جوان تر شود. برای تزریق بوتاکس و رفع خطوط بین دو ابرو باید به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید تا با استفاده از یک روش عالی نتایج مطلوب و طبیعی را به وجود بیاورد.

تزریق بوتاکس خط اخم یکی از اقدامات رایج در کلینیک های پوست مانند کلینیک بهین در اصفهان است؛ که با کمترین عوارض و هزینه مناسب خطوط عمودی بین دو ابرو را که در اثر حرکت عضله ایجاد می شوند؛ درمان می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

علل به وجود آمدن خط اخم چیست؟

سن : با گذر زمان و بالا رفتن سن تعدادی خطوط روی پیشانی و بین ابروی زنان و مردان به وجود می آید. هنگامی که سن بالا می رود پوست سفتی و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و نمی تواند مجدداً به شرایطی که در دوران جوانی داشته است دست پیدا کند. پس از آنکه اثرات پیری تاثیرات خود را روی پوست گذاشت می توان به کمک روش های مختلف به رفع این عوارض پرداخت. پیری و بالارفتن سن باعث می شود کلاژن پوست کاهش پیدا کند و پوست نتواند از خود در برابر فاکتورهای خارجی مراقبت نماید. کلاژن و وظایف متعددی را در بدن انسان انجام می دهد که برخی از آنها عبارتند از ترمیم سلول های آسیب دیده پوست و جایگزین کردن سلول های جدید با سلول های قدیمی . با کاهش سطح تولید کلاژن و کند شدن روند ترمیم سلول های پوستی تعدادی خطوط و چروک روی صورت به وجود می آید که نشان دهنده بالا رفتن سن است.

درمان خط اخم با بوتاکس چگونه است؟

ژنتیک : ژن یکی از دلایل مهم به وجود آمدن خط بین ابرو است. ژنتیک نقش مهمی را در نوع پوست شما ایفا می کند به نحوی که در برخی از انواع پوست خطوط بین ابرو در سنین پایین تر به وجود می آیند حال آنکه در برخی از افراد، پوست دیرتر دچار چین و چروک خواهد شد.
انجام دادن مکرر برخی حرکات

شاید این جمله به گوش شما هم خورده باشد که اخم کردن باعث به وجود آمدن خط اخم می شود اما واقعیت این است که خط اخم به علت نزدیک کردن هر دو ابرو به یکدیگر به صورت مکرر بوجود می آید. خطوط صورت می توانند در هنگام خندیدن، لبخند زدن یا حتی چشمک زدن ایجاد شوند. شرایط صورت هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و به همین دلیل خطوط و چروک روی صورت همه افراد شبیه یکدیگر نیست.

قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب : همه ما به خوبی می دانیم که نور آفتاب باعث آسیب رساندن به پوست می شود اما آیا می دانستید که نور آفتاب در به وجود آمدن خط اخم نقش دارد؟ پرتوهای خطرناک فرابنفش خورشید باعث تخریب کلاژن و الاستین می شوند که این دو پروتئین حیاتی در حفظ شادابی و طراوت پوست نقش مهمی را ایفا می کنند. از بین رفتن این دو پروتئین باعث می شود خط اخم با سرعت بیشتری به وجود بیاید.

استرس : استرس به هیچ عنوان برای بدن خوب نیست و حتی سلامت پوست را نیز به خطر می اندازد. استرس باعث می شود شما به طور مداوم صورت خود را منقبض کنید و انجام دادن این حرکت تکراری در به وجود آمدن خط اخم نقش دارد. حتی اگر استرس شما خیلی زیاد نباشد می تواند باعث التهاب پوست و آسیب دیدگی آن شود.

سیگار کشیدن : سیگار کشیدن سلامت پوست را به خطر می اندازد و زمینه به وجود آمدن انواع چین و چروک از قبیل خط اخم را فراهم خواهد کرد.

چگونه بوتاکس به از بین بردن خطوط صورت کمک می کند؟

تزریق بوتاکس به کاهش خطوط و چروک صورت کمک می کند زیرا به طور موقت باعث فلج شدن عضلات خاص صورت می شود. در صورتی که بوتاکس را به بیرون مواد خاصی از صورت تزریق کرد از منقبض شدن عضله جلوگیری می کند و تا ۶ ماه چروک صورت را از بین خواهد برد. می توان به تزریق بوتاکس در نقاط مختلف صورت پرداخت تا صورت شادابی و جوانی خود را به دست بیاورد. شایع ترین نقاطی که توسط بوتاکس درمان می شوند به شرح زیر می باشند:

طول مدت اثر تزریق بوتاکس چقدر است؟

این مدت در افراد مختلف متفاوت است و بین ۳ الی ۶ ماه متغیر است که متوسط آن ۴ ماه است. البته باید تذکر داد که از زمان تزریق بوتاکس ، تجزیه دارو شروع می شود و بنابراین به تدریج اثر آن کاهش پیدا میکند. به این ترتیب منظور از مدت اثر بوتاکس فاصله بین زمان تزریق تا زمان ختم اثردارو است نه کاهش اثر دارو؛ یعنی در انتهای یک ماه اثر دارواز زمان شروع آن کمتر بوده و پس از ۲ ماه کمتراز اثر یک ماه پس از تزریق است.

تزریق بوتاکس در چه مواردی ممنوع است؟

اگر بیماری سابقه حساسیت مشخص به بوتاکس یا سابقه ی بیماری های عصبی عضلانی مثل میاستنی داشته باشد، همچنین در خانم های باردار، در دوران شیردهی، در حضور عفونت فعال در محل تزریق مثل وجود جوش چرکی تزریق بوتاکس توصیه نمی شود.

تزریق بوتاکس خط اخم برای چه کسانی مناسب نیست؟

چه مراقبت هایی پس از بوتاکس خط اخم مورد نیاز هستند؟

بوتاکس خط اخم همچون بسیاری از فرایندهای زیبایی به مراقبت هایی نیاز دارد تا بازده کلّی و میزان ماندگاری آن دچار کاهش نشوند و عوارض جانبی مختلف مشاهده نگردند.

از لمس کردن و ماساژ نواحی تزریق بوتاکس خودداری نمایید:

حد فاصل میان ابروها و قسمتی از پیشانی محل های تزریق بوتاکس در بوتاکس خط اخم محسوب می شوند و شما باید به مدّت ۲۴ ساعت از لمس کردن این نواحی جداً خودداری نمایید زیرا انجام این کار می تواند ضمن کاهش بازده کلّی این روش، عوارضی جانبی شدیدی را برای شما ایجاد نماید. بوتاکس تزریق شده به این نواحی در صورت حرکت و پخش شدن در زیر پوست می تواند مشکلات متعددی همچون: افتادگی پلک، فلج شدن ماهیچه های صورت و کاهش بینایی را به همراه داشته باشد و سلامتی شما را با خطراتی جدّی مواجه نماید. بنابراین، شما می توانید با پرهیز از لمس کردن و ماساژ دادن نواحی تزریق بوتاکس در بوتاکس خط اخم از وقوع چنین حوادثی جلوگیری نمایید و از زیبایی خود نهایت لذّت را ببرید.

پس از بوتاکس خط اخم از انجام فعّالیت های بدنی پرهیز کنید:

فعّالیت های بعدی جزو مواردی هستند که شما پس از بوتاکس خط اخم باید از انجام آن ها حداقل به مدّت ۴۸ ساعت خودداری نمایید تا احتمال پخش شدن و حرکت بوتاکس در زیر پوست شما کاهش یابد. ورزش کردن موجب افزایش نفوذپذیری بافت های پوست می شود و جریان خون پوست را افزایش می دهد و می تواند خطرات متعددی را برای شما ایجاد کند. همچنین، ورزش کردن با افزایش متابولیسم بدن موجب کاهش میزان ماندگاری بوتاکس می شود و می تواند هزینه های ترمیم و جوان سازی پوست شما را افزایش دهد. بنابراین، شما در انجام این فرایند با محدودیّت هایی مواجه هستید و باید آن را جدّی بگیرید.

استحمام را به ۲۴ ساعت بعد از بوتاکس خط اخم موکول نمایید:

استحمام نیز همچون ورزش کردن موجب افزایش نفوذ پذیری بافت پوست می شود و می تواند عوارض جانبی بوتاکس خط اخم را تشدید نماید و شما باید از دوش گرفتن و استحمام در ۲۴ ساعت اوّل پس از تزریق بوتاکس پرهیز نمایید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید. پس از گذشت ۲۴ ساعت قسمت عمده ای از بوتاکس جذب می شود و شما می توانید فعّالیت های روزانه ی خود را بدون نگرانی از سر بگیرید.

از انجام فرایند هایی همچون میکرونیدلینگ و مزوتراپی خودداری نمایید:

برخی از زیباجویان این تصوّر را دارند که می توانند پس از بوتاکس خط اخم با انجام سایر فرایندهای زیبایی بازده کلّی این تکنیک را افزایش دهند و نتایج بهتری را کسب نماید. در این رابطه لازم است به شما توضیح دهیم که شما در انجام این فرایند ها پس از تزریق بوتاکس با محدودیّت هایی مواجه هستید و نمی توانید از آن ها به منظور افزایش زیبایی خود استفاده نمایید زیرا این کار موجب کاهش ماندگاری و بازده بوتاکس خواهد شد و هزینه های شما برای تزریق بوتاکس را بی اثر خواهد کرد. در کل، قبل از انجام سایر فرایند های زیبایی پس از بوتاکس خط اخم پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

پس از بوتاکس خط اخم از مواجهه با نور خورشید پرهیز کنید:

نور خورشید یکی از عوامل آسیب رسان بهپوستمحسوب می شود و موجب پیری زودرس پوست و افزایش چین و چروک های آن می گردد. همچنین، مواجهه با نور خورشید می تواند میزان ماندگاری بوتاکس خط اخم را به میزان قابل توجّهی کاهش دهد و هزینه های نگهداری پوست شما را افزایش بالاتر ببرد. بنابراین، شما پس از انجام این فرایند زیبایی نباید برای مدّتی بیش از ۳۰ دقیقه در مواجهه با نور خورشید قرار بگیرید و باید از کرم های ضد آفتاب مناسب برای کاهش میزان مواجهه ی پوست خود با نور خورشید استفاده نمایید تا میزان بازده این تکنیک دچار کاهش نشود.

از کرم های لایه بردار پوست استفاده نکنید:

کرم های لایه بردار موجب وارد شدن آسیب هایی جزئی به ساختار پوست می شوند و می توانند میزان ماندگاری بوتاکس خط اخم را دچار کاهش نمایند. بنابراین، شما در استفاده از آن ها با محدودیت هایی مواجه هستید و نباید بدون دلیل مشخّص از آن ها استفاده نمایید. کرم های حاوی ویتامین های A و D گزینه ی مناسبی برای محافظت از پوست شما محسوب می شوند و می توانند سلامت پوست شما را تضمین نمایند. بنابراین، شما می توانید استفاده از این کرم ها را جایگزین کرم های لایه بردار پوست نمایید و از بازده فوق العادّه ی آن ها بهره مند شوید.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

راه های رفع چاقی صورت

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-03-24تاریخ بروز رسانی : 1400-04-15

عوارض تزریق ژل خط اخم

کلینیک پوست ارکیده[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-03-18تاریخ بروز رسانی : 1400-04-01

درمان خط اخم با تزریق فیلر

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-02-14تاریخ بروز رسانی : 1400-02-15

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

ریزش سکه ای ریش در آقایان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

درمان زخم پوست سر

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

فوایـد تخمه آفتابگردان و لاغری ( قسمـت اول )

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

درد زانو چیست، چه عللی دارد و چگونه درمان میشود؟

[ 1400-04-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

ویژگی‌های لیزر الکساندرایت کندلا

[ 1400-04-31 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

[ 1400-04-30 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

روش‌های آنالیز پوست برای تشخیص سرطان پوست

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

نحوه انجام و مزایای تزریق ژل لب طبیعی

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

[ 1400-04-30 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

روش‌های تصویربرداری تشخیص سرطان تیروئید

[ 1400-04-30 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آلت تناسلی دفن شده یا مخفی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض جراحی تعویض جزئی مفصل زانو چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

کاربرد لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) در پزشکی زیبایی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی که لازم است در مورد سونوگرافی بدانیم

[ 1400-04-30 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان لک صورت با مزوتراپی

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

درباره دستگاه آی پی ال بیشتر بدانید؟

[ 1400-04-30 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

تزریق چربی در کدام نواحی صورت و بدن انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آیا تنگی کانال نخاعی لامبار (پایین کمر) قابل درمان است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

نحوه عملکرد و کاربرد لیزر CO2 فرکشنال

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

ماستیت چه بیماری است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

جوانسازی دور چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

مزوتراپی جوانسازی چیست و چگونه انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تقویت مو با روشهای مزوتراپی و پی آر پی

[ 1400-04-29 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت