دکتر جمال الدین حسن زاده - متخصص پوست و مو

انواع روشهای کاشت مو

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drhassanzadeh.net
آدرس مطب : سنندج ، خیابان آبیدر ، چهارراه صفری ، مجتمع ژینا ، طبقه سوم تلفن مطب : 33246361 - 087

کاشت مو از ۵۰ سال پیش باعث شده است که دیگر کسی نگران ظاهر موهای خود نباشد و بااراده ی خود، موهای خود را پرپشت تر و زیباتر کند و باعث شود جوان تر دیده شود. کاشت مو انواع مختلفی دارد که روش نیوگرافت هرکدام دارای تعریف های خاص خود هستند که در ادامه به توضیحاتی پیرامون هرکدام از این روشها می پردازیم.

کاشت مو در سنندج توسط دکتر جمال الدین حسن زاده با بکارگیری جدیدترین متدها قابل انجام است. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو به روش fit

در کاشت مو با روش FIT، جراح از هولدرهای دستی، پانچ و سوزن های ظریف برای استخراج فولیکول های موی بیمار استفاده می کند؛ سپس جراح متخصص کاشت مو با ایجاد شکاف های ریز در نقاط بدون مو، این گر افت ها را وارد پوست سر می کند. پس از کاشت مو، سر بیمار پانسمان می شود تا شکل و ساختار موهای کاشته شده به هم نریزد.

روشهای کاشت مو

در کاشت مو به روش fit هیچ گونه خط بخیه ای در پشت سر وجود ندارد. با استفاده از یک پانچ بسیار کوچک واحدهای فولیکولی را که از یکدیگر جدا هستند، یکی یکی برمی دارند. اندازه این پانچ چیزی بین 0.7 تا 1 میلی متر می باشد. معمولاً در این عمل بخشی از سر را که قصد برداشت مو از آن ناحیه دارند را بسیار کوتاه می کنند تا قادر به مشاهده ی پوست سر بیمار باشند. واحدهای فولیکولی را که گرافت میگویند؛ جزو نواحی بسیار مقاوم در برابر طاسی در کناره ها و پشت سر می باشند و به همین علت است که موها را از این ناحیه برداشت می کنند و به این قسمت ها، نواحی اهداکننده میگویند.

در اولین مرحله با استفاده از یک پانچ بسیار کوچک و تیز یک خط به دور واحد فولیکولی می اندازند. در مرحله بعد یک پانچ کوچک و کند را انتخاب می کنند؛ برای اینکه بتواند به راحتی بافت نرم دور واحد فولیکولی فرو برود. نمی توان که جهت و زاویه واحد فولیکولی زیر پوست را مشاهده کرد و با جهت مو در سطح متفاوت است. اگر از پانچ تیز استفاده شود ممکن است که در زیر سطح پوست باعث جدا شدن و یا حتی برش عرضی واحد فولیکولی شود. این در حالی است که پانچ با حرکات آرام خود باعث ایجاد پوشش به دور واحد فولیکولی می شود و باعث جدا شدن بافت های نرم مجاور می شود که به آن برش کند میگویند.

در صورت جدا شدن واحد فولیکولی از بافت های مجاور، آن را با یک انبرک که این امکان را می دهد که موی بالای سطح پوست را گرفت و هر گرافت را که یک واحد فولیکولی است، پزشک متخصص با نهایت دقت، در نواحی دریافت کننده قرار دهد. اگر گر افت های برداشت شده را بلافاصله برای کاشت مورداستفاده قرار ندهند؛ در یک محلول که سالین نامیده می شود نگه داری می کنند. می توان از محلول های نگهداری بافت دیگر به بافر، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی یا پلاسمایی که از پلاکت حاوی فاکتورهای رشد و ویژگی های بهبود زخم دارد استفاده کرد. بهترین و مناسب ترین روش برای بخش های کوچک، کاشت مو روش fit می باشد.

کاشت مو به روش fit بسیار کم تهاجمی می باشد. آخرین مرحله از کاشت مو به روش fit انجام می گیرد. این مرحله، مرحله ی بسیار حساسی است و مهارت فنی، تجربه، ماهر بودن پزشک متخصص و تمرکز بسیار بالا و تماس بسیار ملایم دست را می طلبد؛ زیرا باید هر گرافت را با کمترین آسیب در جای خود قرار داد تا به بهترین نتیجه ممکن رسید.

کاشت مو به روش fut

در کاشت مو با روش FUT، پزشک کاشت مو، پشت سر بیمار را به صورت موضعی بی حس می کند و موهای پشت سر را به صورت برشی نواری شکل، جدا می کند و سپس این برش را تکه تکه می کند و گر افت های جداشده را با میکروسکوپ به دسته های چندتایی تقسیم می کند. با نهایت دقت این گر افت ها را در نقاط بدون مو وارد می کند. ایجاد اسکار و مدت زمان تقریباً طولانی ریکاوری ازجمله مشکلاتی ست که برای بیمار کاشت مو به وجود می آید.

اولین مرحله در روش پیوند مو fut برداشت مو از ناحیه مدنظر است و باید در هنگام برداشت مو کمترین آسیب به موهای فرد وارد شود. هم چنین هیچ گونه اثر زخمی بر روی بافت پس از بخیه زدن بر روی قسمت موردنظر باقی نماند. کاشت مو به روش fut باعث می شود که جای زخم در ناحیه مدنظر بسیار کم شود و علت آن به اجازه دادن این روش به رشد مو بر روی زخم و کاهش اثر زخم برمی گردد.

دقت داشته باشید که پزشک برای برداشتن موهای نواحی اهداکننده، نیازی به هیچ گونه شیو و یا کوتاهی مو نداشته و از موهای موجود با هیچ گونه تغییری در اندازه آن، استفاده خواهد کرد. بیمار به علت بی حسی موضعی احساس درد نمی کند. موهای پیوند شده در طول حیات فرد در منطقه دریافت کننده ادامه خواهد یافت.
روش fut به چهار مرحله اصلی تقسیم خواهد شد که شامل:

۱)برداشت مو از ناحیه مدنظر
۲)آماده کردن گرافت
۳)آماده سازی و ایجاد ناحیه دریافت کننده
4) قرار دادن گرافت در محل مناسب

یکی از بهترین مزایای این روش از کاشت مو، سرعت انجام این درمان زیبایی می باشد. به طور مثال ممکن است حتی در هر جلسه تعداد 4000 انتقال از نواحی اهداکننده ی موی سر به نواحی گیرنده ممکن باشد. این در حالی است که تعداد پیوندهای مو در سایر روش های موجود کمتر می باشد. کاشت مو به روش fut برای افرادی مناسب می باشد که خواستار بیشترین پیوند مو در یک جلسه بوده و وقت لازم برای استراحت بیشتر ناشی از تعداد زیادی جلسه درمانی را ندارد.

به همین دلیل بسیار اقتصادی تر از سایر روش های موجود می باشد. یکی از بهترین مزایای روش fut، بقای طولانی مدت فولیکول های کاشته شده می باشد. برخی از افراد دارای تعداد فولیکول های محدودی برای اهدا می باشند؛ به همین دلیل برای این افراد این روش از درمان توصیه می شود تا به خوبی از فولیکول های محدود موجود، مراقبت شده و استفاده مفیدی از آن ها شده باشد. در روش کاشت مو به روش fut، خطر صدمه و آسیب رسیدن به فولیکول های مو هنگام برداشتن از نواحی اهداکننده و جایگذاری در نواحی گیرنده به حداقل می رسد و این یکی از دلایل محبوبیت این روش در مقایسه با سایر روش های موجود می باشد.

کاشت مو به روش sut

در کاشت مو با روش SUT، جراح از قبل فولیکول ها و گر افت های بیمار را استخراج می کند و آن ها را فریز می کند تا سالم بمانند. به دلیل فریز کردن فولیکول های برداشته شده، از آسیب به گرافت ها جلوگیری شده و شاهد کمترین نابودی فولیکول ها در زمان مابین برداشت و کاشت مجدد فولیکول ها خواهید بود. معمولاً آسیب واردشده در این زمان، درصدی کمتر از 1 خواهد داشت. جراح پس از کاشت این گرافت ها در سر بیمار، از دستگاه تمام اتوماتیک و لیزر برای تحریک این فولیکول ها به منظور رشد بیشتر استفاده می کند.

روش پیوند مو SUT، نیازی به بخیه و پانسمان ندارد. یکی از مهم ترین مزیت های این روش نسبت بهروش های دیگر این است که تعداد تارهای مویی که با این کاشته می شود، چند برابر روش های قبل است و خط رویش موها هم کاملاً طبیعی ست. در روش sut نیازی به جراحی و بیهوشی وجود ندارد و هیچ عوارضی در آن وجود نخواهد داشت و هیچ نشانی از زخم و برش وجود ندارد. در این روش بیمار خسته نمی شود و حذف مو را در هیچ قسمتی از سر نمی توانید مشاهده کنید. از مزایای دیگر این روش عبارت است از اینکه عمل جراحی، خونریزی و درد وجود ندارد. در واقع این روش سه برابر روش های fut و fit کاشت مو را انجام می دهد به طوری که ۱۴۰۰۰ رشته مو را در یک جلسه پیوند می شود.

مزایای استفاده از این روش عبارت است از: طبیعی بودن رشد، انجام پیوند مو توسط افراد با تجربه، تراکم مو در این روش، انجام آن در یک جلسه، مشاهده موهای پیوند شده پس از کاشت موی طبیعی با طول یک سانتی متر. لازم به ذکر است که پزشک متخصص، فولیکول مورد نیاز را در قسمت هایی که تراکم مو در آنجا زیاد است برداشت می کند و ممکن است که آن ها تک یا چندگانه باشند. برای مثال اگر ۱۰۰۰ رشته مو از یک فرد حذف شود، به همان اندازه نیز کاشت می شود و چه بسا ممکن است این مقدار به چهار برابر برسد.

از دیگر نکات مثبت این روش از درمان، دخالت دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو می باشد. این امر موجب شده که درمان با دقت بالاتری انجام شده و از خطاهای انسانی تا حد زیادی کاسته شود. همچنین در این روش به دلیل فریز کردن گرافت ها در محفظه ای جداگانه، هیچ گونه دخالتی صورت نگرفته و گرافت ها بدون برخورد با عوامل خارجی بیرون از پوست سر، بلافاصله در آن محفظه تعبیه خواهند شد.

افراد پرمشغله ای که زمان لازم برای استراحت و گذراندن دوران نقاهت در منزل را ندارند، به راحتی می توانند از این روش کاشت مو استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوند. همان طور که گفته شد، روش sut روش بدون بیهوشی بوده و تنها برای عدم درد، بی حسی تزریق خواهد شد. به همین دلیل دوران نقاهتی نداشته و فرد مراجعه کننده، تنها به استراحت در همان روز پرداخته و فردای روز پس از درمان، قادر به رسیدگی به امور خود خواهد بود.

اینستاگرام دکتر حسن زاده

کاشت مو به روش bht

در بعضی موارد، سر بیمار موهای کافی برای کاشت در نقاط دیگر را ندارد. در این شرایط می توان از موهای بدن مثل موهای پا، بازو، شکم، قفسه سینه، پشت بدن، زیر بغل و حتی از موهای ریش و سبیل هم برای کاشت مو استفاده کرد. تجربه ثابت کرده است که موهای ریش، بهترین گزینه برای کاشت در سر هستند. این موها از نظر ساختار و کیفیت خیلی شبیه موهای سر هستند و باعث افزایش حجم موها شده و نقاط خالی سر را به راحتی پر می کنند. البته در مواردی هم فولیکول ها و مشخصات هورمونی موهای بدن و موهای سر با هم بسیار متفاوت هستند.

در روش پیوند مو BHT، از تکنیک های روش پیوند مو FUT استفاده می شود؛ فولیکول های مو از نواحی مختلف بدن استخراج می شوند و در نقطه موردنظر کاشته می شوند. در این روش مو را از قسمت هایی از بدن که دارای مو است می گیرند و به سر منتقل می کنند. به دلیل اینکه ضخامت مو در قسمت های مختلف بدن متفاوت است؛ بنابراین طی آزمایش هایی که انجام می دهند نزدیک ترین ضخامت به موی سر را انتخاب می کنند و کار انتقال را شروع می کنند. موهای بدن نه تنها از لحاظ ضخامت با یکدیگر متفاوت می باشند، بلکه ازلحاظ جهت رشد نیز با دیگر تفاوت خواهند داشت. به همین دلیل پزشکان در این روش باید دقت بیشتری به خرج دهند تا جهت موهای بدن را یافته و هم جهت با موهای موجود بر سر بکارند تا پس از رشد، ظاهر بدی پیدا نکند.

از دیگر موارد لازم به ذکر حداکثر رشد موهای بدن می باشد. این موها توانایی رشد تا 5 سانتی متر را داشته و بیش از این مقدار رشد نخواهند کرد. به همین دلیل افرادی که خواستار بلند کردن موهای خود می باشند، این نوع از درمان، برای آن ها مناسب نخواهد بود. ترمیم موی طبیعی به روش bht دارای دوران نقاهت کوتاه مدتی بوده و فرد پس از درمان به سرعت بهبود خواهد یافت. این روش جدیدترین و به روزترین روش پیوند مو می باشد اما این روش را فقط برای افرادی استفاده می کنند که در سر خود بانک مو بسیار کمی داشته باشند.

ریزش مو از مشکلات و بیماری های پوست و مو است که توسط متخصص پوست تشخیص داده می شود و درمان خواهد شد. دکتر جمال الدین حسن زاده متخصص پوست و مو در سنندج میتوانند در تشخیص و درمان این بیماری به مراجعین محترم کمک نمایند. در صورت تمایل به دریافت نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن33246361 - 087 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

روش کاشت مو در محل اسکار

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-17تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

چرا پس از کاشت مو سردرد میگیریم؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-26تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

اهمیت بانک مو در عمل کاشت مو چیست؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-23تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

اقدامات لازم بعد از کاشت مو به روش FIT

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-11تاریخ بروز رسانی : 1400-05-12

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-30تاریخ بروز رسانی : 1400-05-20

ماندگاری کاشت مو چقدر است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-29تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

خال اوتا و ايتو چيست ؟

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

درد قفسه سینه در کودکان و نوجوانان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

بوی ناخوشایند کشاله ران و راه های مقابله

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

انواع کربوهیدرات‌ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)

[ 1400-07-01 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

ارتباط بین کم خونی و کم شنوایی

[ 1400-07-01 ]دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

بیماری هیدرآدنیت چیست؟

[ 1400-06-31 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

سونوگرافی دستگاه گوارش برای تشخیص چه بیماری‌هایی انجام می‌شود؟

[ 1400-06-31 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

عوامل تشدیدکننده باز شدن منافذ پوست

[ 1400-06-31 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

توصیه‌هایی جهت کاهش عوارض رنگ مو

[ 1400-06-31 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربردها، معایب و مزایای رادیولوژی

[ 1400-06-31 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا آرتروز زانو قابل درمان است؟

[ 1400-06-31 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

پارگی یا سوراخ شدن مثانه

[ 1400-06-31 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض عدم درمان پارگی رباط صلیبی زانو

[ 1400-06-31 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درمان افتادگی صورت با هایفوتراپی

[ 1400-06-31 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

راه های جلوگیری از لاغری صورت طی رژیم

[ 1400-06-31 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

[ 1400-06-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

مزایای بکارگیری لیزر اندولیفت چیست؟

[ 1400-06-31 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص ناتوانی جنسی ناشی از نشت وریدی آلت با سونوگرافی

[ 1400-06-31 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

PRP (پی آر پی) مو چیست؟

[ 1400-06-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

[ 1400-06-30 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

[ 1400-06-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

تزریق آنزیم بینی چه کاربردی دارد و برای چه کسانی مناسب است؟

[ 1400-06-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

لاغری سریع با رژیم های سخت

[ 1400-06-30 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان غیر جراحی درد ناشی از آرتروز زانو در کلینیک درد

[ 1400-06-29 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

راکوتان چیست؟

[ 1400-06-29 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت