دکتر محسن سلیمانی - پوست و مو

نگهداری از فولیکول های کاشته شده پس از پیوند مو

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drsoleimani.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین تلفن مطب : 36290689 - 031

متأسفانه با افزایش سن، موها شروع به ریزش می کنند و به همین دلیل است که اکثر مردم وقتی که به یک سن خاص می رسند، ریزش مو امری اجتناب ناپذیر است؛ اما خبر خوب این است که در حال حاضر راه های بسیاری برای مقابله با مشکل عقب رفتن خط رویش مو و طاسی وجود دارد که یکی از آن ها جراحی کاشت مو است.

کاشت مو یا جراحی پیوند مو یا جراحی انتقال مو، روشی است که در آن فولیکول های مو از بخشی از بدن که از آن به عنوان «بانک مو» نام برده می شود، به یک قسمت طاس یا در حال طاس شدن از بدن به نام «بخش دریافت کننده» منتقل می شود. این روش طرفداران بسیاری پیداکرده است و 71 درصد از کسانی که درسال 2013 آن را به کاربرده اند مرد بوده اند.

با توجه به این افزایش (تقاضا برای این روش)، برای علاقه مندان به عمل کاشت مو ضروری است که بدانند بعد از عمل چه باید بکنند. به خصوص از این جهت که پیروی از این دستورالعمل ها برای یک کاشت موی موفقیت آمیز و بازگشت سریع تر به روال عادی زندگی بسیار مهم است. در اینجا چند توصیه مهم از لحظه ای که جراحی انجام می شود تا چند هفته بعد برای کسب بهترین نتیجه و بازگرداندن موهایتان ارائه می شود.

عمل کاشت مو برای کسب نتایج مطلوب، نیازمند مهارت و تجربه پزشکی است که اقدام به این جراحی می نماید. به همین دلیل توصیه می شود؛ کاشت مو را نزد پزشکان مجرب و مراکز مجازی مانند کلینیک بهین در اصفهان انجام دهید. این مرکز با سالها تجربه در زمینه کاشت مو، و ارائه نتایجی فوق العاده در این زمینه، یکی از تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مراقبت های بعد از پیوند مو

تمام دستورالعمل های جراح خود را برای مراقبت های پس از عمل کاشت مو به یاد داشته باشید. اگرچه توصیه های عمومی ای برای اکثر کسانی که کاشت مو انجام می دهند وجود دارد، اما بهتر است به دستورالعمل های پرشکی که پیوند موی شما را انجام داده است کاملاً پایبند باشید، زیرا این فرد می داند که کدام مراقبت های بعد از عملی برای شخص شما مناسب تر است.

پوست سر خود را به ویژه در روز اول خشک نگه دارید تا بتواند التیام پیدا کند. همچنین ناحیه اطراف پوست سر خود را در تمام دوره درمان تمیز نگه دارید. اگرچه ممکن است در ناحیه پیوند احساس درد، سوزش، التهاب و بی حسی وجود داشته باشد، از استعمال هر چیزی که توسط جراح شما تائید نشده باشد، روی پوست سر خود خودداری کنید، زیرا ممکن است عوارض جانبی منفی ایجاد کند.

از جای زخم خود مراقبت کنید. چرا که مثل هر جراحی دیگر، عمل کاشت مو نیز با مقداری زخم و احساس خارش همراه است. شما می توانید از کرم موضعی آنتی بیوتیکی که جراحتان برای جلوگیری از عفونت و کاهش سوزش و تورم پوست سر برایتان تجویز کرده است استفاده کنید. در غیر این صورت، برای استفاده از هر داروی دیگری با جراح خود تماس بگیرید.

مراقبت‌ از فولیکول ها پس از پیوند مو

اگر در طول 3 تا 4 ساعت بعد از جراحی احساس درد و ناراحتی کردید از مسکن استفاده کنید. این تقریباً زمانی است که طول می کشد تا تأثیر بی هوشی از بین برود و ممکن است در این مدت کمی احساس درد و تورم داشته باشید.

برای خواب در موقعیت نیمه راست قرار گرفته و از دو یا چند بالش برای بالا نگه داشتن سر خود در اولین شب پس از عمل در خانه استفاده کنید. در شب های دوم و سوم هم به همین روش عمل کنید. این موقعیت برای جلوگیری از تورم بیشتر پوست سر شما ضروری است. اگر می توانید، برای این که سرتان بالا نگه داشته شود، روی یک صندلی راحتی بخوابید. اگر پیوند ها در قسمت پایین تر تاج سر قرار داده شده باشند یا یک خط برش در پشت سر وجود داشته باشد، در دو شب اول برای جلوگیری از آسیب رسیدن به رشد موها و یا خارج شدن پیوندها در اثر اصطکاک با بالش باید به پهلو بخوابید.
دو روز پس از انجام عمل به کلینیک جراح خود مراجعه کنید تا پانسمانتان برداشته و سرتان شستشو داده شود.

یک روز بعد از شستشوی اولیه در کلینیک، موهای خود را شستشو و شامپو کنید تا پوست مرده باقیمانده را کاملاً برطرف کرده و دلمه های اطراف پیوندهای مو را پاک کنید. تمیز کردن دلمه ها باعث می شود آن ها به فولیکول های مو آسیب نرسانده و مانع رشد موها نشوند. از جراح خود بخواهید که مناسب ترین شامپو را برایتان تجویز کند و روز بعد این شامپو را هم برای قسمت بانک مو و هم برای بخش دریافت کننده موی پوست سر استفاده کنید. در طی چند روز اول بعد از جراحی بجای آن که سر خود را به طور مستقیم زیر دوش آب بگیرید با دست موهایتان را شستشو دهید. شما می توانید حدود 4 روز بعد از عمل از دوش کم فشار استفاده کنید. این کار کمک می کند که دلمه ها از روی پوست کنده شده، فرایند بهبود تسریع یافته و علائم عمل کمتر شوند.

در هفته اول برای کاهش هرگونه خونریزی یا تورم از کیسه یخ استفاده کنید. با این همه از قرار دادن کیسه یخ به طور مستقیم روی منطقه پیوند خودداری کرده و آن را فقط روی پیشانی یا قسمت پشت سرقرار دهید.

کارهایی که نباید پس از کاشت مو انجام داد

  1. بلافاصله و حتی چند روز پس از عمل، خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید، به خصوص اگر پوست سر هنوز تورم داشته باشد. اگر در طول روز مجبور شدید از خانه بیرون بروید کلاه بر سر بگزارید.
  2. پوست سر در بخش تازه پیوند شده را لمس یا دست کاری نکنید. اندکی خارش یا درد عوارض جانبی طبیعی هستند، بنابراین بازی کردن و یا مالش پوست سر ممکن است باعث شود پیوندهای تازه پیش از آنکه فرصتی برای رشد داشته باشند بیفتند.
  3. برای یک ماه کامل پس از جراحی سیگار نکشید، زیرا این عمل می تواند جریان خون شما به فولیکول های مو را متوقف کند. جریان خون برای رشد موهای جدید حیاتی است، به همین دلیل، خودداری از مصرف سیگار و یا حتی بهتر از آن ترک کامل سیگار می تواند رشد موهای شما را سریع تر کند. برای اینکه مجبور به ترک ناگهانی سیگار نشوید، از چند ماه قبل از کاشت مو به صورت برنامه ریزی شده تدریجاً مصرف سیگار خود را کاهش دهید.
  4. تا یک هفته پس از جراحی ورزش نکنید. از حدود 10 روز پس از عمل جراحی می توان تمریناتی با حداقل فشار را مجدداً شروع کرد. ورزش هایی با تماس بدنی مانند بسکتبال یا فوتبال تا حدود یک ماه ممنوع است.
  5. از فعالیت هایی که موجب تعریق بیش از حد می شوند پرهیز کنید. عرق کردن خطر ابتلا به عفونت را به شدت افزایش می دهد. به همین دلیل بهتر است برنامه هایی مثل حمام بخار یا سونا یا امثال آن را تا یک ماه به تعویق انداخت.
  6. در هفته اول از اینکه مرتباً خم شده و یا با شدت فین کنید پرهیز کنید.

صفحه اينستاگرام دکتر سليماني

نکته آخر

هر جراح در پایان کاشت مو، مجموعه دستورالعمل های پس از عمل خود را ارائه می کند و بهترین کار این است که توصیه های پزشک خود را دنبال کنید. علاوه بر این، مناسب ترین زمان برای بهبودی در نهایت به خود شما بستگی دارد، بنابراین هر میزان وقت برای بهبودی کامل نیاز دارید صرف کنید. همچنین به یاد داشته باشید که رشد موهای جدید حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد ولی در برخی موارد ممکن است این زمان به 6 ماه هم برسد؛ بنابراین به جای آنکه با نگرانی منتظر نخستین رشته مو باشید، خودتان را مشغول کار یا سرگرمی جدید کنید . هنگامی که موهای شما برای نمایش بزرگ خود حاضر شوند، شما می توانید با اعتماد به نفس و راحتی بیشتری زندگی کنید.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

اصلاح طراحی خط رویش مو با کاشت

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-25تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

نحوه‌ی صحیح شستشوی مو بعد از کاشت

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-20تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

روش کاشت مو در محل اسکار

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-17تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

تعداد جلسات و مدت زمان کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-07تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

چرا پس از کاشت مو سردرد میگیریم؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-26تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

اهمیت بانک مو در عمل کاشت مو چیست؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-23تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

اقدامات لازم بعد از کاشت مو به روش FIT

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-11تاریخ بروز رسانی : 1400-05-12

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-30تاریخ بروز رسانی : 1400-05-20

ماندگاری کاشت مو چقدر است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-29تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

کاشت ریش و سبیل به روش FUT

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-21تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان زخم پوست سر

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

درد سوزشی و بی حسی ران

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

شاداب و سلامت نگهداشتن موها در تابستان

دکتر سهیلا طاهری [ متخصص پوست و مو ]

11 سوال در ارتباط با پلاسما تراپی

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

انواع کربوهیدرات‌ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)

[ 1400-07-01 ]دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

ارتباط بین کم خونی و کم شنوایی

[ 1400-07-01 ]دکتر سعید ملایری [ شنوایی شناسی ]

بیماری هیدرآدنیت چیست؟

[ 1400-06-31 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

سونوگرافی دستگاه گوارش برای تشخیص چه بیماری‌هایی انجام می‌شود؟

[ 1400-06-31 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

عوامل تشدیدکننده باز شدن منافذ پوست

[ 1400-06-31 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

توصیه‌هایی جهت کاهش عوارض رنگ مو

[ 1400-06-31 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربردها، معایب و مزایای رادیولوژی

[ 1400-06-31 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آیا آرتروز زانو قابل درمان است؟

[ 1400-06-31 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

پارگی یا سوراخ شدن مثانه

[ 1400-06-31 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض عدم درمان پارگی رباط صلیبی زانو

[ 1400-06-31 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درمان قطعی افتادگی صورت با هایفوتراپی

[ 1400-06-31 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

راه های جلوگیری از لاغری صورت طی رژیم

[ 1400-06-31 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

[ 1400-06-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

مزایای بکارگیری لیزر اندولیفت چیست؟

[ 1400-06-31 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص ناتوانی جنسی ناشی از نشت وریدی آلت با سونوگرافی

[ 1400-06-31 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

PRP (پی آر پی) مو چیست؟

[ 1400-06-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

[ 1400-06-30 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

[ 1400-06-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

تزریق آنزیم بینی چه کاربردی دارد و برای چه کسانی مناسب است؟

[ 1400-06-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

لاغری سریع با رژیم های سخت

[ 1400-06-30 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان غیر جراحی درد ناشی از آرتروز زانو در کلینیک درد

[ 1400-06-29 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

راکوتان چیست؟

[ 1400-06-29 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت