کلینیک پوست ارکیده - پوست ، مو و زیبایی

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است ؟

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.orkideclinic.ir
آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان شریعتی ، بین چهارراه اداره برق و ولیعصر ، روبروی کوچه 54 تلفن مطب : 32225455 - 038

در میان روش های لاغری با دستگاه، استفاده از دستگاه RF کاربرد فراوانی داشته و با توجه به نوع استفاده ی این دستگاه، به عنوان لاغری موضعی، می توان گفت لاغری موضعی با دستگاه RF یکی از سالم ترین، کم خطرترین و ارزان ترین روش های لاغری می باشد. روش لاغری موضعی با دستگاه RF به شما کمک می نماید تا بتوانید به بدنتان فرم دهید و همچنین بدنی متناسب داشته باشید.

لاغری موضعی با دستگاه RF هم زمان با اینکه سلول های چربی را از بین می برد؛ با تاباندن امواج رادیوفرکوئنسی موجب می شود تا پوست همان ناحیه سفت شود و همچنین از شل شدن و افتادگی پوست، بعد از اینکه چربی ها حذف شد جلوگیری می کند. با استفاده از انرژی کم رادیو فرکوئنسی، این تکنولوژی نوین در پوست موجب می شود تا گرمای مناسبی تولید شود تا بلافاصله پوست شروع به صاف شدن و همچنین سفت شدن کند.

لاغری موضعی با دستگاه RF این توانایی را دارد که پوست صورت، گردن، بازو و شکم را آهسته و به صورت مؤثر، سفت نماید؛ به همین خاطر است که به این روش، اتوی پوست و یا لیفتینگ بدون جراحی نیز میگویند. همچنین تکنولوژی RF در لاغری موضعی با دستگاه RF را می توانیم راهی مناسب برای درمان سلولیت در نظر گرفت. اگر بخواهید ازنظر پزشکی نیز این موضوع را بررسی کنید باید بگوییم که ثابت شده می باشد که این درمان، می تواند انواع پوست و کلاژن ها را بازسازی و سفت نماید. گزینه ی مناسب تر نسبت به جراحی این گزینه است تا بتوانید پوست خودتان را از علائم پیری حفظ کنید.

لاغری، کاهش سایز و کاهش وزن از اقداماتی است که با بکارگیری روشهای مختلف از جمله لیپولیز لیزری، در کلینیک ارکیده شهرکرد انجام می شود. لطفا جهت هماهنگی با این مرکز و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.

مزایای لاغری موضعی با RF

  1. یکی از مزایای رادیوفرکوئنسی این است که علاوه بر لاغری موضعی می تواند با ارسال انرژی و هدف قرار دادن کلاژن، پوست را نیز بکشد و سفت کند. به این ترتیب زمانی که رژیم لاغری و ورزش به بن بست می خورد، دستگاه آر اف با موفقیت وارد میدان عمل می شود. برنامه ی درمان با هدف فرم دهی به بدن و لاغری موضعی ناحیه هایی مانند صورت و گردن، بالای بازوها، شکم، ران، باسن، لگن، زانو، ساق پا، مچ پا و سینه، طراحی می شود.
  2. لاغری موضعی با دستگاه آر اف درمانی غیرتهاجمی و غیر جراحی است.
  3. این درمان، برای انواع پوست مناسب است.

افراد مناسب جهت لاغری موضعی با RF

متقاضی رادیوفرکوئنسی (RF) فردی است که می خواهد بدنی متناسب تر داشته باشد، چربی های اضافی را از بین ببرد و مشکل سلولیت را رفع کند. چنانچه بیمار از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشد و به هیچ گونه عفونت یا بیماری پوستی در ناحیه درمان مبتلا نباشد، فقط چند عارضه ی خاص وجود دارد که باعث منع انجام درمان می شود. لاغری با آر اف به بیماران مبتلا به اختلال حسی پوست توصیه نمی شود؛ چون در این حالت بیمار نمی تواند ناراحتی و حس خود را در طول درمان به خوبی گزارش دهد و به این ترتیب احتمال آسیب دیدگی وجود دارد .

اگرچه هیچ شواهدی دال بر خطرناک بودن رادیوفرکوئنسی برای بانوان باردار وجود ندارد؛ اما بهتر است لاغری با آر اف تا پس از زایمان به تأخیر انداخته شود. مهم تر از همه این که بیمارانی که در بدن، دستگاه های الکتریکی مانند پیس میکر (ضربان ساز قلب) یا پروتزهای فلزی، مانند صفحه های دندانی، دریچه های قلب یا مفصل های ران فلزی مصنوعی دارند، نمی توانند تحت درمان با RF قرار بگیرند؛ چون جریان یافتن انرژی RF در بدن با دستگاه های داخل بدن، تداخل ایجاد می کند یا پروتزها را گرم می کند و سلامت بیمار را به خطر می اندازد.

لاغری موضعی با RF

چگونگی لاغری موضعی با RF

کرم بی حسی موضعی با توجه به میزان تحمل درد بیما،ر اندکی قبل از شروع درمان روی پوست زده می شود تا پوست به طور جزئی بی حس شود. کرم بی حسی قبل از شروع درمان با الکل از روی پوست پاک می شود. لاغری موضعی با رادیوفرکانسی معمولاً با استفاده از ترکیبی از امواج رادیویی دوقطبی و تک قطبی روی ناحیه، انجام می شود تا حرارت مورد نظر در بازه ی ایمن درمان به دست آید. بسته به این که از چه دستگاهی استفاده می شود، متخصص دستگاه را روی ناحیه مورد نظر می کشد تا دستگاه، دقیق تر روی بدن هدایت شود و انرژی آر اف را به نقاط مورد نظر تحویل دهد. به این ترتیب انرژی به طور یکنواخت به تمام نقاط می رسد.

کرم، ژل یا روغن روان کننده روی پوست زده می شود تا بین هندپیس دستگاه و لایه های سطحی پوست مانند یک مانع عمل کند و از ساییده شدن پوست جلوگیری کند. سپس متخصص، درمان را شروع می کند. در طی این درمان، سلول های چربی، گرم می شود. این بافت پیوندی شل عمدتاً از آدیپوسیت تشکیل می شود و انرژی را به صورت لیپید (چربی) ذخیره می کند. حرارت RF آدیپوسیت ها را وادار به آزاد کردن اسیدهای چرب در سیستم لنفاوی می کند تا سیستم لنفاوی در مرحله بعد آن ها را از بدن دفع کند. آدیپوسیت ها پس از آزاد کردن اسیدهای چرب کوچک می شوند. به این ترتیب تناسب دلخواه به دست می آید.

پس از اتمام درمان، ژل یا لوسیون خنک کننده یا کمپرس سرد روی پوست گذاشته می شود. بعضی دستگاه ها برای محافظت از پوست در برابر گرما، مجهز به مکانیسم خنک کننده ی داخلی هستند تا درمان، راحت تر شود.

بهبودی پس از انجام لاغری موضعی با RF

برخی بیماران بلافاصله پس از درمان آر اف لاغری، با قرمزی خفیفی مواجه می شوند که شبیه به آفتاب سوختگی است و معمولاً به سرعت برطرف می شود. اکثر بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان در محل کار حاضر شوند و فعالیت های معمول خود را دنبال کنند. متخصص به بیمار توصیه می کند که در صورت لزوم از ژل ها، کرم ها یا لوسیون های تسکین دهنده استفاده کند یا موضع درمان را مرطوب و خنک کند.

اقدامات لازم قبل و بعد از لاغری موضعی با RF

پس از لاغری با آر اف نیاز به هیچ مراقبت خاصی نیست، البته موارد زیر جهت احتیاط بیشتر توصیه می شود:

نتایج درمانی لاغری موضعی با (RF)

با توجه به این که از چه دستگاهی برای درمان استفاده می شود، ممکن است توصیه شود که ۸ تا 10 جلسه آر اف به صورت دو بار در هفته، یا ۸ جلسه آر اف در فواصل یک تا دو هفته ای تکرار شود. در هر حال از هر دستگاهی که استفاده شود، درمان باید ماهی یک بار انجام شود تا نتیجه ی به دست آمده حفظ شود. متخصص، طرح درمانی مناسب را با توجه به نیازها و اهداف خاص هر بیمار تهیه می کند.

طرح درمان به گونه ای تهیه می شود که نتیجه ی درازمدت به دست آید، اگرچه بیمار از همان جلسه ی اول متوجه تغییر می شود. هرچند رژیم لاغری و ورزش کردن شرط لازم نتیجه گرفتن از درمان نیست؛ اما چنانچه بیمار مرتب ورزش کند و رژیم غذایی سالمی در پیش بگیرد، نتیجه ی بهتری به دست می آید. نوشیدن آب نیز برای دفع مایعات تولیدشده از بدن بسیار مهم است. بیمارانی که این توصیه های ساده و مهم را رعایت کرده اند، به نتیجه ای چشمگیر دست یافته اند.

عوارض جانبی لاغری موضعی با RF

بیمار در طول درمان هر بار که انرژی RF به پوست و بافت زیر آن می رسد، حرارتی را حس می کند. عوارض جانبی لاغری با آر اف که چندان شایع نمی باشد می توان به ورم، قرمزی یا کبودی محل درمان و اطراف آن اشاره کرد که معمولاً ظرف چند ساعت تا چند روز برطرف می شود. برخی بیماران نیز تا چند روز پس از RF با خشکی پوست ناحیه درمان مواجه می شوند. مرطوب کردن پوست با آلوئه ورا به رفع خشکی پوست کمک می کند.

برخی بیماران، استفاده از دستگاه RF برای لاغری، متوجه زیاد شدن ادرار می شوند. ادرار به این علت زیاد می شود که سیستم لنفاوی، مایعات اضافی را که در طول درمان آزاد شده و بین سلول های ناحیه درمان جمع شده از طریق ادرار دفع می کند.

تزریق چربی به طور تخصصی در شهر کرد، از جمله اقداماتی است که توسط دکتر خسروانی متخصص پوست انجام می شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

آراف فرکشنال چیست؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-03تاریخ بروز رسانی : 1400-06-06

روشهای لاغری سریع کدامند؟

کلینیک پوست ارکیده[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-05-21تاریخ بروز رسانی : 1400-05-23

با کرایولیپولیز چگونه لاغر شویم

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-17تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

لاغری موضعی با امواج رادیوفرکوئنسی

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-05-05تاریخ بروز رسانی : 1400-06-30

تأثیر مزوتراپی بر لاغری

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-04-20تاریخ بروز رسانی : 1400-04-21

پارگی تاندون شانه چیست و چگونه میتوان از آن جلوگیری کرد؟

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

نحوه استفاده از کرم تریامسینولون استوتاید

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

ریزش سکه ای ریش در آقایان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

وقتی دست یا پا را گچ میگیرند

دکتر علیرضا مقتدری [ فلوشیپ اینترونشنال درد ]

میکروپیگمنتیشن چطور انجام می‌شود؟

[ 1400-06-09 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

آیا استفاده از امواج فرکانس رادیویی دردناک است؟

[ 1400-06-09 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

مزایای اوزون تراپی برای مو و پوست سر

[ 1400-06-09 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

آیا می‌توان در دوران جنینی سندروم داون را تشخیص داد؟

[ 1400-06-08 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

مراحل کانتورینگ صورت

[ 1400-06-08 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

پس از بلفاروپلاستی پلک بالایی منتظر چه نتایجی باشیم؟

[ 1400-06-08 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

مراقبت های ویژه و نکات قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو

[ 1400-06-08 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

لیزر موهای زائد آقایان

[ 1400-06-08 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

جراحی های زیبایی پستان شامل چه مواردی می شود؟

[ 1400-06-08 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

مزایای استفاده از ارتوزهای اندام فوقانی

[ 1400-06-08 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

برجسته‌سازی زاویه فک با تزریق فیلر

[ 1400-06-08 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

بلاک گانگلیون های ایمپار چگونه انجام می شود؟

[ 1400-06-08 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

اهمیت تزریق چربی در زیبایی

[ 1400-06-08 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

نحوه انجام مزوتراپی چگونه است؟

[ 1400-06-08 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

موارد قابل تشخیص در سونوگرافی تیروئید

[ 1400-06-08 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

افزایش کلاژن پوست با اکسنت

[ 1400-06-08 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کفش طبی چه مزایای درمانی دارد؟

[ 1400-06-08 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

تعداد جلسات و مدت زمان کاشت مو

[ 1400-06-07 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

جراحی بسته‌ی زانو برای چه افرادی انجام می‌شود؟

[ 1400-06-07 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

بررسی منیسک های زانو با سونوگرافی

[ 1400-06-07 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

لیزر عروق خونی صورت

[ 1400-06-07 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

[ 1400-06-07 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت