دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی

آیا کک و مک درمان می شود؟

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.doctormodaresi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان مرداویج ، چهارراه رسالت ، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ تلفن مطب : 36703885 - 031

کک و مک همان لکه های مایل به قهوه ای پوست است که بدون اینکه آسیبی برای سلامتی داشته باشد، می تواند برای فرد از لحاظ زیبایی آزاد دهنده محسوب گردد. دانشمندان تاکنون موفّق شده اند تا عوامل مختلفی را به ایجاد شدن کک و مک ارتباط دهند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به مواردی همچون: وراثت، افزایش سن، مواجهه ی طولانی مدّت با نور آفتاب، تغذیه ی نامناسب و مشکلات هورمونی اشاره کرد.

البتّه لازم به ذکر است که از میان موارد ذکر شده نقش وراثت در شیوع این بیماری بیشتر از سایر موارد می باشد و به طور کلّی، افرادی که رنگ پوست و موی آن ها روشن تر است بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند و این افراد بهتر است که روش های درمان کک و مک صورت را با جدّیت بیشتری دنبال نمایند؛ زیرا احتمال بازگشت این عارضه ی پوستی در این افراد بیشتر است. بعد از وراثت، عوامل دیگری همچون مشکلات هورمونی نیز می توانند به میزان قابل توجّهی احتمال شیوع این مشکل پوستی را افزایش دهند و به همین دلیل است که مبتلایان به این عارضه ی پوستی باید ضمن استفاده از روش های درمان برای ریشه کن سازی این مشکل، مشکلات هورمونی خود را نیز برطرف نمایند تا احتمال عود این بیماری کاهش یابد.

کک و مک یا لکه قهوه ای عبارت است از یک خال یا لکه تیره رنگ که بر روی پوست به وجود می آید و بیشتر در پوست صورت، سینه، جلوی بازوها و پشت دست ها دیده می شود. کک و مک به صورت لکه های کوچک قهوه ای رنگ یا برنزه ای است که در افراد دارای پوست روشن و موی بلوند یا قرمز و چشم های آبی، سبز یا خاکستری به وجود می آید. این لکه ها معمولاً در اوایل عمر هر فرد بر روي پوست او ظاهر مي شوند و معمولاً تعداد آن ها در ماه های تابستان زیاد می شود و در زمستان به خودي خود محو می شوند. علائم کک مک معمولاً بعد از سنين ۴۰ تا ۴۵ سالگي برطرف مي شود.

کلینیک دکتر رامین مدرسی در اصفهان، با توجه به نوع پوست و میزان فراگیری کک و مک برروی پوست، می تواند ارائه دهنده بهترین روش درمان کک و مک برای شما باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

دلایل پیدایش کک و مک
عوامل مختلفی در به وجود آمدن کک مک نقش دارد که شامل ژنتیک، بیماری ها (مانند اگزرودرما پیگمنتوسام که یک بیماری نادر است که موجب افزایش حساسیت پوست در برابر امواج ماوراء بنفش مانند نور آفتاب می شود) و مواجهه با نور خورشید می باشد. علت کک و مک صورت، وجود سلول های خاصی در پوست است که رنگ دانه ای به نام ملانین تولید می کنند. ملانین همان ماده ای است که باعث رنگی شدن پوست می شود.

وقتی که نور خورشید به پوست بدن می تابد، باعث می شود که پوست برای محافظت از لایه های زیرین خود اقدام به تولید مقدار بیشتری از رنگ دانه ملانین کند. حال اگر این ملانین در یک نقطه بیشتر ساخته شود، منجر به تشکیل کک و مک خواهد شد. علاوه بر آن، نور خورشید باعث می شود که کک و مک هایی که از قبل در پوست وجود داشته اند، رنگ تیره تری پیدا کند. باید به خاطر داشت که نور خورشید آنقدر قدرت دارد که می تواند بعضی از سلول های پوست را به سلول های سرطانی خطرناکی تبدیل کند. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می کنند که پوست بدن همواره با استفاده از ضد آفتاب و محافظت کننده های مناسب در برابر نور خورشید حفاظت شود. این کار باعث می شود که از ظهور کک و مک و لکه های پیری نیز تا حد زیادی جلوگیری شود.

زمان مراجعه به پزشک جهت درمان کک و مک

افرادی که از قبل دچار لکه های قهوه ای یا تغییر رنگ مشهود در پوست خود بوده اند، باید در اسرع وقت برای مشاوره به پزشک مراجعه کنند. پزشک بر روی این افراد یک معاینه دقیق انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که این لکه ها حالت پیش سرطانی نداشته باشد. این لکه ها ممکن است بر روی پوست حالت پیش رونده داشته باشد و مرز آن ها به صورت نامنظم و رنگ آن ها به شکل غیرمعمولی مانند سیاه، قرمز یا صورتی باشد؛ بنابراین حتماً لکه هایی بر روی پوست خود را که بعد از مدتی خوب نمی شود و يا شکل نامنظم و اندازه بزرگ دارند، جدی بگیرید. اگر هر گونه لکه ای با این مشخصات و مشکوک به کک و مک بر روی پوست خود مشاهده کردید، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

مزایای رفع کک و مک با لیزر

ابتدا به مزایای این روش می پردازیم. ممکن است از شنیدن اینکه بر خلاف بسیاری از عمل های زیبایی که با لیزر انجام می گیرد، عمل رفع کک و مک با لیزر یک عمل نسبتاً ارزان و کم هزینه است. علاوه بر آن، نرخ موفقیت این روش در درمان کک و مک به طور قابل توجهی بیشتر از سایر درمان ها می باشد. در واقع در اغلب افرادی که از این روش استفاده می کنند، خال های پوستی ناخواسته، به طور کامل برطرف می شود.

از مزایای دیگر این روش می توان به بدون درد بودن آن اشاره کرد، به طوری که حتی افرادی که بیشترین عدم رضایت را از این عمل اظهار کرده اند، فقط از ناراحتی مختصری که بعد از عمل احساس کرده اند، شکایت داشته اند. در واقع درد و ناراحتی ناشی از عمل رفع کک و مک با لیزر به قدری محدود است که بسیاری از پزشکان قبل از این عمل از هیچ گونه عامل بی حسي برای بیمار استفاده نمی کنند. مراقبت های بعد از عمل هم در این روش نسبتاً ساده و راحت است. در نواحی مورد عمل ممکن است کمی حالت پوسته پوسته ایجاد شود که معمولاً بعد از مدت کوتاهی می افتد و علائم آن برطرف می شود.

چگونگی درمان کک و مک با لیزر

پزشک متخصص پوست ابتدا لکه های کک و مک روی پوست شما را به طور کامل بررسی می کند تا اگر کک و مک های پیش سرطانی در آن ها وجود دارد، بتواند آن را تشخیص دهد. اگر پزشک کک و مک های سرطانی بر روی پوست شما پیدا کند، ممکن است شما را برای نمونه برداری (بیوپسی) معرفی کند؛ اما اگر کک و مک های روی پوست شما حالت نرمال داشته و فقط ناشی از نور آفتاب باشد، پزشک به کار خود ادامه می دهد و در مرحله بعد از شما می خواهد که پوست خود را به طور کامل تمیز کنید. بعد از تمیز کردن پوست، بسته به میزان تحمل شما در برابر درد، احتمالاً از یک کرم بی حسی یا بسته های یخ و یا بی حسی موضعی بر روی پوست شما استفاده می شود.

هنگامی که پوست شما بی حس شد، لکه های کک و مک با استفاده از نور لیزر سوزانده می شود. این عمل حدود ۴۵ دقیقه زمان می برد. وقتی که همه کک و مک ها سوزانده شدند، یک کرم آنتی بیوتیک و یک کرم ضد آفتاب با دامنه حفاظتی کامل بر روی پوست شما مالیده می شود تا وقتی که از کلینیک خارج می شوید، نور آفتاب به پوست شما آسیبی نرساند. ممکن است بعد از عمل لیزر، شما احساس کنید که خال های کک و مک برجسته تر و نمایان تر شده اند، اما جای نگرانی نیست زیرا با گذشت زمان، این لکه ها خشک می شوند و می ریزند. در اینجا تصاویری از قبل و بعد از عمل رفع کک و مک با لیزر برای شما نشان داده شده است که به خوبی نشان می دهد این روش در درمان کک و مک کارایی بسیار خوبی دارد.

بهبودی بعد از درمان کک و مک با لیزر

بهبودی کامل بعد از عمل رفع کک و مک با لیزر به حدود یک و نیم هفته زمان نیاز دارد. دوره بهبودی بعد از این عمل شامل چند مرحله مشخص می باشد:

بهترین روش لیزر درمانی برای درمان کک و مک

انواع مختلفی از روش های لیزر درمانی وجود دارد که ارائه دهندگان آن ها همگی مدعی اثربخش بودنشان هستند، اما در عمل فقط تعداد محدودی از این روش ها کارایی لازم را دارند. بهترین نوع لیزر برای درمان کک و مک، لیزر غیر تهاجمی می باشد. انواع رایج لیزر غیر تهاجمی که برای رفع کک و مک مورد استفاده قرار می گیرد، عبارت است از:

  1. لیزر کیو سوئیچ
  2. لیزر الکساندرایت

معایب درمان کک و مک با لیزر

روش لیزر برای درمان کک و مک، از معایب و محدودیت هایی هم برخوردار است. در برخی موارد این عمل، امکان پوسته پوسته شدن یا ایجاد خون مردگی وجود دارد، هر چند که این علائم خیلی به ندرت باعث ایجاد ناراحتی برای بیمار می شود. بعضی از افراد بیان کرده اند که در اولین روز بعد از عمل رفع کک و مک با لیزر، پوست آن ها خیلی حساس شده و احساس سوختن از آفتاب را داشته اند. با این حال باید دانست که این حالت معمولاً به مدت کوتاهی باقی می ماند و بعد از زمان کوتاهی به خودی خود برطرف می شود.

هزینه درمان کک و مک با لیزر

عوامل متعددی در تعیین هزینه عمل رفع کک و مک با لیزر دخالت دارند. اول، تعداد لکه هایی که باید از روی پوست صورت یا قسمت های دیگر بدن شما محو شود. اگر تعداد کک و مک ها بر روی قسمت خاصی از پوست شما خیلی زیاد باشد، ممکن است لازم باشد که هزینه بیشتری در مقایسه با وقتی که فقط چند کک ومک مثلاً بر روی گونه های شما باشد، پرداخت کنید.

نوع لیزر مورد استفاده نیز نقش مهمی در تعیین هزینه درمان کک و مک دارد، زیرا برخی از روش ها می توانند در هر زمان فقط یک لکه کک و مک را درمان کنند، در حالی که بعضی دیگر از انواع لیزر می توانند تمام آن قسمت از پوست که کک و مک در آن وجود دارد را به صورت یک جا درمان کنند. برای آگاهی از هزینه درمان کک مک با لیزر در کلینیک دکتر رامین مدرسی اصفهان با شماره تلفن 36703885 - 031 تماس حاصل فرمایید.

بی شک ظهور عوارض پیری در هیچ فرهنگ و زمان و مکانی، خوش آیند نخواهد بود. همشهریان گرامی جهت رفع علائم پیری در پوست صورت، دست ها و گردن می توانید با اقدام به بهترین تزریق چربی در اصفهان، نزد پزشکان مجربی که در این حوزه فعالیت دارند، پوستی جوان و باطراوت داشته باشید بدون درگیری با عوارضی که از عدم تبحر پزشک ناشی می شود.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

کاشت مو و هر آنچه باید درباره آن بدانید

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

بیماری ام اف چیست

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

تشخیص و درمان به موقع خونریزی ناشی از عمل

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

اسکین تگ یا منگوله پوستی چیست؟

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

واسکولاریته در سونوگرافی چیست؟

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

مراقبت های ویژه و نکات قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

خواص بی نظير مصرف پای مرغ

شبکه اطلاع رسانی پزشک آن لاین [ پرتال اطلاع رساني ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ادامه درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

درمان فتق

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

فتق چیست

دکتر عباسعلی نصر اصفهانی [ متخصص جراحی عمومی ]

لیزر درمانی مؤثر برای رفع لک های صورت

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علت درد استخوان ساعد دست

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

شناسایی و تشخیص انزال تاخیر یافته

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

آستین طبی لنف ادم چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

درمان انواع اسکولیوز

دکتر علی فرخانی [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

درباره تغییر و اصلاح سبک زندگی بیشتر بدانید

دکتر پونه دورودی [ کوچینک سلامت و زیبایی ]

درمان پیری و رفع چروک های دست با تزریق چربی

دکتر راضیه ایرجی [ متخصص پوست و مو ]

هماتوم یا شکستگی لاله گوش چیست ؟

دکتر علی رفسنجانی [ جراحی پلاستیک و زیبایی ]

برای خط اخم چند سی سی ژل لازم است؟

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سندرم خستگی مزمن (CSF) چیست و چگونه رفع میشود؟

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

بوتاکس؛ کاربردها، نحوه تزریق، عوارض، مراقبتها، هزینه

دکتر پارسا نوایی [ پوست ، مو و زیبایی ]

چگونه زنان مبتلا به واژینیسموس و همسرانشان می توانند از نظر جنسی رشد کنند؟

دکتر میترا مولائی نژاد [ متخصص سلامت جنسی و باروری ]

فول بادی و توتال بادی در لیزر شامل چه قسمت هایی میشوند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بعد از بیوپسی پستان به چه مراقبتهایی نیاز است؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاتتر چیست و کاتتر گذاری چه کاربردی دارد؟

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

آیا کاشت ابرو برای آقایان خوب است؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

رادیوگرافی برای تشخیص آبسه دندان

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روشهای درمان متخصصان طب فیزیکی برای ضعف رفتن دست

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
دکتر پرستو خسروانی - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drkhosravani.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر رضا رباطی - متخصص پوست و مو
دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


www.drrobati.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر مجید حقیقت - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر مجید حقیقت

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.drhaghighat.ir
دکتر علی فرخانی - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drfarkhani.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت