دکتر هما فاتحی - پوست و مو

تزریق ژل چگونه موجب جوانسازی پوست میشود؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031

بدون شک بخش قابل توجهی از زیبایی انسان ها در گرو پوستشان است. البته شاید بتوان گفت این زیبایی بیشتر از همه در صورتشان خلاصه می شود. داشتن صورتی زیبا و عاری از عیب و نقص آرزوی هر کسی است. شاید در این بین پوست نقش اساسی تری را عهده دار باشد. داشتن پوست صاف و یکدست و بدون چین و چروک زیبایی تان را صدچندان خواهد کرد. شما می توانید با تزریق ژل صورت بازگشت جوانی و نشاط به خود را شاهد باشید.

بالارفتن سن، عوامل محیطی، بیماری و یا تغذیه نامناسب از جمله عوامل تأثیرگذار بر چین و چروک های بدن هستند. امروزه از متد های مختلفی برای کاهش این خط و خطوط استفاده می شود. شاید بتوان گفت ساده ترین و نتیجه بخش ترین راهکارتزریق ژلدر این نواحی است. البته این ژل ها کاربردهای دیگری هم دارند. فرم دادن به صورت و گونه ها را می توان از ویژگی های منحصربه فرد آن ها دانست.

تزریق ژل از موثرترین اقدامات جوانسازی پوست است که توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان قابل انجام می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و هماهنگی با مطب دکتر فاتحی با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

فیلر یا ژل جوانسازی

نوعی از پرکننده های پوستی را که از ترکیبات مختلفی تشکیل شده اند فیلر یا ژل گویند. لازم به ذکر است که انتقال این مواد به زیر پوست به وسیله تزریق انجام می شود. تزریق این مواد به بخش های مختلف پوست موجب افزایش حجم این ناحیه می گردد و اثرات پیری را کاهش می دهد. با گذشت زمان تولید کلاژن در پوست به حداقل می رسد و با بالا رفتن سن، جوانی و شادابی ظاهر شما ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرد. فیلر ها از جنس های مختلفی ساخته شده اند؛ و فرمول های مختلف ساخته شدن آن ها، موجب می شود که فیلرها خواص متفاوتی داشته باشند و برای بخش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

فیلرها از جمله سریع ترین و امن ترین متدهای جوانسازی پوست به شمار می روند و می توانند ظاهر جذابی برایتان رقم بزنند. مواد مختلفی در طی دوران تکامل این ژل ها مورد استفاده قرار گرفته اند؛ که خوشبختانه روز به روز بر کیفیتشان افزوده شده است. این فیلرها از انواع مواد موجود در بدن انسان و دیگر جانداران و حتی برخی مواد مصنوعی ساخته می شوند.تزریق ژلبه صورت سرپایی انجام می گیرد و در بخش های مختلفی از صورت مانند خط اخم، خط خنده، فرم دهی گونه، فک و … کاربرد زیادی دارد.

این عمل زیبایی می تواند چهره فرد را دستخوش تغییرات مثبتی قرار دهد و موجب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی در افرادی شود که نگران چهره خود هستند. تزریق فیلر از پرکاربردترین شیوه های جوانسازی و فرم دهی صورت است؛ که امروزه در کلینیک های زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این کار حتما می بایست توسط پزشک ماهر انجام گیرد. چراکه در صورت عدم اجرای صحیح احتمال ایجاد مشکلاتی در صورت شخص بسیار زیاد است و امکان دارد علاوه بر زیبایی سلامتیش هم به خطر بیفتد.

جوانسازی با تزریق ژل

انواع ژل مورد استفاده در تزریق

برایرفع چین و چروک پوستی از ژل های مختلفی استفاده می شود. امروزه تزریق فیلر یا ژل با تنوع بالایی صورت می گیرد. برخی از انواع ژل موجود در بازار شامل موارد زیر است:

هیالورونیک اسید را می توان محبوب ترین ماده پر کننده چین و چروک پوستی دانست. البته این ماده به صورت طبیعی در زیر پوست وجود داشته و توسط بدن تولید می شود؛ که به علت عوارض افزایش سن مقدار آن کمتر شده و پوست چروک می شود. از این رو در مواد تزریقی جدید برای رفع چین و چروک از آن بهره می برند. نتایج حاصل از تزریق فیلرهای هیالورونیک اسید، معمولاً خیلی زود ظاهر می شوند. البته این موضوع به مهارت پزشک و سوخت و ساز بدن فرد نیز بستگی دارد. چراکه در برخی افراد، ظهور آن به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. این نوع ژل عوارض جانبی خاصی نداشته و بیشتر افراد می توانند کاندیدای استفاده از آن باشند. عموماً ماندگاری نتیجه ی این تزریق بین یک تا دو سال خواهد بود. تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است؛ که برخی از آن ها نشان می دهند که تزریق مکرر هیالورونیک اسید سبب تحریک تولید کلاژن به صورت طبیعی می شود و همین امر سبب کاهش چین و چروک ها در طی زمان خواهد شد.

این گروه از پرکننده ها در واقع شامل مواد آزمایشگاهی هستند که به صورت طبیعی در پوست وجود ندارند. البته شاید این مواد عوارض بیشتری داشته باشند؛ اما تأثیر خود را مدت زمان بیشتری حفظ خواهند کرد چرا که بدن آن ها را جذب نمی کند. از آن جا که این فیلرها به صورت طبیعی در بدن نیستند، این امکان وجود دارد که پس از تزریق، پس زده شوند. شاید ماندگاری طولانی تر، دلیل مهمی برای انتخاب ژل مصنوعی توسط برخی افراد باشد. با این وجود استفاده از فیلرهای طبیعی می تواند گزینه ایده آل تری برای افراد متقاضی تزریق ژل باشد.

این مواد در دسته اولین تولیدات در زمینهتزریق فیلر یا ژلقرار می گیرند. جالب است بدانید ژل تشکیل شده از کلاژن از بدن گاو گرفته می شد. این کار به خوبی انجام می شد تا اینکه بدن برخی بدان واکنش آلرژیک نشان داد. همین امر موجب گردید تا استقبال از آن ها کمتر شود. البته امروزه شیوه های نوین تری در پردازش کلاژن صورت گرفته است. این ماده به صورت مصنوعی تولید و در تزریق ژل و فیلر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برخی معتقدند نتایج تزریق ژل صورت تشکیل شده از کلاژن، بهتر از نوع گرفته شده از بدن جانوران است. تزریق این فیلرها موجب تقویت شرایط پوست، بهبود ساختار آن و همچنین از بین بردن خط و خطوط چهره افراد می شود. پروتئین طبیعی کلاژن، بر روی استخوان ها و لیگامنت های فرد نیز تاثیر مثبتی از خودش نشان می دهد.

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل و فیلرمزایای زیادی برای پوست دارد. این باعث شده تا این روش روز به روز متقاضیان بیشتری داشته باشد. این مزایا شامل موارد زیر است.

 1. رفع خط خنده و خط اخم.
 2. برطرف کردن چین و چروک اطراف لب و چشم.
 3. درمان گودی زیر چشم و بهبود پف و سیاهی اطراف آن.
 4. جوانسازی دست و بهبود زیبایی آن.
 5. فرم دهی صورت.
 6. نتایج بعد از پایان تزریق قابل مشاهده است.
 7. در صورت عدم رضایت از نتیجه قابل برگشت و اصلاح است.
 8. عدم نیاز به جراحی و بی هوشی.
 9. دوران بهبودی کوتاه و بازگشت سریع فرد به فعالیت های روزمره.
 10. عدم امکان ابتلا به مشکلات عفونی و بیماری های خاص.
 11. طبیعی بودن نتایج حاصل از تزریق فیلر.
 12. افزایش چشمگیر اعتماد به نفس در فرد با رسیدن به شکل ظاهری مطلوب.

معایب تزریق ژل

تزریق ژلدر حالت کلی موجب زیباتر و جوان تر شدن فرد می گردد. در صورتی که این عمل در مراکز معتبر انجام گیرد بدون عارضه خواهد بود. این فرآیند می تواند نتایجی کاملاً طبیعی را به دنبال داشته باشد. ریسک انجام آن در برابر بسیاری از متدهای دیگر زیبایی، بسیار پایین به نظر می رسد. همان طور که می دانیم تزریق ژل هم مانند هر روش درمانی دیگر ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. هر چند این روش جزو روش های بدون عارضه محسوب می شود؛ اما ممکن است عوارضی زودگذر در برخی افراد بر جای بگذارد. برخی از عوارض تزریق ژل در زیر آمده است.

 1. کبودی یا خون مردگی در ناحیه ی تزریق که حداکثر تا یک هفته بعد از بین می رود.
 2. در صورت عدم تبحر پزشک ممکن است رگ های خونی آسیب ببینند.
 3. واکنش های آلرژیک که برخی افراد ممکن است از خود نشان دهند. یا بر اثر تزریق ژل غیر استاندارد ایجاد شود.
 4. عدم ایجاد فرم دلخواه که می توان با ماساژ آن را تا حد زیادی برطرف کرد.

کاندیداهای مناسب تزریق ژل و فیلر

بیشتر افرادی که برای تزریق فیلرصورت مراجعه می کنند، کاندیدا های مناسبی برای انجام این فرآیند هستند؛ اما به هر حال برای تزریق فیلر نیز همانند بسیاری از فعالیت های دیگر مربوط به زیبایی، محدودیت هایی نیز وجود خواهد داشت. استفاده از فیلر، محدودیتی برای جنس های مختلف ندارد و هم مرد و هم زن می توانند از این شیوه برای بخشیدن طراوت و جذابیت بیشتر به چهره خود استفاده کنند.

افرادی که دائماً سیگار مصرف نمی کنند، انتظاری واقع بینانه از نتیجه نهایی تزریق فیلر دارند، از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند، با بیماری های مزمن خونی و عصبی دست و پنجه نرم نمی کنند، به انواع حادی از آلرژی ها دچار نیستند و پوست آن نیز کیفیت نسبتاً خوبی دارد، بهترین گزینه ها برای پشت سر گذاشتن این فعالیت به شمار می روند.

قیمت تزریق ژل

قیمت تزریق ژل یا فیلر در کلینیک های مختلف متفاوت است. همچنین هر پزشک ممکن است دستمزد متفاوتی برای خود در نظر بگیرد. به طور کلی این قیمت بر اساس خدماتی که ارائه می شود تفاوت دارد نمی توان برای آن یک قیمت ثابت بیان کرد؛ اما می توان گفت عواملی وجود دارند که بر روی قیمت تزریق ژل تأثیرگذارند. این عوامل شامل موارد زیر می باشند.

ماندگاری جوانسازی با تزریق ژل

ماندگاری ژل به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله برند، وضعیت جسمی فرد، نوع ژل مورد استفاده و …. حداقل زمانی که برای ماندگاری ژل در نظر گرفته می شود 12 ماه است؛ اما به صورت استاندارد اثر این تزریقات و فرم دهی بین 18 ماه تا دو سال نیز ممکن است به طول بینجامد. از این رو نمی توان بدان به چشم یک درمان دائمی نگاه کرد. البته این موقتی بودن را نیز می توان یک حسن دانست. چرا که اگر زیبایی مورد انتظار پس از انجام تزریق حاصل نشود نگرانی از بابت ماندگاری آن وجود ندارد.

پس از پایان دوران اثر فیلر روی صورت، فرد می تواند تزریق دیگری را انجام بدهد. البته اهمیت بسیار زیادی دارد که بین انجام دو تزریق، زمان کافی وجود داشته باشد. معمولا توصیه می شود که افراد پس از تزریق، بین 4 تا 6 ماه صبر کنند و سپس تزریق دیگری انجام دهند. البته این زمان، بسته به میزان ماندگاری فیلر در صورت فرد دارد؛ و برای هر شخص، متفاوت خواهد بود. تزریق ژل دائمی نیست اما با تکرار این فرآیند، می توان برای سال های زیادی از اثرات آن در بخش های مختلف بدن، بهره مند شد.

امروزه تزریق بوتاکس به یکی از امور رایج در کلینیک های پوست و زیبایی بدل شده است. این خدمت مقرون به صرفه، با کمترین عوارض می تواند بسیاری از آثار و علائم افزایش سن را بطور موقت رفع کند. شما می توانید برای تزریق بوتاکس به مراکز پزشکی پوست و مو مراجعه نمایید و از انجام این عمل در اماکن نامعتبر و غیر مجاز اکیداً بپرهیزید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-30تاریخ بروز رسانی : 1400-04-31

هایفو چیست و چه مزایایی دارد؟

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-27تاریخ بروز رسانی : 1400-04-28

جوانسازی پوست با لیزر اربیوم

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-04-27تاریخ بروز رسانی : 1400-04-27

نحوه صحیح تزریق ژل لب چگونه است؟

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-04-26تاریخ بروز رسانی : 1400-04-27

لیزر فرکسل چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-26تاریخ بروز رسانی : 1400-04-28

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

دکتر مریم ملکی[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-23تاریخ بروز رسانی : 1400-04-25

روش انجام میکرونیدلینگ

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-04-21تاریخ بروز رسانی : 1400-04-22

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

رژیم غذایی بعد از جراحی روده بزرگ

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

درمان زخم پوست سر

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

درد قفسه سینه در کودکان و نوجوانان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

كم كارى تيروييد در طب سنتى

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

چطور بفهمم او معتاداست يا نه؟ - قسمت دوم

دکتر محمد آذربایجانی [ اعصاب ، روان و مشاوره ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سه دلیل مهم که باعث افتادن نوک بینی پس از جراحی بینی می شود

دکتر مسعود جعفری پور [ فلوشیپ فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت ]

درد زانو چیست، چه عللی دارد و چگونه درمان میشود؟

[ 1400-04-31 ]دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

ویژگی‌های لیزر الکساندرایت کندلا

[ 1400-04-31 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

[ 1400-04-30 ]دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

روش‌های آنالیز پوست برای تشخیص سرطان پوست

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

نحوه انجام و مزایای تزریق ژل لب طبیعی

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

[ 1400-04-30 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

روش‌های تصویربرداری تشخیص سرطان تیروئید

[ 1400-04-30 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آلت تناسلی دفن شده یا مخفی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

عوارض جراحی تعویض جزئی مفصل زانو چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

درباره تزریق فیلر بیشتر بدانید

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

آیا کاشت مو به روش FIT عوارضی هم دارد؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

کاربرد لیزرکیوسوئیچ (Q-Switch) در پزشکی زیبایی چیست؟

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی که لازم است در مورد سونوگرافی بدانیم

[ 1400-04-30 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

درمان لک صورت با مزوتراپی

[ 1400-04-30 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

درباره دستگاه آی پی ال بیشتر بدانید؟

[ 1400-04-30 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

تزریق چربی در کدام نواحی صورت و بدن انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آیا تنگی کانال نخاعی لامبار (پایین کمر) قابل درمان است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

نحوه عملکرد و کاربرد لیزر CO2 فرکشنال

[ 1400-04-30 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

ماستیت چه بیماری است؟

[ 1400-04-30 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

جوانسازی دور چشم با چه روشهایی قابل انجام است؟

[ 1400-04-30 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

مزوتراپی جوانسازی چیست و چگونه انجام میشود؟

[ 1400-04-30 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تقویت مو با روشهای مزوتراپی و پی آر پی

[ 1400-04-29 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]
دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو
دکتر مریم ملکی

متخصص پوست و مو


www.doctormaleki.com
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت