کلینیک پوست ارکیده - پوست ، مو و زیبایی

برای رفع ریزش مو از چه روشهایی میتوان استفاده کرد

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.orkideclinic.ir
آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان شریعتی ، بین چهارراه اداره برق و ولیعصر ، روبروی کوچه 54 تلفن مطب : 32225455 - 038

ریزش مو مسئله ای است که در هر سنی، افراد را آزار می دهد. ریزش مو علل مختلفی دارد. برای درمان ریزش مو باید ابتدا علل ایجادکننده را درمان کرد. باید به این نکته توجه کرد که رشد موها روندی زمان بر است و به صبر و حوصله نیاز دارد. راهکارهای متعددی برای تحریک رشد ریشه های مو وجود دارند که این زمان را تا جای ممکن کوتاه می کنند. از سویی این مورد نیز قابل توجه است که روش های درمانی ریزش مو می توانند حجم موها را افزایش دهند و موها را پرپشت تر نشان دهند. در ادامه به معرفی انواع روش های درمانی ریزش مو می پردازیم.

در کلینیک دکتر پرستو خسروانی در شهرکرد، انواع روشهای درمان ریزش مو از قبیل پی آر پی، پی آر اف، مزوتراپی، لیزر درمانی و کاشت مو به طور کاملا تخصصی انجام می شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگ با این مرکز با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.

درمان با دارو

ماینوکسیدیل (روگین) یکی از رایج ترین داروهای درمان ریزش مو است که بیشتر برای بانوان استفاده می شود. فیناستراید (پروپشیا) برای درمان الگوی ریزش موی مردانه مؤثر بوده و به صورت قرص مصرف می شود. داروهای دیگری مانند اسپیرونولاکتون و دوتاسترید وجود دارد که به صورت خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد.

پی آر پی مو

برای انجام پی آر پی پزشک مقداری از خون شما را می گیرد و با سانترفیوژ و چرخاندن آن پلاکت ها را از بقیه سلول ها جدا می نماید و سپس پلاکت ها را به قسمت مایع خون شما (پلاسما) می رساند. به این دلیل که پلاکت ها دارای صدها پروتئین اختصاصی به نام فاکتورهای رشد هستند که به بهبود بدن کمک می کنند.

از آنجایی که پلاسمای غنی از پلاکت دارای پلاکت های بیشتری نسبت به خون معمولی است، اغلب برای درمان زخم، پارگی تاندون و درد آرتریت استفاده می شود.

در حال حاضر بعضی از پزشکان از پی آر پی برای درمان ریزش مو استفاده می کنند. پزشکان پی آر پی را با یک سوزن کوچک به پوست سر تزریق می کنند. ایده روش پی آر پی این است که عوامل رشد به ایجاد یا تحریک فولیکول های مو کمک می کنند.

مزوتراپی مو

استفاده از مزوتراپی به عنوان یکی از بهترین روش های درمان ریزش مو شناخته می شود که بسیاری از افراد به عملکرد آن اطمینان دارند و از آن استفاده می کنند. مزوتراپی از ریزش مو جلوگیری می کند و همچنین موهای جدید را برای رشد کردن تحریک می کند.

درمان نمودن ریزش مو با روش مزوتراپی یکی از روش های غیرتهاجمی می باشد که در آن به وسیله سوزن هایی که بسیار ریز هستند موادی به لایه های زیر اپیدرم پوست تزریق می شود. سوراخ هایی که در سطح سر برای استفاده کردن از روش مزوتراپی مو ایجاد می شود بسیار سطحی است و نیازی نیست نگران آن باشید. مکانیسم عمل درمان ریزش مو. به وسیله مزوتراپی مکانیکی و شیمیایی می باشد که عملکرد آنها عبارت می باشد از:

مزوتراپی مکانیکی

در درمان ریزش مو به روش مزوتراپی مکانیکی، سوزن را در درون یک سوراخ که زیر پوست ایجاد کرده اند فرو می کنند تا فرایند از این طریق شروع شود. پوست سر زمانی که این ماده را دریافت کند الاستین و کلاژن زیادی تولید خواهید کرد که این دو عنصر از جمله مهم ترین عناصری می باشد که باید در پوست وجود داشته باشد.این تزریقاتی که روی سر، انجام می شود هیچ آسیبی به کلاژن های سطح پوست وارد نمی کند و همچنین آنها را حذف هم نمی کند، درصورتی که کلاژن های جدیدی را می سازد که با دیگر کلاژن های سطح پوست ترکیب می شوند.

مزوتراپی شیمیایی

در این روش مزوتراپی برای درمان ریزش مو، ترکیباتی که فعال هستند و بر روی اندام های موردنظر تزریق می شوند، موجب تحریک اندام های سر می گردند. به عنوان مثال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که گردش خون ضعیفی داشته باشد از یک مایع گشادکننده عروق استفاده می کنند و همچنین درصورتی که التهاب بیش ازحدی داشته باشید از داروهایی که ضدالتهاب هستند استفاده می نمایند.

کیفیت ماده ای که برای درمان ریزش مو روی سر تزریق می شود بسیار مهم است و پزشک باید به این موردتوجه بسیار زیادی داشته باشد. برای انجام دادن این روش از لیدوکایین مایع استفاده می شود که پزشک با استفاده از پنبه و یا گاز استریل مایع را روی سر ماساژ می دهد و باعث بی حسی موضعی در ناحیه پوست سر می شود. بعد از ۴۵ دقیقه قطره های کوچکی دارو و مواد مزوتراپی را به ناحیه های پوست سر تزریق می کنند. برای اینکه شما نتیجه این روش را مشاهده کنید باید ۶ الی ۸ جلسه به کلینیک مراجعه کنید.

رفع ریزش مو

لیزرتراپی

لیزرتراپی مو با لیزرهای کم توان یا لیزر سرد (LLLT: Low-level laser therapy) روش درمانی قدیمی و منسوخ شده از نوع غیر جراحی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است که امروزه دیگر استفاده چندانی ندارند.

کاشت مو

بهترین روش درمان برای ریزش موی ارثی کاشت و پیوند مو است. در این روش شاخه های کوچکی از پوست حاوی یک تا ۱۵ تار مو از پشت یا سمت دیگر سر به یک منطقه ی دیگر انتقال داده می شود. ممکن است بعد از انجام عمل ظاهر خوب و جالبی نداشته باشد؛ اما به خوبی بعد از مدتی نتایج عالی آن نمایان می شود.

کاشت مو به روش FUT:

در این روش با برداشت یک برش نواری از پشت سر، واحدهای فولیکولی موجود در نوار برداشته شده را استخراج می کنند و سپس این فولیکول ها را در قسمت کم پشت یا طاس سر قرار می دهند. این روش یکی از ابتدایی ترین روش های پیشرفته ی کاشت مو بوده است که هنوز هم بسته به شرایط کاربرد دارد.

کاشت مو به روش FIT:

در روش FUE یا FIT به جای برداشت نوار پوستی، واحد های فولیکولی مو، دانه به دانه از پوست سر برداشته می شود و بعد از نگه داشتن آن ها در موادی مخصوص، در پوست ناحیه ی موردنظر کاشته می شود.

کاشت مو به روش BHT:

در این نوع کاشت مو، علاوه بر استفاده از ابزار، محل برداشت واحد های فولیکولی مو نیز متفاوت است. این نوع کاشت مو برای افرادی که بانک موی خوبی ندارند، مناسب است. به همین دلیل، واحدهای فولیکولی علاوه بر سر از بدن افراد نیز برداشت می شود البته فقط از دو ناحیه سینه و زیر ریش امکان برداشت وجود دارد. در روش BHT موی استخراجی فقط باید از دو ناحیه مذکور برداشت شود، درغیراین صورت ماندگاری خود را از دست می دهد.

کاشت مو به سوپرترکیبی:

همان طور که از عنوان مشخص است، این روش ها ترکیبی از دو یا چند روش بالا هستند. ترکیب روش های کاشت موی FUT و FIT روش ترکیبی نام دارد و برای کسانی مناسب است که ریزش موی بیشتر یا سطح طاسی گسترده تری دارند. در این روش ابتدا با روش FUT نواحی ریزش مو پر می شوند و سپس از طریق FIT فرایند تراکم صورت می گیرد. برای کسانی که علاوه بر داشتن سطح طاسی گسترده، بانک موی خوبی هم ندارند، از روش سوپرترکیبی استفاده می شود. از ترکیب روش ترکیبی و روش BHT، فرایند کاشت موی سوپرترکیبی حاصل می شود.

کاشت مو به روش Super SUT:

این روش برای سرعت بخشیدن به فرایند کاشت مو ابداع شده و نوع سرعت یافته ی روش های BHT و FIT است. در این روش با کمک دستگاهی خودکار واحد های فولیکولی مو در زمان کمتر و با سرعت بیشتری برداشت می شوند.

کاشت مو به روش Super FUE:

کاشت مو به این روش از طریق دستگاه هایی خاص انجام می شود که فرایند برداشت و کاشت مو به طور خودکار انجام می شود. همان طور که قبلاً ذکر شد این روش هم بر پایه ی روش FIT است و تنها تفاوت در استفاده از ابزارها و کاهش زمان عمل است.

کاشت مو به روش Micro FIT:

تنها تفاوت این روش با FIT، در استفاده از ابزارهای دقیق تر و مینیاتوری برای برداشت مو است. استفاده از این ابزارها علاوه بر افزایش تراکم، عوارض فرایند کاشت مو در روش های قبلی را نیز کاهش می دهد.

کاشت مو به روش FCI:

کاشت مو در این روش از طریق سلول های بنیادی و در آزمایشگاه ها انجام می شود. این فرایند به این صورت است که از بانک موی فرد یا فرد دیگری تعدادی واحد فولیکولی برداشته می شود و آن را در محیط آزمایشگاه و به کمک تجهیزات و آزمایش ها چند برابر می کنند. این امر محدودیت بانک مو را تا حد زیادی برطرف می کند، اما این روش هنوز در مرحله تحقیقات باقی مانده و نمی توان موفقیت آن را صددرصد تضمین کرد.

کاشت مو به روش DHI:

این روش به این صورت انجام می شود که واحدهای فولیکولی مو با ابزاری مخصوص که به آن قلم DHI یا قلم چوی گفته می شود، استخراج شده و در مدت زمان کمی، مستقیماً در ناحیه ی موردنظر کاشت می شود؛ بنابراین فاصله ی زمانی برداشت و کاشت تا اندازه زیادی کاهش می یابد.

تزریق چربی به طور تخصصی در شهر کرد، از جمله اقداماتی است که توسط دکتر خسروانی متخصص پوست انجام می شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32225455 - 038 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

ترمیم مو به روش HRT چکونه است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-07-19تاریخ بروز رسانی : 1400-07-21

PRP (پی آر پی) مو چیست؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-06-30تاریخ بروز رسانی : 1400-06-31

علت های ریزش مو چیست؟

دکتر مینا رضایی[ کوچینگ سلامت ]تاریخ انتشار : 1400-03-29تاریخ بروز رسانی : 1400-05-28

PRP (پی آر پی) مو چیست؟

کلینیک پوست ارکیده[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-02-30تاریخ بروز رسانی : 1400-04-01

کاربرد بلاک عصب های اسپلانکینیک و سلیاک

دکتر حسین عدل خو [ فوق تخصص کنترل و درمان درد ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

نحوه استفاده از کرم تریامسینولون استوتاید

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

بیماریهای استخوان و معافیت سربازی

دکتر علیرضا مقتدری [ فلوشیپ اینترونشنال درد ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

وقتی دست یا پا را گچ میگیرند

دکتر علیرضا مقتدری [ فلوشیپ اینترونشنال درد ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

ریزش سکه ای ریش در آقایان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

سابسیژن چیست و چگونه انجام میشود؟

[ 1400-07-26 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

بهبود چروک و آکنه با پیوند سلول‌های بنیادی فرد به پوست خود

[ 1400-07-26 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

تأثیر اندرمولوژی در لاغری چگونه است؟

[ 1400-07-26 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

نمونه برداری از پستان به چه دلیلی انجام می شود؟

[ 1400-07-26 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

درمان خطوط و چین و چروک گردن با لیزر

[ 1400-07-26 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

لیزر خط ریش مردان برای چه کسانی مناسب است؟

[ 1400-07-26 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

امگا 3 و تاثیراتش بر روی بدن

[ 1400-07-26 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

ترمیم موی بانوان چگونه انجام میشود؟

[ 1400-07-25 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

روش‌های درمان درد استخوان دنبالچه

[ 1400-07-25 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

متخصص اورولوژی با چه اندام هایی سرو کار دارد؟

[ 1400-07-25 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

بیماری گال چگونه ايجاد می شود؟

[ 1400-07-25 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

آنچه در مورد جراحی لیفت ابرو باید بدانیم

[ 1400-07-25 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

آرنج تنیس بازان (اپی کندیلیت خارجی) چگونه درمان میشود؟

[ 1400-07-25 ]دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

تغذیه در دوران کرونا

[ 1400-07-25 ]شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

هر آنچه درباره رشد قد باید بدانید

[ 1400-07-25 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

رفع تعریق زیر بغل با تزریق بوتاکس

[ 1400-07-24 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

مقایسه کاشت ابرو با روش‌های دیگر زیباسازی ابروها

[ 1400-07-24 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

جراحی پلک در چه مواردی انجام می‌شود؟

[ 1400-07-24 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص بیماریهای آقایان با سونوگرافی

[ 1400-07-24 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

دوران نقاهت پس از جراحی استئوتومی زانو

[ 1400-07-24 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

آیا استفاده از ویبراتور می‌تواند موجب لاغری و کاهش سایز شود؟

[ 1400-07-24 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

عوارض راکوتان برای پوست

[ 1400-07-24 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر امیر منصور شیرانی - متخصص بیماریهای دهان و دندان
دکتر امیر منصور شیرانی

متخصص بیماریهای دهان و دندان


www.doctorshirani.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت