دکتر محسن سلیمانی - پوست و مو

چرا ابروها پس از کاشت میریزند؟

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drsoleimani.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین تلفن مطب : 36290689 - 031

ابرو یکی از مهم ترین اعضای صورت است که در زیبایی افراد نقش زیادی را ایفا می کند. به همین دلیل افراد همواره به دنبال راهکارهایی هستند که ابروهای خود را زیباتر کرده و ظاهری متفاوت به چهره خود ببخشند. کاشت ابرو یکی از روش های تأیید شده و اثرگذار برای حالت دهی به ابروها و حفظ زیبایی افراد است. ماندگاری این روش بسیار بالا است و می تواند یک زیبایی دائمی را به افراد هدیه دهد. در بعضی افراد ممکن است موهای کاشته شده پس از کاشت ابرو شروع به ریزش کنند و ابرو خالی شود. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می دهد و در بیشتر موارد قابل درمان است.

ریزش ابروها پس از گذشت یک هفته تا یک ماه از کاشت ابرو، طبیعی بوده و رشد مجدد پس از ۴ تا ۵ ماه شروع شده و نتیجه نهایی رشد ابروها بعد از گذشت یک سال مشخص می شود. در صورت رعایت برخی موارد پس از کاشت ابرو می توان از ریزش موهای آن جلوگیری کرد. البته به یاد داشته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. با رعایت کامل توصیه ها و دستورات پزشک می توان از ریزش ابروها پس از کاشت جلوگیری کرده و همیشه ابروهایی خوش فرم و زیبا داشت.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

هدف از کاشت ابرو

علل ریزش ابرو

مزایای کاشت ابرو

علل ریزش ابروها پس از کاشت

ضعف ابروهای کاشته شده

در بیشتر موارد موهای کاشته شده برای ابروها بسیار ضعیف هستند و قدرت کافی برای رشد را ندارند. در نتیجه چند روز پس از کاشت می ریزند. این ریزش معمولاً ده تا دوازده روز پس از کاشت ابروها اتفاق می افتد و کاملاً طبیعی است؛ چراکه موهای ریخته شده ساقه های ابرو هستند و ریشه آن ها هنوز سالم است. با رعایت دستورات پزشک و تقویت ریشه ابروها بعد از کاشت، موهای کاشته شده دوباره رشد خواهند کرد و جای هیچ گونه نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که نتایج واقعی کاشت ابرو 8 تا 12 ماه بعد از کاشت خود را نشان می دهند؛ بنابراین ریزش ابروهای کاشته شده در روزهای اول نگران کننده نیست.

عدم مراقبت صحیح از ابروها بعد از کاشت

با وجود اینکه کاشت ابروها یک روش غیرتهاجمی است؛ اما یک نوع جراحی است؛ بنابراین باید زمانی اقدام به این کار کنید که فرصت کافی برای مراقبت از ابروهای تازه را داشته باشید و در دوره نقاهت به اندازه کافی از بدن خود مراقبت کنید. روزهای اولیه پس از کاشت روزهای طلایی برای تقویت موهای کاشته شده و حفظ آن ها است. پس همه توصیه های پزشک باید به دقت رعایت شوند. در این روزها ممکن است کمی احساس درد و سوزش داشته باشید و محل پیوند کمی ورم کند؛ اما جای نگرانی نیست زیرا پزشک با تجویز داروهای مناسب آن ها را کنترل خواهد کرد.

نکته مهم این است که نباید ابروهای خود را دست کاری کنید و باید محل پیوند را همواره تمیز نگه دارید. همچنین از انجام فعالیت های ورزشی و دیگر فعالیت هایی که منجر به عرق کردن ابروها می شود خودداری کنید. رعایت همه این موارد باعث تقویت ریشه موها شده و از ریزش آن ها جلوگیری می کند. به خاطر داشته باشید که تمیز نگه داشتن محل پیوند بسیار مهم است؛ زیرا این کار باعث جلوگیری از ایجاد عفونت در محل درمان شده و سلامت موهای کاشته شده را حفظ می کند. نکته دیگر اینکه همه توصیه های پزشک باید در درازمدت رعایت شوند تا ابروها تثبیت شده و همیشه زیبا و جذاب باشند.

صفحه اينستاگرام دکتر سليماني

کاشت ابرو در کلینیک نامعتبر

کاشت ابرو یک عمل تخصصی است و باید توسط پزشک بامهارت، باتجربه و متخصص انجام گیرد. پزشک باید بانک موها را به درستی تشخیص دهد و موهای مناسب را طی فرایندی خاص برداشته و در محل مناسب در ابروها قرار دهد. فرایند برداشت و کاشت موها بسیار حساس و تخصصی است؛ بنابراین اگر پزشک مهارت و تخصص کافی برای انجام این کار را نداشته باشد، ریشه های موها در جای درستی قرار نمی گیرند و پس از مدتی می ریزند.

عدم بررسی علت کم پشتی و ریزش ابروها قبل از کاشت

کاشت ابرو روش های مختلفی دارد و همه این روش ها برای همه افراد مناسب نیستند. به دلیل اینکه کم پشتی ابروها یا ریزش آن ها قبل از کاشت به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. دلایلی مثل افزایش سن، عوامل ارثی، مصرف بعضی داروها، سبک زندگی و… از عوامل ریزش ابروهای طبیعی در افراد هستند. پزشک قبل از انتخاب روش کاشت ابرو برای هر فرد، او را به طور کامل مورد معاینه قرار می دهد تا دلیل اصلی ریزش ابروها را پیدا کند. در بعضی موارد پزشک ممکن است پس از پیدا کردن دلیل ریزش ابروها و قبل از شروع کاشت، استفاده از برخی داروها یا رعایت بعضی موارد را توصیه کند تا علت برطرف شود.

پس از فهمیدن دلیل ریزش، پزشک بهترین روش را انتخاب کرده و در زمان مناسب کاشت ابروها را انجام می دهد. اگر در طول فرایند معاینه پزشک دقت کافی را به کار نبندد یا تخصص و مهارت لازم را نداشته باشد، علت ریزش ابروها را اشتباه تشخیص می دهد؛ بنابراین روش درستی برای کاشت انتخاب نمی شود و موهای کاشته شده قبل از اینکه قدرت لازم برای رشد را به دست بیاورند، شروع به ریزش می کنند. این موضوع به ریشه موها هم آسیب می رساند و امکان رشد مجدد موهای ریخته شده نیز وجود ندارد.

بارداری و شیردهی

تغییرات هورمونی در دوران بارداری بر روی موهای فرد تأثیر گذاشته و باعث ضعیف شدن آن ها می شود. به همین دلیل زنان زیادی را می بینیم که در دوران بارداری ریزش مو و ابرو را تجربه می کنند. همچنین در دوران شیردهی نیز کمبود مواد مغذی در بدن مادر باعث تضعیف موها و ریزش آن ها می شود. درصورتی که شخص قبل از بارداری ابروهای خود را کاشته باشد، موهای کاشته شده می ریزند. این امر طبیعی است و در بعضی موارد پس از طی شدن این دوران ابروها دوباره به حالت طبیعی برمی گردند؛ اما در مواردی نیز ممکن است نیاز به درمان مجدد وجود داشته باشد. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که کاشت ابرو را زمانی که دیگر قصد باردار شدن ندارید، انجام دهید.

درمان ریزش ابرو پس از کاشت

برای دریافت بهترین نتیجه و کمک به روند رشد ابروهای کاشته شده، معمولاً استفاده از داروها یا روش های مکمل رشد مو مانند مزوتراپی، PRP، استفاده از ماینوکسیدیل و غیره توصیه می شود. همچنین تغذیه مناسب و مصرف مکمل هایی مانند ویتامین E و گروه B پیش از اقدام به کاشت ابرو و حتی پس از آن می تواند در روند رشد ابروهای کاشته شده تأثیر به سزایی داشته باشد. بهترین کار مراجعه حضوری و مشاوره توسط پزشک و بررسی شرایط برای انجام کاشت ابرو می باشد. همچنین معاینه های بعد از انجام پیوند ابرو نیز می تواند از ریزش ابروهای کاشته شده جلوگیری کند.

عوارض احتمالی بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو هم یک نوع روش جراحی است و جراحی با یکسری مشکلاتی پس از آن همراه است، در صورت بروز هر کدام از این علائم حتماً پزشک خود را در جریان بگذارید و برای بهبود به توصیه پزشک گوش دهید.

عمل کاشت مو برای کسب نتایج مطلوب، نیازمند مهارت و تجربه پزشکی است که اقدام به این جراحی می نماید. به همین دلیل توصیه می شود؛ کاشت مو را نزد پزشکان مجرب و مراکز مجازی مانند کلینیک بهین در اصفهان انجام دهید. این مرکز با سالها تجربه در زمینه کاشت مو، و ارائه نتایجی فوق العاده در این زمینه، یکی از تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

مدت زمان رشد مو بعد از کاشت

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-05تاریخ بروز رسانی : 1401-02-07

پیوند ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-03تاریخ بروز رسانی : 1401-02-05

مراقبتهای قبل و بعد کاشت ریش

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-31تاریخ بروز رسانی : 1401-02-01

روشهای کاشت ابرو با موی طبیعی

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-28تاریخ بروز رسانی : 1401-01-29

مصرف قرص هیرویت بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-23تاریخ بروز رسانی : 1401-01-23

قرص سیلدنافیل بعد از کاشت مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-19تاریخ بروز رسانی : 1401-01-21

آیا ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-12-24تاریخ بروز رسانی : 1401-01-08

علت نکروز در کاشت مو چیست؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-11-19تاریخ بروز رسانی : 1400-11-20

علت عفونت بعد از کاشت مو چیست؟

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-10-30تاریخ بروز رسانی : 1400-11-02

آیا کاشت ابرو دائمی است؟

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-10-29تاریخ بروز رسانی : 1400-11-02

علت انحراف چشم چیست؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

مشكلات پوستی همراه با مصرف کورتون

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

سفید کردن پوست با منوبنزن

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

آیا مصرف قرصهای ضدبارداری ایجاد لک میکند؟

کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

خواص شگفت انگیز آرژنین تراپی

دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

علت زود جذب شدن ژل لب چیست؟

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

نحوه استفاده از کرم تریامسینولون استوتاید

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

آیا کم آبی باعث کمر درد (دیسک کمر) می شود؟

[ 1401-02-17 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

علت انحراف چشم چیست؟

[ 1401-02-16 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

[ 1401-02-16 ]دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

آشنایی با رادیوگرافی قفسه سینه

[ 1401-02-16 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

علل و درمان بی میلی و سردمزاجی جنسی در مردان

[ 1401-02-16 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

انواع مشکلات و بیماری های ناخن

[ 1401-02-16 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ساک حاملگی کلابه و سایز آمبریو کوچک یعنی چیست؟

[ 1401-02-16 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

کاربرد محلول ریوانول

[ 1401-02-16 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تزریق پی آر پی چگونه به درمان درد کمک میکند؟

[ 1401-02-14 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

چگونه دچار گودی کمر نشویم؟

[ 1401-02-14 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

کاربرد مزوژل برای جوانسازی و رفع چین و چروک

[ 1401-02-14 ]دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

فیلرهایی که برای زیر چشم مناسب هستند

[ 1401-02-14 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

جوانسازی پوست با روشهای تزریقی

[ 1401-02-14 ]دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

مراقبتهای بعد از عمل پلک چیست؟

[ 1401-02-14 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

تشخیص سندروم داون با سونوگرافی NT

[ 1401-02-14 ]دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

اختلال نعوظ چیست؟

[ 1401-02-14 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

کاربرد لیزر پرتوان در کاهش درد و التهاب بیماری های عصبی عضلانی

[ 1401-02-12 ]دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

زیبایی و جوانسازی پوست با لیزر

[ 1401-02-12 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

سونوگرافی جهت تشخیص آسیت شکم

[ 1401-02-12 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

ورزش برای درمان قوز کمر

[ 1401-02-12 ]دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

جوش یکی از عوارض درمان های ترکیبی اسکار آکنه

[ 1401-02-12 ]دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

اصلاح کلاب فوت نوزادان با بریس دنیس براون

[ 1401-02-12 ]دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
شهزاد محمدیان - متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا
شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


www.armitaclinic.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت