کلینیک پوست صدف - پوست ، مو و زیبایی

آشنایی با مدرن‌ترین و مؤثرترین روشهای جوانسازی پوست

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]آدرس وب سایت : www.sadafclinic.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند ، بلوک آ ، طبقه سوم ، کلینیک صدف تلفن مطب : 32240827 - 031

جوانسازی پوست یکی از انواع درمان های زیبایی برای بازگرداندن شادابی جوانی به پوست صورت است. جوانسازی پوست صورت را با روش های مختلف جراحی و بدون جراحی انجام می دهند. با توجه به عمق درمان پوست، روش های جوانسازی با هم تفاوت دارند. جوانسازی پوست صورت می تواند تقارن را به صورت بازگرداند و می توان به صورت موضعی برای درمان چین و چروک ها، شل شدگی و افتادگی پوست و جای زخم ها اقدام کرد. در ادامه به مدرن ترین و مؤثرترین روش های جوانسازی پوست می پردازیم.

کلینیک تخصصی پوست صدف در اصفهان ، آماده ارائه خدمات جوانسازی به شما مراجعین محترم می باشد. در این مرکز انواع روشهای نوین جوانسازی، اعم از لیزرها و متدهای مختلف، به کار گرفته می شود؛ تا پوستی شاداب و با طراوت را به شما هدیه نماید. لطفاً جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 8 - 32240827 و 32214564 تماس حاصل فرمایید.

عوامل تأثیرگذار در پیری پوستی

برای استفاده از بهترین روش های جوانسازی پوست، قبل از هر چیز باید مشکل شناخته شود تا روش درمان درست تجویز شود. در میان عوامل متعددی که روند پیری پوست صورت را تسریع می کنند، عواملی مانند آفتاب، سیگار و به طور کلی آلودگی های محیط اطراف، بیشترین نقش را در سرعت بخشیدن روند پیری صورت دارند. مهم ترین عوامل پیر شدن پوست عبارتند از:

جوانسازی پوست صورت با لایه بردارهای شیمیایی

از این روش برای برطرف کردن چین و چروک و جوانسازی پوست، یک محلول اسیدی، معمولاً گلیکولیک اسید یا تری کلرواسیتیک اسید روی پوست مالیده شده، سلول های پوست را شل کرده و لایه های بالایی اپیدرمیس را برمی دارد. تأثیر این روش بر اساس عمق نفوذ ماده ی لایه بردار متفاوت است که نوع و قدرت محلول مورد استفاده، آن را تعیین می کند. لکه های پیری، بد رنگی، جلوگیری از رشد بافت های مستعد سرطانی شدن و محو کردن اسکارهای سطحی استفاده می شود.

روش‌های جوانسازی پوست

جوانسازی پوست صورت با لیزر درمانی

لیزر می تواند خطوط متوسط تا عمیق را برطرف کرده و رنگ، بافت و سفتی پوست را به میزان چشمگیری بهبود بدهد. توانایی لیزر برای هدف گرفتن سلول هایی خاص در لایه های متفاوت پوست باعث شده که بتواند عوارضی چون خال لکه شرابی (پورت واین)، ماه گرفتگی رنگ دار و رگ های عنکبوتی را درمان کند. همچنین لیزر می تواند حفره های به جا مانده از آکنه و بسیاری از اسکارها را محو کند.

جوانسازی پوست صورت با پی آر پی

به غیر از سلول های قرمز و سفید، خون ما دارای جزء دیگری به نام پلاکت می باشد. این پلاکت حاوی فاکتورهای رشدی است که باعث تحریک بافت های بدن برای تولید سلول های جدید می شود. ابتدا حدود ۴۰-۲۰ سی سی از خون شما گرفته می شود. این کار بسیار شبیه به دادن یک آزمایش خون معمولی است. خون جمع آوری شده شما در داخل یک لوله که حاوی ژل پی آر پی است ریخته می شود. سپس لوله، در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرار می گیرد و در ۲ مرحله حدود ۱۰ دقیقه چرخانده می شود. نیروی گریز از مرکز دستگاه، اجزای خون شما را از هم جدا می کند. پلاکت های تغلیظ شده هم از بقیه خون جدا می شوند. حالا PRP که شامل عوامل رشد فراوان و سلول های بنیادی است، آماده ی تزریق می باشد.

جوانسازی پوست صورت با جراحی لیفت صورت

امروزه تکنیک های مختلف با نتایج بسیار خوب برای جراحی لیفت صورت وجود دارد. این تکنیک ها در میزان و محل برش جراحی و دسترسی به لایه های مختلف صورت با هم فرق دارند و درصد نتایج مثبت هر روش بسته به نوع روش جراحی لیفت صورت و سن بیمار و میزان پیری و افتادگی بافت های صورت متفاوت می باشد. برای جراحی لیفت صورت معمولاً برش های جلوی گوش و پشت گوش نیاز می باشد که وسعت این برش، بستگی به نظر جراح پلاستیک بر پایه معاینه صورت بیمار تعیین می گردد. در مواردی نیاز به برش اضافه زیر چانه برای دسترسی به عضله و بافت های نرم و چربی گردن می باشد. با پیشرفت تکنیک های جراحی امروزه تلاش بر این است که وسعت محل برش کاهش داده شود تا از عوارض ناشی از برش جراحی از جمله تخریب محل رویش مو، اسکار و تغییرات رنگ پوست در محل برش جلوگیری می شود.

هدف از انجام جراحی لیفت صورت اصلاح موارد مطرح کننده پیری صورت از جمله چین نازولبیال، ناحیه مرز بین صورت و گردن و شکل گردن می باشد. جراحی لیفت صورت بیمار را به شکل و زیبایی دوران جوانی خود فرد بازمی گرداند.در عین حال جراح بهتر است روشی را انتخاب کند که علاوه بر نتایج مثبت همراه با کمترین میزان عوارض ناشی از جراحی از جمله اسکار و جا به جا شدن محل رویش مو باشد.

جوانسازی پوست صورت با لیزر دی اکسید کربن

جوانسازی پوست با لیزر CO2 جای جوش را محو می کند، پوست آسیب دیده زیر نور خورشید را مجدداً جوان می کند و بافت و تون پوست را بهبود می بخشد. به این منظور با توجه به عمق درمان، این روش ممکن است تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی بر روی بیمار انجام شود. لیزر لایه بیرونی به نازکی کاغذ پوست و لایه درم را با دقت بالا و سرعت زیاد برمی دارد. پوست در نتیجه بخار شدن آب موجود در بافت، منقبض و محکم می شود.

جوانسازی پوست صورت با لیزر کلاژن

سفت کردن پوست با لیزر معمولاً با هدف تحریک تولید کلاژن زیر سطح پوست انجام شده و باعث سفت شدن پوست می شود. این درمان می تواند باعث از بین رفتن خطوط ریز، خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک های ایجاد شده بر روی صورت شود که معمولاً این علائم در نتیجه افزایش سن در افراد مشاهده می گردد. به این ترتیب با استفاده از روش های درمان غیرتهاجمی امکان بازیابی شرایط عادی و جوانی پوست وجود خواهد داشت.

یکی دیگر از روش های جوان سازی صورت استفاده از لیزر اربیوم می باشد که برای زیباسازی پوست بسیار مؤثر است. این لیزر علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جای جوش، در درمان پیری پوست خصوصاً شلی پوست و چروک های دور چشم و دور دهان هم کاملاً مؤثر است. به جای تابیدن نور لیزر با شعاع بزرگ در لیزرهای قدیمی، ستون هایی از نور لیزر با شعاع هایی بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده می شود، لذا مناطقی از سطح پوست (اپیدرم) عملاً سالم می ماند. در واقع در این نوع لیزر مناطقی از سطح پوست آسیب نمی بیند و بیشترین نور تابیده شده از این نوع لیزر وارد لایه میانی پوست می شود، یعنی درست جایی که باید لیزر آنجا اثر کند تا بتواند مشکلات فوق را بهبود بخشد؛ چراکه علت اصلی مشکلات فوق خرابی لایه میانی پوست یا همان درم می باشد، به طوریکه کلاژن پوست در این ناحیه قرار دارد و تابیدن نور این لیزر در این ناحیه باعث تشکیل کلاژن های جدید می شود. به تدریج طی ۲ تا ۴ ماه چروک های پوست، کاهش قابل ملاحظه ای پیدا می کند و پوست از حالت شلی و افتادگی درمی آید.

جوانسازی پوست صورت با تزریق فیلر

فیلر یا ژل یک روش بسیار معمول برای جوانسازی و زیبایی پوست در میان مراجعین است. با تزریق فیلر می توانید هم اقدام به حجم دهی نقاط مورد نیاز صورت خود بپردازید و هم چروک های عمیقی که درنتیجه ی استفاده ی بیش از حد از عضلات و یا افزایش سن به وجود آمده را پر کنید. تزریق فیلر یک روش معمول برای پر کردن خط خنده بدون آسیب به عضلات این بخش، مورد استفاده قرار می گیرد.

جوانسازی پوست صورت با تزریق چربی

تزریق چربی را می توان بی خطرترین روش جوانسازی پوست با عوارض بسیار پایین دانست؛ اما پروسه ی انجام این روش با دیگر روش های جوانسازی پوست متفاوت است. در این روش، چربی های اضافه از بخش های دیگر بدن مانند شکم و پهلو خارج می شود. برای اینکه این چربی ها قابلیت استفاده برای نقاط دیگر بدن را داشته باشد روی آنها اقداماتی صورت می گیرد. درنهایت می توان از این چربی ها برای بخش هایی که با افزایش سن، چربی خود را از دست داده اند استفاده کرد. تزریق چربی برای افزایش حجم گونه، چانه و … مورد استفاده قرار می گیرد.

جوانسازی پوست صورت با میکرونیدلینگ

یکی از مهم ترین ویژگی های بدن انسان، قابلیت ترمیم خود در زمان آسیب است. به همین دلیل است که وقتی قسمتی از بدن و پوست ما با جراحتی روبه رو می شود بلافاصله ترمیم می شود؛ اما نکته ی قابل توجه این است که بعد از ترمیم در بخش مورد نظر، پوستی سالم، روشن و شفاف خواهیم داشت. همین امر ایده ای برای به وجود آمدن یک سبک و روش درمانی برای جوانسازی را به وجود آورد.

در روش جوانسازی به سبک میکرونیدلینگ به وسیله ی یک دستگاه و ابزار، اقدام در به وجود آوردن جراحت های جزئی در پوست می کنند. در این زمان پوست شروع به کلاژن سازی می کند تا جراحت های به وجود آمده ترمیم شود. بعد از ترمیم یک پوست روشن و شفاف و سالم خواهید داشت که مشکلات پوستی قبل را ندارد. این جراحات به وجود آمده در پوست کاملاً کنترل شده صورت می گیرد.

جوانسازی پوست صورت با هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی بدون استفاده از برش، زخم و بخیه که از سال 2009 برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از امواج ماورا صورت برای ترمیم بخش های آسیب دیده استفاده می شود. ارسال امواج ماورا صوت به بخش زیرین پوست موجب تحریک پوست و در نهایت کلاژن سازی پوست می شود. کلاژن سازی در جوانسازی پوست نقش بسزایی دارد. تمام افرادی که در رنج سنی 30 تا 75 سال هستند و از افتادگی پوست رنج می برند می توانند از این روش استفاده کنند.

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

در این روش هدف بازسازی و افزایش تولید کلاژن نیست. در این روش با استفاده از تزریق ماده ای که به عنوان سم شناخته می شود، بخشی از عصب های پوست صورت به طور موقتی فلج شده و میزان چین و چروک های صورت کاهش می یابد. شاید یکی از مواردی که باعث شده است این شیوه درمان به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت در نظر گرفته شود، عدم نیاز به سپری کردن دوره ریکاوری بعد از انجامش است.

اینستاگرام کلینیک صدف

جوانسازی پوست صورت با مزونیدلینگ

مزونیدلینگ یک روش درمانی که تلفیقی از میکرونیدلینگ و مزوتراپی است. در این روش با استفاده از ابزاری اقدام به آسیب و جراحات تحت کنترل در سطح پوست می کنند. در این زمان که لایه های پوستی باز شده است با استفاده از تزریق داروهایی در سطح پوست و قرار دادن این مواد در بافت پوست اقدام درمان مشکلات پوستی می کنند. با استفاده از کوکتل ها و مواد مفید برای پوست، نتیجه ی درمان و اثربخشی داروها دوچندان می شود.

جوانسازی پوست صورت با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از روش های با سابقه در جوانسازی پوست می باشد که در سال های اخیر توسعه و بهبودی زیادی یافته است. در این روش با تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست باعث تحریک خونرسانی و فعال کردن واکنش های ترمیمی پوست می شود. به این ترتیب غذا رسانی و اکسیژن رسانی به پوست بهتر شده و بافت ها وارد فرایند جوانسازی می شوند. اثرات ماندگاری کربوکسی تراپی بین 4 تا 6 ماه است.

در کلینیک تخصصی صدف با کادری مجرب، تحت نظر پزشک پوست، کانتورینگ صورت انجام می پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 8 - 32240827 و 32214564 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

روشهای تزریقی جوانسازی پوست

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-07-30تاریخ بروز رسانی : 1400-08-02

آب مروارید چشم چه نشانه هایی دارد؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

قرص ال آرژنين چيست ؟

دکتر اکرم صالحی [ طب سنتی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

ترانکسامیک اسید رفع تیرگی و لک

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

سیانوز ( کبودی ) در کودکان

دکتر فریدون آشنایی [ فوق تخصص بيماريهای قلب اطفال ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان

دکتر مریم ملکی [ متخصص پوست و مو ]

وقتی دست یا پا را گچ میگیرند

دکتر علیرضا مقتدری [ فلوشیپ اینترونشنال درد ]

آیا ابروهای کاشته شده میریزند؟

[ 1400-09-07 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص سندروم داون با سونوگرافی

[ 1400-09-07 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

همه چیز درباره کاشت ابرو

[ 1400-09-07 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

بارداری و مشکلات پوستی همراه با آن

[ 1400-09-07 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

کاشت موی ایده آل چه ویژگی های دارد؟

[ 1400-09-07 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

علائم و تشخیص بیرون زدگی دیسک‌های گردن

[ 1400-09-07 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

تشخیص حاملگی خارج از رحمی

[ 1400-09-07 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

روش های داشتن پوستی شاداب و جوان چیست؟

[ 1400-09-04 ]کلینیک پوست ارکیده [ پوست ، مو و زیبایی ]

انواع فوبیا و ترس از سکس و رابطه جنسی

[ 1400-09-04 ]دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

روشهای کاهش درد ناشی از آرتروز زانو

[ 1400-09-04 ]دکتر مهدی مؤیدفر [ فوق تخصص جراحی زانو ]

معرفی دستگاه ار اف رادیو فرکانسی رافوس RAFOS

[ 1400-09-04 ]دکتر مینا رضایی [ کوچینگ سلامت ]

ماینوکسیدیل چیست و چه کاربردی دارد؟

[ 1400-09-04 ]دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

علائم سرطان کلیه و عوارض آن چیست ؟

[ 1400-09-04 ]دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

درمان بیرون زدگی دیسک های گردنی با لیزر

[ 1400-09-04 ]دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

آیا ریزش مو قابل درمان است؟

[ 1400-09-03 ]کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

تشخیص حاملگی پوچ با سونوگرافی

[ 1400-09-03 ]دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

آیا کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است

[ 1400-09-03 ]دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

آیا انجام سونوگرافی داپلر در بارداری ضروری است؟

[ 1400-09-03 ]دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

آب مروارید چشم چه نشانه هایی دارد؟

[ 1400-09-03 ]دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

بهترین و جدیدترین روش غیر جراحی جوانسازی پوست

[ 1400-09-03 ]دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

با بازگشایی مدارس مراقب شیوع شپش سر باشید

[ 1400-09-03 ]دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آب خوردن و لاغری

[ 1400-09-03 ]پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر سلمان فلاح - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی
دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


www.drsalmanfallah.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر رامین مدرسی - پوست ، مو و زیبایی
دکتر رامین مدرسی

پوست ، مو و زیبایی


www.doctormodaresi.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر احمد شکرچی زاده - متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات
دکتر احمد شکرچی زاده

متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات


www.drshekarchizadeh.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر مهدی مؤیدفر - فوق تخصص جراحی زانو
دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


www.drmoayedfar.com
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت