دکتر محسن سلیمانی - پوست و مو

تقویت مو با خوراکی ها

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drsoleimani.com
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین تلفن مطب : 36290689 - 031

مو یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی چهره افراد به حساب می آید و نقش آن در ایجاد اعتماد به نفس بر کسی پوشیده نیست. عوامل مختلفی مانند داشتن رژیم غذایی مناسب و مصرف مواد مغذی بر روی ضخامت و تراکم موها تأثیر می گذارند. سرعت رشد و تقویت مو به عواملی مانند سن، سلامتی، ژنتیک و رژیم غذایی بستگی دارد. اگرچه شما نمی توانید عواملی مانند سن و ژنتیک را تغییر دهید؛ اما رژیم غذایی موردی است که شما بر آن اشراف و کنترل لازم را دارید. مو براي رشد به مواد مغذی مفید موجود در خوراکی ها نیاز دارد و آنچه که می خورید می تواند تأثیر زیادی در سلامت مو داشته باشد.
فقدان مواد مغذی از جمله ویتامین، بیوتین، پروتئین و اسیدهای چرب ضروری ممکن است سرعت رشد مو را کاهش دهند یا حتی به ریزش مو منجر شوند. در واقع یک رژیم غذایی بدون مواد مغذی مناسب، باعث ریزش مو می شود. جبران کمبود هر یک از این مواد غذایی ممکن است به درمان ریزش مو کمک کند. برای داشتن موهایی پر پشت و زیبا و تحریک رشد موی خود به رژیم غذایی خود توجه داشته باشید و خوراکی های توصیه شده در این مطلب را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

اگر از فقدان موهای خود رنج می برید، می توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه ای طبیعی استفاده می شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

تخم مرغ

برای تقویت مو از خوردن تخم مرغ غافل نشوید؛ زیرا منبع عالی پروتئین و بیوتین است، دو ماده مغذی که مو را تقویت می کند. خوردن پروتئین کافی برای رشد بیشتر موی شما از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا فولیکول های مو بیشتر از پروتئین ها ساخته شده اند و فقدان آن نیز در رژیم غذایی باعث ریزش مو می شود. بیوتین برای تولید پروتئین مو به نام کراتین ضروری است. همچنین محققان و کارشناسان علم تغذیه اثبات کرده اند که مصرف کافی بیوتین می تواند به بهبود رشد مو در کمک کند. تخم مرغ همچنین منبع خوبی از روی، سلنیوم و سایر مواد مغذی سالم برای تقویت مو است.

انواع توت ها

انواع توت ها با ترکیبات مفید و ویتامین هایی که دارند باعث تقویت مو و رشد بیشتر آنها می شوند. توت ها دارای ویتامین C بوده و خاصیت آنتی اکسیدانی است که در محافظت از فولیکول های مو در برابر آسیب نقش مهمی دارند. همچنین بدن برای تولید کلاژن از ویتامین C استفاده می کند، پروتئینی که به تقویت مو کمک می کند تا از شکنندگی آن جلوگیری کند. از این گذشته، ویتامین C به بدن در جذب آهن کمک می کند. فقر آهن خود باعث کم خونی می گردد که یکی از دلایل مهم ریزش مو است. انواع توت ها غنی از ترکیباتی مانند آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایی است که باعث تقویت مو می گردد.

ماهی

ماهی هایی مانند ماهی سالمون، ساردین سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 سالم هستند. بدن شما نمی تواند این چربی های سالم را ایجاد کند، بنابراین باید آنها را از مواد غذایی مثل ماهی ها دریافت کنید. مصرف امگا 3 از بدن شما در برابر بیماری ها محافظت می کند و برای رشد مو و حفظ سلامت مو بسیار مؤثر است.

ماست یونانی

ماست یونانی منبع غنی از پروتئین است. ماست یونانی همچنین ماده ای دارد که به گردش خون در پوست سر و رشد مو کمک می کند. این ویتامین B5 نام دارد (معروف به اسید پانتوتنیک) و حتی ممکن است از ریزش موها جلوگیری کند.

سیب زمینی شیرین

در سیب زمینی شیرین بتاکاروتن فراوانی وجود دارد. این ماده در بدن به ویتامین A تبدیل خواهد شد. جالب است بدانید با مصرف تنها 114 گرم از سیب زمینی شیرین می توانید تا 4 برابر نیاز روزانه خود را به ویتامین A برطرف کنید. به همین دلیل است که سیب زمینی شیرین را هم در دسته ی خوراکی های تقویت کننده مو قرار داده اند.

آووکادو

در آووکادو ترکیبات مغذی و چربی های سالم بسیار زیادی وجود دارد. یکی از مواد مغذی در آن، ویتامین E، ویتامین معجزه آسا برای رشد موها است. ویتامین E موجود در آوودکادو از خاصیت آنتی اکسیدانی برخوردار است. علاوه بر آن آووکادو دارای اسیدهای چرب مفیدی است که بدن به خودی خود نمی تواند آنها را تولید کند.

تقویت مو با خوراکی ها

مغزیجات

بر اساس مطالعات به دست آمده مشخص شد که مغزها دارای خواص فراوانی هستند. به شکلی که حتی در رشد و بهبود سلامت موها نیز تأثیر بسزایی دارند. با این اوصاف می توان گفت که مغزها نیز در گروه خوراکی های تقویت کننده مو قرار دارند. از دیگر ویتامین های ضروری بدن که در مغزها یافت می شوند، می توان به ویتامین B، زینک و اسیدهای چرب اشاره کرد. در صورتی که ریزش مو دارید به احتمال قوی یکی از ویتامین های ذکر شده در بدن شما کاهش پیدا کرده است.

دانه ها

زینک، سلنیوم و ویتامین E از جمله مواد مغذی موجود در دانه ها است. هر یک از این مواد می توانند به رشد، کاهش ریزش مو و در نهایت تقویت آنها کمک کنند. به عنوان مثال مصرف 28 گرم دانه ی آفتابگردان می تواند تا 50 درصد ویتامین E بدن را تأمین کند.

فلفل شیرین

فلفل دلمه ای منبع عالی ویتامین C است که ممکن است به رشد مو کمک کند. در حقیقت، یک فلفل زرد تقریباً ۵/۵ برابر ویتامین C نسبت به پرتقال تأمین می کند. ویتامین C به تقویت تولید کلاژن کمک می کند که می تواند به تقویت رشته های مو کمک کند. این یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند رشته های مو را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کند. استرس اکسیداتیو هنگامی رخ می دهد که رادیکال های آزاد سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی بدن را تحت الشعاع خود قرار دهند. علاوه بر این، فلفل دلمه ای همچنین منبع عالی ویتامین A است.

میگو

میگو سرشار از بسیاری از مواد مغذی است که پتانسیل رشد مو را دارد. به عنوان مثال، میگو منبع عالی پروتئین، ویتامین های گروه B، روی، آهن و ویتامین D است. میگو مقدار کمی اسیدهای چرب امگا ۳ را نیز تأمین می کند. رژیم های غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ با بهبود رشد مو ارتباط دارند.

لوبیا

لوبیا منبع عالی پروتئین گیاهی است که برای رشد مو ضروری است. لوبیا منبع خوبی از روی است که به چرخه رشد و ترمیم مو کمک می کند. آنها همچنین بسیاری از مواد مغذی سالم مو، از جمله آهن، بیوتین و فولات را تأمین می کنند.

اينستاگرام دکتر سليماني

سویا

مطالعات نشان دادند که ترکیبات موجود در سویا می تواند تأثیر مثبتی بر رشد موها داشته باشد. ترکیبی مثل اسپرمیدین به فراوانی در سویا وجود دارد. بررسی انجام شده با حضور ۱۰۰ فرد سالم نشان داد مواد مغذی مبتنی بر اسپرمیدین باعث می شوند که چرخه ی فعال رشد مو به نام چرخه ی آناژن ادامه پیدا کند. هرچقدر که یک فولیکول مو بتواند در چرخه ی آناژن باقی بماند، به همان اندازه می تواند به رشد خود ادامه دهد.

گوشت

گوشت در رژیم غذایی بسیاری از افراد وجود دارد که خوشبختانه می تواند نقش مؤثری در رشد موها داشته باشد. پروتئین موجود در گوشت به رشد، ترمیم و تقویت فولیکول های مو کمک می کند. مصرف ۱۰۰ گرم گوشت ، می تواند ۲۹ گرم از پروتئین مورد نیاز را تأمین کند.آهن موجود در گوشت قرمز به آسانی در بدن جذب می شود. این ماده ی معدنی باعث می شود که گلبول های قرمز خون بتوانند اکسیژن را به سراسر بدن، از جمله فولیکول های مو برسانند. کمبود پروتئین و آهن مستقیماً با ریزش مو در ارتباط است.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

علت کم پشتی موی صورت آقایان

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1401-07-26تاریخ بروز رسانی : 1401-08-02

مزوتراپی مو

دکتر مهین عباسپور[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1401-04-13تاریخ بروز رسانی : 1401-04-15

تقویت مو با لیزر تراپی

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-02-26تاریخ بروز رسانی : 1401-02-27

فیلر مو بهتر است یا مزوتراپی مو؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-31تاریخ بروز رسانی : 1401-02-01

روشهای تقویت فولیکولهای مو

دکتر محسن سلیمانی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-01-17تاریخ بروز رسانی : 1401-01-17

اوزون تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1400-11-26تاریخ بروز رسانی : 1400-11-27

آیا ریزش مو قابل درمان است؟

کلینیک پوست صدف[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1400-09-03تاریخ بروز رسانی : 1400-09-06

تزریق ژل هیالورونیک اسید به زانو برای درمان درد و آرتروز زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

نقش اسپری در درمان حساسیت ریوی یا آسم کودکان

دکتر محمد رضا مدرسی [ فوق تخصص ریه و دستگاه تنفسی کودکان ]

کاربرد تصویربرداری با اشعه ایکس یا رادیوگرافی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

رحم اجاره ای

دکتر عنایت الله ایزدی [ متخصص کلیه و مجاری ادراری ]

نکاتی درباره تاثیر تغذیه بر افسردگی ( قسمت اول )

دکتر منصور ریسمانچیان [ پزشک عمومی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

درمان دیسک کمر با کایروپراکتیک

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

ارتروز ـ قسمت اول

دکتر حسین صفوی زاده [ طب مکمل ]

آشنایی با درمان های دستی یا کایروپراکتیک

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

آیا جای بخیه عمل ماموپلاستی باقی می ماند؟

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

چرا پوست تاول میزند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

وجود کیست سیستی سرکوس در گوشت گوسفند و گاو

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

تزریق ژل هیالورونیک اسید به زانو برای درمان درد و آرتروز زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

بیماری ازگود اشلاتر؛ علت، علائم، تشخیص و درمان

دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

میخچه و پینه دست و پا؛ از علل و علائم تا درمان

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

درمان تعریق کف دست با بوتاکس

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربرد تصویربرداری با اشعه ایکس یا رادیوگرافی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

پیشگیری از افتادگی مثانه

دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

وقتی رنگ پوست تغيير ميكند نگران چه چیز باشیم؟

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

آشنایی با عضلات پا

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

تومور بدخیم چشم چگونه درمان میشود و چه علائمی دارد؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

میکرودرم روشی مؤثر برای شادابی و جوانسازی پوست

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

علت بی حسی پا در مبتلایان به دیسک کمر و سیاتیک

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

علت، تشخیص و درمان خال بکر

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تأثیر استفاده از روگین برای درمان ریزش مو

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چه زمان باید برای درمان گودی کمر به پزشک مراجعه کرد؟

دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

چگونه از کمر درد پیشگیری کنیم؟

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

کمبود کدام ویتامین باعث ریزش مو میشود؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

درمان بی اختیاری ادرار با اسفنکتر مصنوعی

دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

چرا برای درمان آکنه داکسی سایکلین تجویز می‏شود؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

درباره بیماری سل چه می دانید؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر مهین عباسپور - پوست ، مو و زیبایی
دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


www.drabbaspour.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
دکتر سید سلمان فاطمی - متخصص داخلی مغز و اعصاب
دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


www.dr-salmanfatemi.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت