دکتر هما فاتحی - پوست و مو

آیا روشی برای سفت شدن پوست وجود دارد؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]آدرس وب سایت : www.drfatehi.ir
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک B ، طبقه سوم ، واحد 309 تلفن مطب : 32245018 - 031

پوست بزرگترین اندام شما است که یک سد محافظ در برابر محیط پیرامون بدن را تشکیل می دهد. درونی ترین لایه پوست شامل پروتئین ها از جمله کلاژن و الاستین است. کلاژن که 80 درصد از ساختار پوست را تشکیل می دهد، سفتی و استحکام پوست را فراهم می کند. الاستین نیز به پوست قابلیت ارتجاعی داده و کمک می کند تا پوست شما سفت و کشسان باقی بماند. به علت اینکه پوست صورت و گردن نسبت به پوست سایر قسمت های بدن حساس تر است، بیشتر دستخوش تغییرات مخرب نظیر بالا رفتن سن، پرتو نور خورشید، افزایش وزن و استعداد ژنتیکی می شوند. این تغییرات عمدتاً ناشی از کاهش انعطاف پذیری پوست به دلیل تغییر در تناسب بافت های کلاژن و الاستین و همچنین کاهش میزان آب پوست، کاهش میزان بافت چربی و ضعیف شدن ماهیچه های لایه زیرین پوست می باشد. متدهای بسیار متنوعی برای درمان مشکل شلی پوست ابداع و کشف شده است که در ادامه بدان میپردازیم.

لیفت و سفت کردن پوست صورت با روشهای غیر جراحی موثر ماننداندولیفت ، هایفوتراپی و ...، به صورت سرپایی از جمله اقداماتی است که در اصفهان توسط دکتر هما فاتحی قابل انجام می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و هماهنگی جهت انجام، با شماره تلفن 32245018 - 031 تماس حاصل فرمایید.

علل شل شدن پوست

عوامل متعددی به شلی پوست کمک می کند:

روشهای سفت کردن پوست

درمان های موضعی

کرم ها، لوسیون ها و سرم هایی که حاوی ترکیباتی مانند رتینول هستند می توانند باعث بهبود خاصیت ارتجاعی ناحیه اطراف چشم و روی پوست صورت شوند. محصولات بدون نسخه (OTC) و داروهای تجویزی می توانند در این مورد به شما کمک کنند. رتینوئیدهای تجویزی مانند ترتینوئین باعث افزایش تولید کلاژن می شوند. اینها معمولاً نتایج قابل توجه تری نسبت به همتایان بدون نسخه خود ایجاد می کنند.

آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال یک دستگاه رادیوفرکانسی پرکاربرد در حوزه زیبایی در پزشکی است که علاوه بر برطرف کردن چین و چروک های پوست صورت باعث افزایش لیفت پوست نیز می شود. این دستگاه در قسمت درم پوست ایجاد حرارت می کند و از این طریق کلاژن سازی در پوست را تحریک می کند.

آیا روشی برای سفت شدن پوست وجود دارد

تزریق ژل

تزریق ژل به صورت از دیگر روش های درمان افتادگی پوست است که در دو نوع قابل جذب و غیر قابل جذب به کار می روند. فیلرهای غیرقابل جذب هم می توانند عوارض جانبی زیادی در پی داشته باشند؛ به همین سبب استفاده از آنها در چند سال اخیر کاهش چشمگیری پیدا کرده است. برای لیفت پوست از ژل های قابل جذب مانند کلاژن، هیالورونیک اسید و پلی لاکتیک اسید استفاده می شود. ماندگاری این روش به نوع ژل و برند ژل بستگی دارد.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی پوست تنها روشی برای درمان شل شدگی و افتادگی پوست نیست و می تواند مشکلات بسیار دیگر مانند تیرگی اطراف چشم ، جای زخم یا جوش و آکنه را نیز برطرف کند. این روش را می توان برای برطرف کردن ترک های پوستی ناشی از بارداری یا افزایش وزن نیز به کار برد. در کربوکسی تراپی از گاز کربن دی اکسید برای درمان استفاده می شود. در واقع این گاز از طریق دستگاه مخصوص وارد قسمت مورد نظر می شود و سپس بدن برای مقابله با عوارض تجمع CO2 خون بیشتری را به منطقه می فرستند. در نتیجه اکسیژن رسانی به پوست بسیار بهتر خواهد شد و مواد مغذی مورد نیاز آن نیز به اندازه کافی می رسد. به این ترتیب سلول های پوستی فعال تر می شوند و شرایط آن بهتر می شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس روشی سریع و در عین حال آسان است که می تواند در کم ترین زمان ممکن مشکل افتادگی را رفع کند؛ اما این روش برای افتادگی های خفیف کاربرد دارد و یک روش موقت است. این روش مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیز قرار گرفته است و جزء روش های بدون عارضه به حساب می آید.

تزریق چربی

کاهش حجم چربی پوست یکی از دلایل شل شدگی و افتادگی پوست است. تزریق چربی به صورت ، یک راهکار مناسب برای افرادی است که در اثر این عامل دچار شلی پوست شده اند. این روش جزء روش های ایمن و کم عارضه محسوب می شود. همچنین این روش می تواند خشکی پوست را نیز درمان کند و روند پیری صورت را به تعویق اندازد. چربی های تزریق شده به پوست صورت از نواحی ران، باسن و بازو به روش های غیرتهاجمی مختلف چون روش لیپوماتیک برداشته می شوند. این روش به صورت سرپایی انجام می شود و نیاز به بیهوشی وجود ندارد.

لیزر

در لیزر از پرتوهای پرتوان نوری استفاده می شود که این پرتوها ضمن برخورد به اپیدرم به لایه های زیرین پوست نفوذ پیدا می کنند و سلول های پوست را وادار به تولید کلاژن و الاستین می کنند. در اثر این روش پوست خاصیت ارتجاعی خود را به دست می آورد. همچنین لیزر باعث افزایش گردش خون در پوست می شود و از این طریق افزایش ترشح فاکتورهای جوانساز پوست می شود؛ در نتیجه در کمترین زمان ممکن پوست فرد لیفت می شود.

هایفو

هایفوتراپی پوست ، درمانی سریع، بدون درد و مؤثر برای سفت شدن پوست است. هایفو در واقع یک سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا است. هایفو با استفاده از یک دستگاه سونوگرافی با بزرگنمایی بالا جهت تولید گرما پوست زیر محل تحت درمان را هدف می گیرد. هایفو یک درمان غیر تهاجمی است و به پزشک اجازه می دهد که لایه های زیرین پوست را ببیند تا بتواند محل دقیق تولید گرما را مشخص کند. هایفو می تواند برای رفع افتادگی پوست و حتی جلوگیری از این روند در مراحل ابتدایی مورد استفاده قرار گیرد. در ابتدا ژل سرد روی منطقه تحت درمان اعمال می شود. هنگامی که ژل مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه سونوگرافی روی آن قرار گرفته و برای دیدن لایه های زیرین پوست مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که مناطق مورد نیاز برای درمان مشخص می شوند، دستگاه سونوگرافی برای تولید گرما در مکان های مشخص شده مورد استفاده قرار می گیرد. گرما باعث کاهش اندازه خطوط موجود و همچنین استحکام فیبرهای کلاژن و تولید کلاژن جدید می شود. این استحکام باعث ایجاد اثر لیفتینگ در صورت بیمار می شود که نتیجه بسیار مطلوبی است.

کرایولیپولیز (کاهش سرمایشی چربی)

کرایولیپولیز کاهش سرمایشی چربی، لیپوساکشن غیر جراحی برای درمان و کاهش چربی است که موجب لیفت پوست گردن و همچنین کاهش سلولیت می شود. کاهش سرمایشی چربی یک تکنیک رادیو فرکانسی (RF) حرارت دادن بافت نرم تحت دمای نظارت شده برای کاهش چربی و سفت کردن پوست است. کاهش سرمایشی چربی یک تکنولوژی رادیو فرکانسی غیر جراحی برای بهبود سلولیت ، سفت کردن پوست و کاهش چربی است. دستگاه رادیو فرکانسی خارجی به ناحیه فرم گیری مربوطه اعمال می شود و روی لایه نازک ژل اولتراسوند به آرامی به جلو و عقب حرکت می کند. نوسان جریان الکتریکی پوست و بافت نرم را گرم می کند، کلاژن را تحریک می کند و سلول های چربی موجود در ناحیه را کاهش می دهد.

نخ های PDO

یکی از روش های لیفت صورت بدون جراحی، استفاده از نخ های خار دار یا PDO است. در این روش، نخ های مخصوص استریل شده که قابلیت جذب در پوست دارد، زیر پوست قرار می گیرد و قابل رؤیت نیست. وقتی نخ ها در جای خود قرار گرفتند، فرآیند کلاژن سازی طبیعی پوست صورت و سلول سازی با اثر جذب شدن نخ در بدن، فعال خواهد شد. کار نخ ها، ثابت نگهداشتن موقعیت جدید پوست و بافت ها می باشد که در یک جلسه صورت می پذیرد. سلول های فیبروپلاست پوست، تولید پروتئین کلاژن کرده و سبب سفت شدن پوست و ارتقاء ضخامت بافت زیر پوست می شود.

اندولیفت

یکی دیگر از روش های بدون تزریق برای لیفت صورت، اندولیفت پوست است. در این تکنیک از نور لیزر با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می شود. این روش بدون نیاز به بیهوشی یا ایجاد زخم و تزریق و در بعضی موارد بدون استفاده از ماده بیحسی موضعی انجام می شود و نتایج آن شگفت انگیز است. به کمک نور لیزر، چربی های زیر پوست تجزیه می شوند تا شلی و پف ناشی از تجمع آنها از بین برود. علاوه بر این تحریک سلول های تولیدکننده کلاژن باعث ترمیم بافت های آسیب دیده و سفت شدن پوست خواهد شد.

جراحی (ریدیتکتومی)

لیفت صورت با جراحی نسبت به روش های دیگر قدیمی تر است. در این روش پوست صورت از هر دو طرف به سمت عقب کشیده می شود. بافت های زیر پوست در جراحی جابجا شده و افتادگی پوست از بین می رود. در انتها پیش از بخیه پوست اضافی برداشته می شود. برش هایی که در عمل جراحی صورت ایجاد می شود، به تکنیک های مورد استفاده و انتظارات بیمار بستگی دارد. عموماً برشی از قسمت شقیقه ها داخل موها به سمت پایین تا جلوی گوش و سپس پشت گوش ایجاد می شود.

هزینه سفت کردن پوست

در برآورد هزینه عواملی نظیر:

دخیل می باشند. این هزینه ها در جلسات مشاوره بعد از انجام معاینات دقیق و انتخاب روش مورد استفاده برای لیفت صورت، تعیین و به اطلاع بیمار رسانده خواهد شد.

کربوکسی تراپی عمل تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست است. این گاز کاملا بی ضرر می باشد. دی اکسید کربن گازی است که بدن به طور طبیعی در بدن وجود دارد و میزان تزریق این گاز به وسیله دستگاه سنجیده می شود. این روش با کاربردهای فراوانی مانند رفع تیرگی دور چشم و جلوگیری از ریزش مو، توسط دکتر هما فاتحی در اصفهان انجام میشود.


درباره این موضوع مطالب دیگر را هم مطالعه نمایید

روشهای پر و چاق شدن صورت

دکتر رامین مدرسی[ پوست ، مو و زیبایی ]تاریخ انتشار : 1401-08-12تاریخ بروز رسانی : 1401-08-16

مقایسه روشهای پی آر پی و مزوتراپی

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-07-29تاریخ بروز رسانی : 1401-08-02

کاربرد مزوژل پروسترولین چیست؟

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-07-10تاریخ بروز رسانی : 1401-07-14

جوانسازی گردن با پروفایلو

دکتر هما فاتحی[ پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-07-07تاریخ بروز رسانی : 1401-07-12

بهترین روشهای جوانسازی پوست

دکتر فاطمه عندلیب[ متخصص پوست و مو ]تاریخ انتشار : 1401-07-03تاریخ بروز رسانی : 1401-07-05

تزریق ژل هیالورونیک اسید به زانو برای درمان درد و آرتروز زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

نقش اسپری در درمان حساسیت ریوی یا آسم کودکان

دکتر محمد رضا مدرسی [ فوق تخصص ریه و دستگاه تنفسی کودکان ]

تخم مرغ چند عدد در هفته مجاز است ؟

پروانه کاظمی [ کارشناس ارشد تغذیه ]

اهمیت بررسی ضخامت رحم با سونوگرافی

دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

لکه های رنگارنگ دور گردن و سر شانه

دکتر رضا رباطی [ متخصص پوست و مو ]

سونوگرافی بقایای بعد از سقط جنین

دکتر جواد فرخی [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

نکاتی در مورد مصرف مغزها و سن شروع آن در کودکان

شهزاد محمدیان [ متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا ]

درمان و رفع چروکهای دور دهان با تزریق بوتاکس

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

پرسش های متداول لیزر فرکشنال

دکتر کاوه کریمی راد [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

آیا جای بخیه عمل ماموپلاستی باقی می ماند؟

دکتر سید محمد رضا حکیمیان [ بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان ]

چرا پوست تاول میزند؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

وجود کیست سیستی سرکوس در گوشت گوسفند و گاو

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]

تزریق ژل هیالورونیک اسید به زانو برای درمان درد و آرتروز زانو

امید ترکاشوند [ خدمات پزشکی در منزل ]

بیماری ازگود اشلاتر؛ علت، علائم، تشخیص و درمان

دکتر بنفشه ولیان [ فوق تخصص درد ]

میخچه و پینه دست و پا؛ از علل و علائم تا درمان

دکتر علیرضا واعظ شوشتری [ متخصص پوست ، مو و زیبایی ]

درمان تعریق کف دست با بوتاکس

دکتر محسن سلیمانی [ پوست و مو ]

کاربرد تصویربرداری با اشعه ایکس یا رادیوگرافی

دکتر غلامرضا سیف [ متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ]

پیشگیری از افتادگی مثانه

دکتر پیمان صالحی [ متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری ]

وقتی رنگ پوست تغيير ميكند نگران چه چیز باشیم؟

دکتر جمال الدین حسن زاده [ متخصص پوست و مو ]

آشنایی با عضلات پا

دکتر بیژن فروغ [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

تومور بدخیم چشم چگونه درمان میشود و چه علائمی دارد؟

دکتر بهرام اشراقی [ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم ]

میکرودرم روشی مؤثر برای شادابی و جوانسازی پوست

دکتر فاطمه عندلیب [ متخصص پوست و مو ]

علت بی حسی پا در مبتلایان به دیسک کمر و سیاتیک

دکتر علی نقره کار [ متخصص درد ]

علت، تشخیص و درمان خال بکر

دکتر رامین مدرسی [ پوست ، مو و زیبایی ]

تأثیر استفاده از روگین برای درمان ریزش مو

دکتر لادن ناظمی [ پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی ]

چه زمان باید برای درمان گودی کمر به پزشک مراجعه کرد؟

دکتر احمد شکرچی زاده [ متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ]

چگونه از کمر درد پیشگیری کنیم؟

دکتر سلمان فلاح [ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ]

کمبود کدام ویتامین باعث ریزش مو میشود؟

دکتر هما فاتحی [ پوست و مو ]

درمان بی اختیاری ادرار با اسفنکتر مصنوعی

دکتر امیر بهنام فر [ فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی ]

چرا برای درمان آکنه داکسی سایکلین تجویز می‏شود؟

کلینیک پوست صدف [ پوست ، مو و زیبایی ]

درباره بیماری سل چه می دانید؟

دکتر محمد اعظمی [ متخصص رادیولوژِی ]
دکتر لادن ناظمی - پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی
دکتر لادن ناظمی

پوست ، مو و زیبایی ، لیزر درمانی


www.doctornazemi.ir
پروانه کاظمی - کارشناس ارشد تغذیه
پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


www.dietkazemi.ir
دکتر مهین عباسپور - پوست ، مو و زیبایی
دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


www.drabbaspour.ir
دکتر منصوره پژمان منش - متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی
دکتر منصوره پژمان منش

متخصص جراحی زنان ، زایمان و فلوشیپ نازایی


www.dr-pejmanmanesh.ir
دکتر عنایت الله ایزدی - متخصص کلیه و مجاری ادراری
دکتر عنایت الله ایزدی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


www.izadidr.ir
دکتر علیرضا واعظ شوشتری - متخصص پوست ، مو و زیبایی
دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


www.drvaez.ir
دکتر جواد فرخی - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر جواد فرخی

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.doctorfarokhi.ir
دکتر میترا مولائی نژاد - متخصص سلامت جنسی و باروری
دکتر میترا مولائی نژاد

متخصص سلامت جنسی و باروری


www.drmolaei.ir
دکتر سید محمد رضا حکیمیان - بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان
دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


www.drhakimian.com
دکتر محمد اعظمی - متخصص رادیولوژِی
دکتر محمد اعظمی

متخصص رادیولوژِی


www.radiologymarkazi.ir
دکتر غلامرضا سیف - متخصص رادیولوژی و سونوگرافی
دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی و سونوگرافی


www.drseif-radiology.ir
دکتر پیمان صالحی - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری
دکتر پیمان صالحی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری


www.drsalehi.ir
دکتر بهرام اشراقی - فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم
دکتر بهرام اشراقی

فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم


www.dreshraghi.ir
گروه نرم افزاری پزشک آنلاین | مجری پروژه های مبتنی بر وب در حوزه سلامت و بهداشت